poniedziałek, 22 luty 2021 14:01

Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sylwia Spurek - spór o mięso Sylwia Spurek - spór o mięso

Sylwia Spurek, europarlamentarzystka oraz aktywistka pro zwierzęca w piątek zaproponowała dość kontrowersyjny projekt ustawy “piątka dla branży roślinnej”.

 

Jakie są postulaty Spurek?

Sylwia Spurek w swojej piątce dla branży roślinnej zawarła zakaz reklamowania produktów takich jak mięso, nabiał, jaja oraz jakiekolwiek produkty odzwierzęce. Spurek powołuje się na to, że mięso negatywnie wpływa na klimat oraz organizm człowieka, co jest faktem potwierdzonym przez naukowców i badaczy. Spurek chce dodatkowo powołać komisję do promowania weganizmu, chce wprowadzić w przedszklach i szkołach zajęcia “klimat i prawa zwierząt” oraz 0% podatku VAT na roślinne zamienniki mięsa czy nabiału.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego reaguje

Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim poście na Twitterze wyśmiał europarlamentarzystkę. Uważa, że mięso i produkty odzwierzęce to najlepszy towar eksportowy oraz sarkastycznie zapytał czy Spurek dąży do delegalizację kotletów schabowych i kontroli talerzy. Sylwia Spurek w odpowiedzi na prześmiewczy post nawiązała do Billa Gatesa, który w trosce o klimat wzywa do przechodzenia na syntetyczną wołowinę. Dodała też, że Kosiniak - Kamysz nie ma nowoczesnych poglądów i nie rozumie powagi sytuacji.

Marek Sawicki też włączył się w spór

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego został zapytany o jego stanowisko wobec postulatów przedstawicielki partii Zieloni. Sawicki uważa, że Spurek zbyt bardzo zaangażowała się w politykę oraz jego zdaniem nie powinna się wtrącać w rolnictwo. Na chwilę obecną Sylwia Spurek nie odniosła się do słów posła PSL.

  • Koronawirus: Rząd na okres świąteczny wprowadza nowe obostrzenia. Czy czeka nas lockdown?
    Koronawirus: Rząd na okres świąteczny wprowadza nowe obostrzenia. Czy czeka nas lockdown?

    Czwarta fala pandemii koronawirusa cały czas przybiera na sile. We wtorek 7 grudnia zostały ogłoszone nowe obostrzenia covidowe, które będą obowiązywały na okres świąteczny. W jaki sposób przedstawiają się najnowsze restrykcje związane z pandemią koronawirusa zapowiedziane przez ministra Niedzielskiego?

    Napisano wtorek, 07 grudzień 2021 19:14
  • Konferencja Niedzielskiego 29.11.2021: Omikron w ataku - wracają obostrzenia w Polsce
    Konferencja Niedzielskiego 29.11.2021: Omikron w ataku - wracają obostrzenia w Polsce

    Minister zdrowia Adam Niedzielski (bardzo fajne nazwisko ;) ) podczas poniedziałkowej konferencji 28 listopada ogłosił, że z powodu rozprzestrzeniającego się wariantu Omikron, w Polsce znów będą obowiązywały obostrzenia. Oprócz zakazu lotu do 7 krajów Afryki, zapowiedziano także obostrzenia krajowe. Czy wigilie spędzimy w gronie najbliższych domowników, jak w 2020?

    Napisano poniedziałek, 29 listopad 2021 18:04
  • Obniżka cen: Morawiecki ogłasza pakiet antyinflacyjny - czy faktycznie zatrzyma kryzys?
    Obniżka cen: Morawiecki ogłasza pakiet antyinflacyjny - czy faktycznie zatrzyma kryzys?

    Szalejąca inflacja jest już dobrze widoczna wśród konsumentów, ponieważ ceny żywności, materiałów budowlanych i paliw szybują ostro w górę. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji ogłosił wdrożenie pakietu antyinflacyjnego. Oto jego szczegóły.

    Napisano czwartek, 25 listopad 2021 12:31
  • Grupa Wyszehradzka: Wspólna konferencja Orbana, Morawieckiego i Babisza - Bronimy Europy
    Grupa Wyszehradzka: Wspólna konferencja Orbana, Morawieckiego i Babisza - Bronimy Europy

    Choć sytuacja na wschodniej granicy Polski trochę się uspokoiła, to w polityce Polski i pozostałych państw Unii Europejskiej wrze. Z tego powodu została zwołana konferencja premierów grupy Wyszehradzkiej. Podczas konferencji padły słowa o błędnej polityce Brukseli oraz o obronie Europy.

    Napisano wtorek, 23 listopad 2021 19:05
  • USA: Joe Biden będzie ubiegał się o reelekcję!
    USA: Joe Biden będzie ubiegał się o reelekcję!

    Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, potwierdził za pośrednictwem rzeczniczki Białego Domu, iż będzie ubiegał się o reelekcję. Decyzja ta dość mocno zaskoczyła amerykańskie społeczeństwo, gdyż podczas wyborów prezydenckich w 2024 roku, Joe Biden będzie miał już 84 lata. Czy nie będzie zbyt stary, aby sprawować urząd prezydenta USA?

    Napisano wtorek, 23 listopad 2021 16:54
  • Austria: Pełny lockdown i wprowadzenie obowiązkowych szczepień!
    Austria: Pełny lockdown i wprowadzenie obowiązkowych szczepień!

    Czwarta fala pandemii covid-19 coraz mocniej zaczyna się rozlewać po państwach Europy. Co więcej, kolejne państwa zaczynają wprowadzać różne wariacje lockdownów, aby zapowiedz sytuacjom znanym z poprzednich sezonów. Austria jednakże zdecydowała się na poważny i mocny krok - lockdown dla wszystkich oraz obowiązkowe szczepienia.

    Napisano piątek, 19 listopad 2021 15:07
  • Sejm: Marszałek Terlecki zakażony Covid-19!
    Sejm: Marszałek Terlecki zakażony Covid-19!

    Marszałek sejmu z klubu Prawa i Sprawiedliwości jest zakażony Covid-19, ponieważ tak wykazał test, wykonany w sejmie. Do czasu testu Terlecki widział się z wieloma politykami, wraz z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Czy cały sejm uda się na dwutygodniową kwarantannę?

    Napisano środa, 17 listopad 2021 14:06
  • #GRANICA: Pierwsi ranni na granicy - starcia na przejściu granicznym w Kuźnicy
    #GRANICA: Pierwsi ranni na granicy - starcia na przejściu granicznym w Kuźnicy

    Według nieoficjalnych informacji, na granice stale napływają kolejne setki imigrantów, zaś przy przejściu granicznym w Kuźnicy zgromadziło się około 2 tysiące osób. Dziś w południe imigranci próbowali siłą przedrzeć się przez granicę, co zakończyło się starciami z polskimi służbami mundurowymi. W starciu ranni zostali żołnierz, policjant i strażniczka.

    Napisano wtorek, 16 listopad 2021 16:52
  • NATO: Czy zostanie użyty 4 artykuł traktatu?
    NATO: Czy zostanie użyty 4 artykuł traktatu?

    Sytuacja na granicy Polski i Białorusi dynamicznie się rozwija, czego dowodem jest zgromadzenie setek imigrantów przy przejściu granicznym w Kuźnicy. Państwa członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zaniepokojone eskalacją konfliktu, dlatego polski rząd rozważa uruchomienie artykułu czwartego traktatu NATO - co to oznacza?

    Napisano poniedziałek, 15 listopad 2021 18:08
  • Marsz niepodległości 11 listopada 2021: Co się działo? Podsumowanie i filmy
    Marsz niepodległości 11 listopada 2021: Co się działo? Podsumowanie i filmy

    Jak co roku dziś 11 listopada 2021 roku w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości organizowany rzez rząd. Po tym jak sąd zabronił marszu, uroczystości nadano statut państwowy. Ogłosił to szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Podobna sytuacja miała miejsce 3 lata temu, kiedy to Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości. W kilka godzin ustalono, że marsz przybrał miano uroczystości państwowej

    Napisano czwartek, 11 listopad 2021 10:58
  • Unia Europejska: Nałożenie kolejnych sankcji na Białoruś!
    Unia Europejska: Nałożenie kolejnych sankcji na Białoruś!

    Kryzys imigracyjny na granicy Polski i Białorusi stale się pogłębia. Sytuacja jest już w punkcie krytycznym i niedługo możemy mieć do czynienia z katastrofą humanitarną. Mimo tego Białoruś nadal przyprowadza imigrantów pod Polską granicę, dlatego Unia Europejska i NATO zaczynają działać. Co grozi Łukaszence za stosowanie imigrantów w celu destabilizacji państw UE?

    Napisano środa, 10 listopad 2021 19:22
  • Konferencja Mateusz Morawiecki - Charles Michel: O czym rozmawiali? Film
    Konferencja Mateusz Morawiecki - Charles Michel: O czym rozmawiali? Film

    Dziś 10 listopada odbyła się konferencja przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Spotkanie to premier polskiego rządu zapowiedział już wczoraj w polskim Sejmie. Omówiono głównie współpracę dwustronną i europejską. Jakie były główne tematy?

