poniedziałek, 22 luty 2021 14:01

Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sylwia Spurek - spór o mięso Sylwia Spurek - spór o mięso

Sylwia Spurek, europarlamentarzystka oraz aktywistka pro zwierzęca w piątek zaproponowała dość kontrowersyjny projekt ustawy “piątka dla branży roślinnej”.

 

Jakie są postulaty Spurek?

Sylwia Spurek w swojej piątce dla branży roślinnej zawarła zakaz reklamowania produktów takich jak mięso, nabiał, jaja oraz jakiekolwiek produkty odzwierzęce. Spurek powołuje się na to, że mięso negatywnie wpływa na klimat oraz organizm człowieka, co jest faktem potwierdzonym przez naukowców i badaczy. Spurek chce dodatkowo powołać komisję do promowania weganizmu, chce wprowadzić w przedszklach i szkołach zajęcia “klimat i prawa zwierząt” oraz 0% podatku VAT na roślinne zamienniki mięsa czy nabiału.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego reaguje

Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim poście na Twitterze wyśmiał europarlamentarzystkę. Uważa, że mięso i produkty odzwierzęce to najlepszy towar eksportowy oraz sarkastycznie zapytał czy Spurek dąży do delegalizację kotletów schabowych i kontroli talerzy. Sylwia Spurek w odpowiedzi na prześmiewczy post nawiązała do Billa Gatesa, który w trosce o klimat wzywa do przechodzenia na syntetyczną wołowinę. Dodała też, że Kosiniak - Kamysz nie ma nowoczesnych poglądów i nie rozumie powagi sytuacji.

Marek Sawicki też włączył się w spór

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego został zapytany o jego stanowisko wobec postulatów przedstawicielki partii Zieloni. Sawicki uważa, że Spurek zbyt bardzo zaangażowała się w politykę oraz jego zdaniem nie powinna się wtrącać w rolnictwo. Na chwilę obecną Sylwia Spurek nie odniosła się do słów posła PSL.

 • Parlament Europejski: Dyskusja na temat aborcji 24.02 - zobacz debatę
  Parlament Europejski: Dyskusja na temat aborcji 24.02 - zobacz debatę

  Komisarz Unii Europejskiej ds równości, Helena Dalli powiedziała, że UE nie ma kompetencji w zakresie prawa aborcyjnego. Debata na temat aborcji została zorganizowana w związku z wyrokiem polskiego Trybunału, który zakazuje aborcji eugenicznej.

  Written on środa, 24 luty 2021 18:30
 • Prezydent Duda pociesza: Będzie lek na koronawirusa!
  Prezydent Duda pociesza: Będzie lek na koronawirusa!

  Sytuacja epidemiologiczna znów się pogarsza. Ostatnie trudności z dostawą szczepionek nie poprawiają sytuacji. Wielu osobom wydaje się, że obecny stan rzeczy nigdy nie minie. Jednak iskierkę nadziei ostatnio dał obywatelom Prezydent Duda.

  Written on środa, 24 luty 2021 18:13
 • 23.02 - od dziś obowiązują nas nowe obostrzenia!
  23.02 - od dziś obowiązują nas nowe obostrzenia!

  Decyzję odnośnie nowych obostrzeń, rząd opublikował w formie rozporządzenia przez północą w poniedziałek 22 lutego. Prawie wszystkie z nich mają adnotację, że wchodzą w życie “z dniem następującym po dniu ogłoszenia” - czyli od dziś, 23 lutego.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:51
 • Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!
  Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!

  Sylwia Spurek, europarlamentarzystka oraz aktywistka pro zwierzęca w piątek zaproponowała dość kontrowersyjny projekt ustawy “piątka dla branży roślinnej”.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 14:01
 • Będziemy nosili tylko maseczki chirurgiczne?
  Będziemy nosili tylko maseczki chirurgiczne?

  Obecne rozporządzenie w sprawie ochrony przed wirusem Covid-19 nakazuje obywatelom zasłanianie nosa i ust. Zazwyczaj stosuje się do tego maseczki, jednak dozwolone jest zakrywanie wskazanych części ciała np. szalikiem, kominem, chustą itp. Dopuszczalne jest także stosowanie przyłbic w celu ochrony. Coraz częściej słychać głosy, że ten stan rzeczy może ulec zmianie.

  Written on piątek, 19 luty 2021 18:05