wtorek, 23 luty 2021 17:31

Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Nowe sankcje na Rosję Nowe sankcje na Rosję

Aż 27 szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej zezwoliło na opracowanie nowej listy sankcyjnej dla Rosjan. Ta lista będzie obejmować zakaz wjazdu na tereny UE oraz zamrożenie majątku na tym terenie.

 


Podłożem sankcji jest sprawa Aleksieja Nawalnego

Ponoć nowe sankcje mają być zatwierdzone już w marcu. Wszystko za sprawa Nawalnego - najwększy rywal Władimira Putina. W sierpniu Aleksiej Nawalny został otruty w niewyjaśnionych okolicznościach. Później w ekspresowym tempie, znany krytyk kremla został skazany na dwa lata i osiem miesięcy. Swój wyrok ma spędzić w kolonii karnej, która słynie z tortur, bicia czy pracy ponad ludzkie siły. Nawet niektórzy przedstawiciele władz rosyjskich porównują karne kolonie do mrożących krew w żyłach łagrów. Nowe sankcje dotyczyć mają łamania fundamentalnych praw człowieka nie tylko w stosunku do Nawalnego, a również w stosunku do jego zwolenników. Warto dodać, że część sankcji została nałożona już ubiegłym roku.

Kto zostanie objęty sankcjami?

Sankcje mają dotyczyć około 10 osób z aparatu władzy i wymiaru sprawiedliwości. Wśród nich jest szef Komitetu śledczego - Aleksander Bastrykin, który podlega bezpośrednio prezydentowi Rosji - Władimirowi Putinowi. Kolejnymi osobami są Igor Krasnow - prokurator generalny, Wiktor Zołotow - dowódca Gwardii Narodowej oraz Aleksander Kałasznikow - szef służby więziennej.

Zobacz także: Susza na Krymie oraz Stalinizm w Polsce

 • Czechy: Polsko na pomoc!
  Czechy: Polsko na pomoc!

  Czesi bardzo dotkliwie odczuwają efekty pandemii. Dodatkowo nadal notuje się tam dużą dzienną liczbę zachorowań. Nasi sąsiedzi zwrócili się ostatnio z prośbą o pomoc do polskiego rządu.

  Written on piątek, 26 luty 2021 19:52
 • Indie: Po dwóch dekadach schwytano gwałciciela
  Indie: Po dwóch dekadach schwytano gwałciciela

  Policja we wschodnich Indiach, w stanie Orissa aresztowała mężczyznę poszukiwanego w sprawie zbiorowego gwałtu, który miał miejsce w 1999 roku. Oskarżony ukrywał się przez ponad dwie dekady - do chwili, gdy kilka dni temu zabrakło mu szczęścia.

  Written on piątek, 26 luty 2021 19:13
 • Ekwador: 79 więźniów zginęło podczas zamieszek w zakładach karnych
  Ekwador: 79 więźniów zginęło podczas zamieszek w zakładach karnych

  W rozruchach wzięło udział aż 800 policjantów z trzech zakładów karnych. Zamieszki miały miejsce w więzieniach w miejscowościach Guayaquil, Cuenca i Latacunga, w których przetrzymuje się aż 70 procent więźniów. Spekuluje się, że podłożem zamieszek jest rywalizacja pomiędzy grupami przestępczymi.

  Written on czwartek, 25 luty 2021 19:26
 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56