    Napisano środa, 10 listopad 2021 17:51
  • Sejm: Pilne posiedzenie 9 listopada w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Obecni i nieobecni.
    Sejm: Pilne posiedzenie 9 listopada w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Obecni i nieobecni.

    W dniu 9 listopada zwołane zostało pilne posiedzenie sejmu w związku z sytuacją na wschodniej granicy kraju. Na posiedzeniu stawiła się zdecydowana większość posłów, zaś znaczące przemówienia wygłosili zarówno członkowie rządu, jak i opozycji. Jaki jest plan działania w sprawie obrony naszych wschodnich granic?

    Napisano wtorek, 09 listopad 2021 19:30
  • Kuźnica: 12 tysięcy żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej, czyli apogeum kryzysu migracyjnego. Filmy
    Kuźnica: 12 tysięcy żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej, czyli apogeum kryzysu migracyjnego. Filmy

    Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej osiąga prawdziwe apogeum. Do obrony granic zostało wysłanych ponad 12 tysięcy żołnierzy, zaś policja ściąga posiłki z sąsiednich województw. Wszystko to jest odpowiedzią na działania reżimu Łukaszenki, który skierował dużą grupę ludzi na polską granicę. W jaki sposób rozwinie się kryzys migracyjny i czy powinniśmy się obawiać?

    Napisano poniedziałek, 08 listopad 2021 17:18
  • MON: Kolejny incydent na granicy - białoruscy żołnierze zagrozili użyciem broni!
    MON: Kolejny incydent na granicy - białoruscy żołnierze zagrozili użyciem broni!

    Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w trakcie incydentu na granicy białoruscy żołnierze zagrozili użyciem broni. Polscy żołnierze nie dali się sprowokować, dlatego nie doszło do eskalacji napięcia, jednakże sytuacja jest cały czas bardzo napięta. Czy naszą wschodnią granica nadal jest bezpieczna?

    Napisano czwartek, 04 listopad 2021 16:37
  • COP26: Minister klimatu z Izraela Karine Elharra miała problem z dostaniem się na konferencję ONZ
    COP26: Minister klimatu z Izraela Karine Elharra miała problem z dostaniem się na konferencję ONZ

    Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu, to cykliczne wydarzenie dotyczące coraz większych zmian klimatycznych spowodowanych działalnością człowieka. Wydarzenie to odbyło się w szkockim Glasgow i zjechały na nie przedstawicielstwa wszystkich narodów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych.

    Napisano wtorek, 02 listopad 2021 21:25
  • Prawo do aborcji: Tłumy w całej Polsce na manifestacjach - Ani Jednej Więcej
    Prawo do aborcji: Tłumy w całej Polsce na manifestacjach - Ani Jednej Więcej

    Nie milknie oburzenie społeczne po śmierci 30-letniej kobiety w ciąży, której lekarze odmówili aborcji. W ubiegły weekend w największych polskich miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Kraków, odbyły się liczne manifestacje upamiętniające zmarłą 30-latkę. Głównym hasłem manifestacji był „Ani Jednej Więcej”.

    Napisano wtorek, 02 listopad 2021 16:16
  • Koronawirus: Dlaczego nadal nie ma obostrzeń? PiS patrzy na sondaże?
    Koronawirus: Dlaczego nadal nie ma obostrzeń? PiS patrzy na sondaże?

    Liczba chorych na covid-19 rośnie z dnia na dzień, jednakże rząd bardzo opieszale podchodzi do wprowadzenia obostrzeń. Rok temu, przy takich liczbach już wprowadzany był podział na strefy. Czym zatem spowodowany jest brak działań rządu?

    Napisano czwartek, 28 październik 2021 15:59
  • Unia Europejska: Milion euro dziennie, czyli kara dla Polski od TSUE
    Unia Europejska: Milion euro dziennie, czyli kara dla Polski od TSUE

    Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę karę w wysokości miliona euro dziennie. To kolejna kara, która w ciągu ostatnich tygodni spada na polski rząd i tak naprawdę na wszystkich obywateli Polski. Dlaczego TSUE ukarała Polskę i w jaki sposób można wyjść z tej patowej sytuacji?

    Napisano środa, 27 październik 2021 20:27
  • Briefing Błaszczaka: Kaczyński zasypia podczas konferencji, czyli nietypowe zachowanie prezesa PiS
    Briefing Błaszczaka: Kaczyński zasypia podczas konferencji, czyli nietypowe zachowanie prezesa PiS

    26 października odbyła się wspólna konferencja Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Widzów oraz opinie publiczną dość mocno zdziwiło zachowanie prezesa PiS, który zdawał się kilka razy zasnąć podczas konferencji. Czy Kaczyński zdolny jest do pełnienia swoich funkcji w rządzie?

    Napisano środa, 27 październik 2021 13:27