poniedziałek, 22 luty 2021 14:01

Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sylwia Spurek - spór o mięso Sylwia Spurek - spór o mięso

Sylwia Spurek, europarlamentarzystka oraz aktywistka pro zwierzęca w piątek zaproponowała dość kontrowersyjny projekt ustawy “piątka dla branży roślinnej”.

 

Jakie są postulaty Spurek?

Sylwia Spurek w swojej piątce dla branży roślinnej zawarła zakaz reklamowania produktów takich jak mięso, nabiał, jaja oraz jakiekolwiek produkty odzwierzęce. Spurek powołuje się na to, że mięso negatywnie wpływa na klimat oraz organizm człowieka, co jest faktem potwierdzonym przez naukowców i badaczy. Spurek chce dodatkowo powołać komisję do promowania weganizmu, chce wprowadzić w przedszklach i szkołach zajęcia “klimat i prawa zwierząt” oraz 0% podatku VAT na roślinne zamienniki mięsa czy nabiału.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego reaguje

Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim poście na Twitterze wyśmiał europarlamentarzystkę. Uważa, że mięso i produkty odzwierzęce to najlepszy towar eksportowy oraz sarkastycznie zapytał czy Spurek dąży do delegalizację kotletów schabowych i kontroli talerzy. Sylwia Spurek w odpowiedzi na prześmiewczy post nawiązała do Billa Gatesa, który w trosce o klimat wzywa do przechodzenia na syntetyczną wołowinę. Dodała też, że Kosiniak - Kamysz nie ma nowoczesnych poglądów i nie rozumie powagi sytuacji.

Marek Sawicki też włączył się w spór

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego został zapytany o jego stanowisko wobec postulatów przedstawicielki partii Zieloni. Sawicki uważa, że Spurek zbyt bardzo zaangażowała się w politykę oraz jego zdaniem nie powinna się wtrącać w rolnictwo. Na chwilę obecną Sylwia Spurek nie odniosła się do słów posła PSL.