Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 25 listopad 2022 18:23

Australia: Pięciolatek wciągnięty do basenu przez trzymetrowego pytona!

Pięciolatek z Australii zaatakowany przez pytona Pięciolatek z Australii zaatakowany przez pytona fot: pixabay

Pięcioletni Beau beztrosko bawił się na podwórku przed swoim domem w mieście Byron Bay (Nowa Południowa Walia). Nagle chłopiec poczuł ukąszenie w kostkę i został wciągnięty do basenu. Na całe szczęście, zarówno dziadek, jak i ojciec byli w pobliżu i szybko ruszyli dziecku na pomoc. 76-letni dziadek wskoczył do basenu jako pierwszy wyciągając pięciolatka, zaś ojciec chłopca wyrwał swojego syna z uścisku pytona. 

 

„To… po prostu Australia” - Beau przeżył

Chłopiec czuje się już dobrze, zaś rana po ukąszeniu pytona szybko się goi. Jak relacjonował ojciec chłopca, kiedy tylko zmyto krew z nogi Beau i powiedziano mu, że wąż nie jest jadowity, to dziecko poczuło się o wiele lepiej. Warto zaznaczyć, że po całym incydencie rodzina wypuściła węża z powrotem w zarośla, z których wypełzł pyton. Dlaczego? Ponieważ w Australii żyje ponad 15 gatunków pytonów i często zjawiają się na terenach podmiejskich. 

W wywiadzie dla lokalnych mediów dziadek chłopca zażartował, że taki atak pytona „to… po prostu Australia”. Pięciolatek czuje się już dobrze, jednakże cała sytuacja mogła skończyć się dla niego tragicznie, gdyż pyton ewidentnie poszukiwał pożywienia. W Australii takie ataki pytonów są dość często spotykane, dlatego społeczeństwo wie, co robić w razie zagrożenia. Niemniej jednak 5-latek miał szczęście, że jego bliscy byli… tak blisko całej sytuacji.

 

Ataki dzika na człowieka

Ataki wilków na człowieka

Ataki lwów na człowieka

Ataki niedźwiedzi na ludzi

Ataki rekinów na ludzi

Ataki psów na ludzi

Ataki krokodyli na ludzi i zwierzęta

Atak pająka na człowieka

Atak kangura na człowieka

Atak pytona na kobietę

Artykuły powiązane

 • Australia: Radioaktywna kapsuła odnaleziona! Australia: Radioaktywna kapsuła odnaleziona!

  Niemal tydzień zajęło australijskim władzom poszukiwanie kapsuły, która zawierała materiał radioaktywny. Co ciekawe, rzecz ta była taka mała, że jej rozmiar można spokojnie porównać wielkością do… tik-taka. Kapsuła była na tyle niebezpieczna dla ludzi, że władze ostrzegały obywateli Australii, żeby pod żadnym pozorem nie dotykać przedmiotu. Finalnie okazało się, że kapsuła wypadła z ciężarówki i wylądowała na poboczu drogi. 

 • Australia: Ogromna powódź niszczy kraj! Australia: Ogromna powódź niszczy kraj!

  Tak wielkich powodzi, jakie ostatnio mają miejsce w północno - wschodniej Australii kraj nie widział od dawna. Setki ludzi muszą zostać ewakuowane ze względu na grożące im niebezpieczeństwo.

 • Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie Indonezja: Pyton pożarł 54-letnią kobietę w całości! Zobacz nagranie

  Do tragedii doszło w ubiegłą sobotę na indonezyjskiej wyspie Sumatrze. Zwłoki 54-letniej kobiety znaleziono w ponad 7 metrowym pytonie. Według wstępnych ustaleń, kobieta została zmiażdżona przez potężne ciało węża i następnie zjedzona. Jahrah, bo tak nazywała się ofiara węża, pracowała na jednej z plantacji kauczuku. Warto dodać, że to nie jedyny przypadek śmiertelnego ataku pytona na człowieka w Indonezji. 

 • Wojna: Rosja pod coraz większą presją - Japonia, Holandia i Australia wysuwają swoje pretensje Wojna: Rosja pod coraz większą presją - Japonia, Holandia i Australia wysuwają swoje pretensje

  Wojna na Ukrainie trwa już 19 dni, dlatego cały świat zaniepokojony jest stale rozwijającą się sytuacją i tym, że wojenna zawierucha może rozlać się po innych krajach Europy i świata. Agresja Putina sprawiła rzecz wręcz odwrotną niż chciał tego prezydent Rosji. Kraje szeroko rozumianego Zachodu zjednoczyły się i działają wspólnie. Warto podkreślić, że kolejne kraje wysuwają wobec Rosji swoje żądania i decydują się na kroki, które w ciągu ostatnich lat były nie do pomyślenia w świecie dyplomatycznym.

 • Australia: Otwarcie granic dla zagranicznych turystów! Australia: Otwarcie granic dla zagranicznych turystów!

  Władze Australii postanowiły otworzyć swoje granicę na gości zza granic kraju. Warto podkreślić, iż kraj ten charakteryzował się wyjątkowo mocnymi restrykcjami, dlatego otwarcie granic na zagranicznych podróżnych jest w Australii wielkim wydarzeniem. Decyzja władz pozwala na ponowne zjednoczenie się rodzin, które mają swoich członków poza Australią, a także pozwala na nowo rozkręcić turystykę.