niedziela, 07 luty 2021 11:27

Maślice: Ta historia wydarzyła się naprawdę! Czy dzik może zabić człowieka?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Atak dzika w Maślicach Atak dzika w Maślicach

„Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo ostre kły” to słowa piosenki, ale o ich trafności przekonała się mieszkanka podwrocławskich Maślic, którą zaatakował dzik w jej własnym domu! Jak do tego doszło?

 

Atak dzika pod Wrocławiem

Dziki często podchodzą do prywatnych posesji w poszukiwaniu jedzenia. Ten dostał się na teren prywatnej posesji i – najprawdopodobniej przez przypadek – trafił w szklane drzwi tarasu i rozbił je przedostając się do wnętrza domu, w którym znajdowała się kobieta. Nie zdając sobie sprawy z tak dużego zagrożenia – kobieta zaczęła wyganiać dzika z domu, następnie z ogrodu, próbując otworzyć mu furtkę. Rozwścieczone i pokaleczone od rozbitej szyby zwierzę zaatakowało kobietę i pokiereszowało ją mocno.

Kobieta zaatakowana na swojej posesji

Dzik jest gatunkiem, który może nawet zabić człowieka! Kobieta mieszkająca pod Wrocławiem miała zatem dużo szczęścia, że skończyło się to dla niej w ten sposób. Jak donosi syn kobiety – w ogrodzie było mnóstwo krwi – na trawie, na murku pod domem, na furtce. Jego mamie na szczęście nic poważnego się nie stało. Policja apeluje, żeby w takich sytuacjach nie drażnić zwierzęcia i nie próbować z nim „walczyć”, ale wezwać szybko służby ratunkowe.

 • Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach
  Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach

  Babiogórski Park Narodowy na swoim profilu na facebooku wstawił zdjęcie śladów niedźwiedzia, które zostały uchwycone przez turystę na Babiej Górze. Jest to bezsprzecznie znak tego, że wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Zwierzę prawdopodobnie szukało pożywienia.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:42
 • Varso Tower: Rekord jest nasz! Film
  Varso Tower: Rekord jest nasz! Film

  Mieszkańcy Warszawy oraz obywatele Polski mogą być dumni. Nowo powstający budynek, który mieści się w stolicy, swoją wysokością pobił Pałac Kultury i Nauki. Dodatkowo okazuje się, że Varso Tower będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:07
 • Łódź: Tylko pouczenie za potrącenie na pasach? Zobacz film
  Łódź: Tylko pouczenie za potrącenie na pasach? Zobacz film

  W sobotę policjant potrącił 69-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych w Łodzi. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol, który za złamanie wielu przepisów i potrącenie pieszego zastosował jedynie naganę. Czy policja jest poza prawem? Zdecydowanie zwyczajny „śmiertelnik” nie mógłby liczyć na taką pobłażliwość.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 17:52
 • Gorzów Wielkopolski: Policjantka zatrzymana za narkotyki
  Gorzów Wielkopolski: Policjantka zatrzymana za narkotyki

  Dzisiejszymi mediami wstrząsnęła informacja o policjantce związanej z przemytem stu kilogramów narkotyków. Obecnie całą sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych.

  Written on piątek, 19 luty 2021 18:25
 • Sąd Okręgowy w Krakowie przeszukiwany w sprawie gangu kiboli
  Sąd Okręgowy w Krakowie przeszukiwany w sprawie gangu kiboli

  Dziś miały miejsce dokładne przeszukiwania w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji uczestniczyli w tej akcji. To Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej zlecił im to zadanie. Prowadzi ona śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkami są tak zwani kibole jednej z popularnych krakowskich drużyn piłki nożnej.

  Written on czwartek, 18 luty 2021 18:31