czwartek, 25 luty 2021 19:01

Tanzania: Minister dostał ataku covidovego kaszlu podczas konferencji. Film

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Tanzania - kaszel covidowy na konferencji Tanzania - kaszel covidowy na konferencji

W Tanzanii została zorganizowana konferencja prasowa, która miała za zadanie uspokoić Tanzańczyków przed obawami na temat koronawirusa. Minister finansów, który z założenia miał zdementować spekulacje na temat jego choroby, krztusił się na wizji.

 

Rząd Tanzanii nie zdecydował się wprowadzić obostrzeń

W oficjalnych danych wynika, że w Tanzanii zdiagnozowano tylko 509 przypadków i 21 zgonów na COVID-19. Niemniej jednak nie są to wiarygodne dane, w Kenii, która leży obok Tanzanii, odnotowano 104 tys. przypadków i 2000 zgonów. Warto dodać, że te kraje mają bardzo podobną powierzchnię. Niestety, ale rząd nie zdecydował się wprowadzić jakichkolwiek obostrzeń ani kwarantanny. Stawia na modlitwę, naturalne lekarstwa takie jak chociażby imbir oraz tradycyjne metody leczenia, na przykład inhalacje parą wodną.

Jeden z najbardziej wpływowych polityków Tanzanii zmarł na koronawirusa

Tym politykiem jest Seif Sharif Hamad, jego partia przyznała, że przyczyną zgonu był koronawirus. Prezydent Tanzanii jest jednak nieugięty, kilka miesięcy temu ogłosił, że za pomocą modlitwy i postu wyeliminował całkowicie koronawirusa w kraju.

Krążą pogłoski, że minister finansów jest zarażony - Philip Mpango konferencja 

To właśnie przez te spekulacje została zorganizowana konferencja prasowa pod szpitalem w Dodomie. Plan na konferencję był taki, że Philip Mpango ogłosi, że czuje się wspaniale i po 14 dniach zostanie wypisany ze szpitala. Niestety ale plan się nie udał, ponieważ tuż po tym jak minister ogłosił, że już jest zdrowy, dostał strasznego ataku kaszlu i duszności. Warto dodać, że nie miał on maseczki, a większośc lekarzy, która była w pobliżu również jej nie miała. Szef Światowej Organizacji Zdrowia zaapelował do władz Tanzanii aby podjęli zdecydowanie działania.

Zobacz mapę Tanzanii

Zjednoczona Republika Tanzanii, czyli połączenie Tanganiki i Zanzibaru. Od północy graniczy z Kenią i Ugadą, od zachodu z Rwandą, Burundi i Demokratyczną Republiką Konga, a od południa z Zambią, Malawi i Mozambikiem.