Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 06 styczeń 2022 20:26

Jarosław Kaczyński: Ile prezes straci miesięcznie na Polskim Ładzie?

Ile Kaczyński straci na Polskim Ładzie? Ile Kaczyński straci na Polskim Ładzie?

Nowy ustrój podatkowy pod nazwą Polski Ład miał całkowicie zmienić sposób rozliczania się z podatków milionów Polaków. Według zapewnień partii rządzącej, Polski Ład miał być korzystny dla 18 milionów pracujących obywateli. Start flagowego programu pokazał, jednakże, iż stracą nawet nauczyciele czy policjanci. Ile zatem na Polskim Ładzie straci Jarosław Kaczyński?

 

Miesięczna pensja prezesa PIS niższa nawet o 1200 złotych

Jarosław Kaczyński zapewniał, że na Polskim Ładzie „stracą tylko cwaniaki”. Okazuje się jednak, że zmiany podatkowe dosięgną każdego, nie wyłączając prezesa Kaczyńskiego. 

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Według wyliczeń Fakt.pl, prezes Kaczyński zarabia w rządzie jako wicepremier 18 000 brutto miesięcznie, zaś jego miesięczna emerytura z ZUS wynosi dokładnie 7045 zł brutto. Do miesięcznych zarobków Jarosława Kaczyńskiego należy doliczyć także dietę poselską w wysokości około 4000 zł. Przy łącznych zarobkach rzędu prawie 30 000 złotych miesięcznie, prezes PiS po wejściu w życie Polskiego Ładu traci około 1200 złotych na miesiąc. W skali roku jest to strata 14 500, co jest sumą niebagatelną.

Nie tylko prezes PiS straci pieniądze na Polskim Ładzie

Niestety najwięcej stracą przedsiębiorcy Ci co zawsze rozliczali się podatkiem liniowym. Kolejne grupy zawodowe są oburzone tym, iż mimo podwyżki płac, zarabiają mniej niż w roku 2022 - o tym pisaliśmy tutaj. Partia rządząca i Jarosław Kaczyński ma naprawdę twardy orzech do zgryzienia, aby przekonać, że podwyżka podatków wyjdzie Polakom na dobre.

Artykuły powiązane

 • Kijów: Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki z wizytą u Załenskiego Kijów: Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki z wizytą u Załenskiego

  We wszystkich mediach krąży dziś informacja o wizycie premiera Morawieckiego i wicepremiera Kaczyńskiego w Kijowie. Towarzyszą im premierzy Czech i Słowenii tzn. Petr Fiala i Janez Janša. Politycy podobno wybrali się w tą niebezpieczna podróż pociągiem. Trudno w to uwierzyć, bo podróż i całe przedsięwzięcie wydaje się być bardzo niebezpieczne i dlatego też życzymy powodzenia oraz trzymamy kciuki.

 • Polski Ład: Czy rząd da ulgę posłom? Nieoficjalne doniesienia! Polski Ład: Czy rząd da ulgę posłom? Nieoficjalne doniesienia!

  Polski Ład miałby flagowym projektem rządu Prawa i Sprawiedliwości, dzięki któremu partia miała sobie nim zapewnić kolejną kadencję. Okazuje się jednak, że program ma wiele błędów i innych nieścisłości, przez które pracownicy zaczynają tracić spore sumy na comiesięcznych wypłatach. Okazuje się, że straty nie ominęły także posłów. Czy rząd postanowi coś zmienić w tej kwestii?

 • Polski Ład: Nauczyciele zwracają uwagę na niższe pensje Polski Ład: Nauczyciele zwracają uwagę na niższe pensje

  Polski Ład, to program gospodarczy partii rządzącej, który wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2022. Prawo i Sprawiedliwość obiecywało uszczelnienie systemu podatkowego oraz przede wszystkim zmniejszenie podatków dla przeciętnych polaków. Kiedy opadł kurz zapowiadanych obietnic, to wówczas wyłoniła się ponura prawda - nowy program już od samego początku zmniejsza pensje.

 • Polski Ład: Zmiany „za pięć dwunasta” - prawnicy twierdzą, że jest to patolegislacja Polski Ład: Zmiany „za pięć dwunasta” - prawnicy twierdzą, że jest to patolegislacja

  Polski Ład jest flagowym programem partii rządzącej, który ma drastycznie zmienić system podatkowy. Program ten z pewnością wprowadza ogrom zmian, jednakże tempo zatwierdzania całego programu jest dość niepokojące, co przyznają sami prawnicy. Przegłosowany przez sejm w październiku projekt jest właśnie łatany przez senat. Dlaczego program ten wprowadzany jest z takim pośpiechem i co na to prawnicy?

 • Sejm: Marszałek Terlecki zakażony Covid-19! Sejm: Marszałek Terlecki zakażony Covid-19!

  Marszałek sejmu z klubu Prawa i Sprawiedliwości jest zakażony Covid-19, ponieważ tak wykazał test, wykonany w sejmie. Do czasu testu Terlecki widział się z wieloma politykami, wraz z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Czy cały sejm uda się na dwutygodniową kwarantannę?