Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 20 sierpień 2021 21:16

Tanzania: Lwy zabiły dzieci. Zobacz przypadki ataków lwów na ludzi.

Lwy zabiły dzieci Lwy zabiły dzieci fot:pixabay

W dniu dzisiejszym, na terenie rezerwatu Ngorongoro w północnej części Tanzanii, rozegrał się prawdziwy dramat. To tutaj czwórka dzieci została zaatakowana przez lwy. Niestety trójka z nich nie przeżyła spotkania z drapieżnikami. Jak doszło do wypadku?

 

Plemię Masajów, czyli koczownicy pasący bydło - to stąd pochodziły dzieci zaatakowane przez lwy

Masajowie są plemieniem pół koczownicze, zamieszkujące tereny Kenii i Tanzanii. Zajmują się głównie hodowlą krów i kóz. Mimo iż rządy obu krajów chciały doprowadzić do „ucywilizowania” Masajów, to plemię nadal pozostaje wierne swoim tradycjom i zwyczajom.
Zaatakowane przez lwy dzieci pochodziły z plemienia Masajów. Jak doszło do tragedii? Prawdopodobnie dzieci po powrocie ze szkoły chciały poszukać zaginionych sztuk zwierząt gospodarskich (warto dodać, że u Masajów często dzieci są odpowiedzialne za wypas zwierząt). Nie zważając na niebezpieczeństwo dzieci postanowiły kontynuować poszukiwania na terenie rezerwatu, gdzie mieszkają dzikie, drapieżne zwierzęta. Niestety dzieci stały się łatwą ofiarą dla lwów. Dzieci nie miały szansy na przeżycie ataku. Trójka zginęła rozszarpana przez dzikie zwierzęta. Jedynie jedno z nich przeżyło. Ofiary miały od 9 do 11 lat.

Dzieci Masajów zaatakowane i zabite przez lwy

Ataki lwów to wina człowieka czy zwierzęcia?

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że za tragedią stoją ludzie. Zwierzęta nie rozpoznają, kogo można zaatakować, kogo nie. Problemem jest sam fakt, że dzieci na teren dzikich zwierząt się dostały. Po pierwsze winna jest sama tradycja Masajów, w której dzieci mogą być odpowiedzialne już są za wypas zwierząt. Tylko w ciągu nocy inwentarz jest zamykany z obawy przed dzikimi zwierzętami. W ciągu dnia zajmują się nim Masajowie. Po drugie plemię zajmuje tereny w sąsiedztwie dzikich zwierząt, co nie do końca jest bezpieczne szczególnie dla ciekawskich dzieci.
Wszystkie rezerwaty dzikiej przyrody w Tanzanii są chronione, jednak władze zezwalają Masajom na osiedlanie się tam i prowadzenie hodowli. Wiadomo jednak, że istniały próby przekonania Masajów do zmiany trybu życia. Oni jednak nigdy nie zdecydowali się na to i dalej kultywują swe prastara tradycje.

Zobacz różne przypadki ataków lwów na ludzi

  • Lew atakuje pracownika ZOO w Chinach

  • Dziennikarz Charlie Starmet-Smith zostaje zaatakowany przez lwa w Afryce

  • Atak na trenara lwów w Las Vegas

  • Indyjska kobieta zaatakowana przez lwa podczas swojego scenicznego wystepu

 

  • Niezwykły film z 1955 roku przedstawiający atak lwa na myśliwych