środa, 24 luty 2021 18:13

Prezydent Duda pociesza: Będzie lek na koronawirusa!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Andrzej Duda o leku na koronawirusa Andrzej Duda o leku na koronawirusa

Sytuacja epidemiologiczna znów się pogarsza. Ostatnie trudności z dostawą szczepionek nie poprawiają sytuacji. Wielu osobom wydaje się, że obecny stan rzeczy nigdy nie minie. Jednak iskierkę nadziei ostatnio dał obywatelom Prezydent Duda.

 

Celon Pharma coraz bliżej od odkrycia leku

W ostatniej rozmowie z prezydentem pojawił się temat wirusa Covid-19. Wiemy, że w Polsce prowadzone są badania nad lekiem, który miałby powstać w 2022 roku. Pogłoski potwierdza prezydent i stwierdza, że Celon Pharma S.A. założona w 2006 roku, jest w trakcie badań nad lekami. Ta młoda firma posiada już poważny dorobek w świecie farmaceutycznym. Nie tylko wytwarza leki, ale sprawnie prowadzi badania nad nowymi chorobami, w tym wirusem Covid-19.


"Centrum Badawczo-Rozwojowym Celon Pharma S.A. powstało w 2006 r. a dzisiaj zatrudnia 160 naukowców. To są chemicy, biolodzy, biolodzy molekularni, biotechnolodzy, którzy tutaj w laboratoriach codziennie prowadzą badania nad lekami" - mówił Duda.


Prezydent potwierdza, że obecnie firma prowadzi 15 projektów, nad 15 lekami, spośród których pięć jest na etapie badań klinicznych. W skład badań wchodzą leki onkologiczne, neuropsychiatryczne oraz leki przeciwko koronawirusowi.


Prezydent podkreśla „jest to całkowicie nasz dorobek, polskiej myśli, polskich rąk a przede wszystkim ogromna nadzieja na rozwój polskie farmacji".

Kiedy powstanie lek?

Oczywiście nie można podać konkretnej daty powstania leku na Covid-19, jednak firma potwierdza, że w roku 2022, takie substancje mogą się pojawić. Firma działa sprawnie i dlatego badania kliniczne planowane są już na trzeci kwartał tego roku. Trzymamy zatem kciuki!