Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 15 wrzesień 2022 17:56

Redmond: Australijczyk zabity przez kangura

Kangur zabija człowieka Kangur zabija człowieka fot: pixabay

77-letni Australijczyk został zabity w ataku kangura. Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w domu prywatnym w Redmond, około 400 km na południe od Perth. Ekipa karetki dotarła na posiadłość, jednakże kangur nie chciał dopuścić ich do mężczyzny. Służby zostały zmuszone do zastrzelenia agresywnego zwierzęcia, jednakże dla mężczyzny było już za późno. Mimo reanimacji 77-latek zmarł na miejscu. Okazało się, że mężczyzna trzymał kangura w domu, jako zwierzątko domowe!

 

Pierwszy atak śmiertelny kangura na człowieka od 1936 roku!

Australia to ojczyzna kangurów, czyli bardzo nietypowych torbaczy, które jednoznacznie kojarzone są z tym krajem i kontynentem. Według oficjalnych danych na wyspie żyje populacja około 50 milionów kangurów, które mogą ważyć do 90 kg i mieć ponad 2 metry wzrostu. Warto zaznaczyć, że te zwierzęta nie są słodkimi, skaczącymi torbaczami, ponieważ (jak widać na powyższym przykładzie) potrafią być one śmiertelnie niebezpieczne.
Kangury zostały wyposażone przez matkę naturę w ostre zęby, pazury, a także potężne nogi, którymi potrafią kopać z siłą niemalże porównywalną do konia. To właśnie dlatego kangury potrafią być dla człowieka śmiertelnie niebezpieczne, jednakże do ich ataków na ludzi dochodzi stosunkowo rzadko. Ostatni odnotowany śmiertelny atak na człowieka miał miejsce prawie 90 lat temu, w 1936 roku. Sytuacja z 12 września jest zatem wyjątkowa, zważywszy na fakt, że kangur przetrzymywany był przez mężczyznę w domu, w roli domowego zwierzątka.

Ataki dzika na człowieka

Ataki wilków na człowieka

Ataki lwów na człowieka

Ataki niedźwiedzi na ludzi

Ataki rekinów na ludzi

Ataki psów na ludzi

Ataki krokodyli na ludzi i zwierzęta

Atak pająka na człowieka

load more hold SHIFT key to load all load all