niedziela, 07 luty 2021 11:27

Maślice: Ta historia wydarzyła się naprawdę! Czy dzik może zabić człowieka?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Atak dzika w Maślicach Atak dzika w Maślicach

„Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo ostre kły” to słowa piosenki, ale o ich trafności przekonała się mieszkanka podwrocławskich Maślic, którą zaatakował dzik w jej własnym domu! Jak do tego doszło?

 

Atak dzika pod Wrocławiem

Dziki często podchodzą do prywatnych posesji w poszukiwaniu jedzenia. Ten dostał się na teren prywatnej posesji i – najprawdopodobniej przez przypadek – trafił w szklane drzwi tarasu i rozbił je przedostając się do wnętrza domu, w którym znajdowała się kobieta. Nie zdając sobie sprawy z tak dużego zagrożenia – kobieta zaczęła wyganiać dzika z domu, następnie z ogrodu, próbując otworzyć mu furtkę. Rozwścieczone i pokaleczone od rozbitej szyby zwierzę zaatakowało kobietę i pokiereszowało ją mocno.

Kobieta zaatakowana na swojej posesji

Dzik jest gatunkiem, który może nawet zabić człowieka! Kobieta mieszkająca pod Wrocławiem miała zatem dużo szczęścia, że skończyło się to dla niej w ten sposób. Jak donosi syn kobiety – w ogrodzie było mnóstwo krwi – na trawie, na murku pod domem, na furtce. Jego mamie na szczęście nic poważnego się nie stało. Policja apeluje, żeby w takich sytuacjach nie drażnić zwierzęcia i nie próbować z nim „walczyć”, ale wezwać szybko służby ratunkowe.