wtorek, 23 luty 2021 17:51

23.02 - od dziś obowiązują nas nowe obostrzenia!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Nowe obostrzenia w Polsce Nowe obostrzenia w Polsce

Decyzję odnośnie nowych obostrzeń, rząd opublikował w formie rozporządzenia przez północą w poniedziałek 22 lutego. Prawie wszystkie z nich mają adnotację, że wchodzą w życie “z dniem następującym po dniu ogłoszenia” - czyli od dziś, 23 lutego.

 

Na czym polegają nowe obostrzenia?

Nowe obostrzenia najbardziej dotkną osoby wracające do Polski, z zagranicy. Te osoby, aby uniknąć kwarantanny będą miały obowiązek przedstawić zaświadczenie o tym, że zostały zaszczepione preparatem dopuszczonym na terenie Unii Europejskiej. Niemniej jednak nie tylko oni będą zwolnieni z kwarantanny. Uczniowie, którzy uczą się na terenie Polski lub jednym z państw sąsiadujących, ich opiekunowie, studenci, dzieci w wieku przedszkolnym oraz osoby prowadzące działalność naukową również będą zwolnione.

Kasyna również pod ostrzałem

Do tej pory kasyna nie odczuły obostrzeń, niemniej jednak od 23 lutego to się zmieni. Wszystko z powodu krytyki mediów oraz opozycji. W kasynach od dzisiaj nie można już spożywać napojów oraz posiłków, a limit osób to osoba na 15 metrów kwadratowych.

Zmiany w przepisach o zgromadzeniach

Dotychczas z zakazu zgromadzeń i zebrań wyłączono konkurs na aplikację sędziowską i prokuratorską. Od dzisiaj konkurs na aplikację referendarzy sądowych i asystentów sądowych również ulegnie wyłączeniu.

Przewidywane są nowe obostrzenia wraz z początkiem marca!

Na podstawie obostrzeń, które zostały wprowadzone przez inne unijne kraje, spekuluje się, że w Polsce też zostaną wprowadzone. Obostrzenia te będą dotyczyć między innymi: zmian w zakryciu ust i nosa. Spekujuje się, że rząd zakaże używanie przyłbic, a obowiązkowe będzie używanie maseczek ffp2 lub ewentualnie dwóch maseczek chirurgicznych na raz. Rząd zastanawia się też nad przywróceniem kontroli granicznej przy granicy ze Słowacją i Czechami, gdzie sytuacja nie należy do najlepszych. Władysław Kosiniak-Kamysz prognozuje, że kolejny lockdown będzie miał miejsce na święta Wielkanocne.