piątek, 12 luty 2021 19:11

Turcja: Ślina z COVID-19 na szefa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zarażenie śliną Covid-19 Zarażenie śliną Covid-19

Obecnie wirus COVID 19 sieje wśród ludzi strach i niepewność. Okazuje się jednak, że pandemia, dla niektórych może być wspaniałą okazją do zarobku.

 

Pomysłowy Turek

Do ciekawego zdarzenia doszło w jednym z tureckich miast - Adanie. Jest to obszar położony w południowo-wschodniej części kraju, słynący z uprawy pszenicy i bawełny. Właśnie tam Ibrahim Unverdi prowadził swój salon samochodowy, zatrudniając przy tym kilku pracowników. Jednym z nich był Ramazan Cimen, który podstępnie okradł swojego szefa. Jak zeznaje ofiara "Rankiem, w dniu incydentu, zadzwoniłem do niego w sprawie sprzedaży samochodu. Dałem mu 215 tys. lir tureckich (ok. 113 tys. zł). Powiedziałem, żeby zabrał pieniądze do biura. Miał nawet klucz do mojego sejfu, całkowicie mu ufałem”. Okazało się jednak, że niepotrzebnie, ponieważ jego pracownik zniknął z przywłaszczoną kwotą.

Uwaga... ślina!

W tym samym czasie inny z pracowników poinformował szefa, iż Cimen chciał zarazić go wirusem Covid 19. W jaki sposób? Mianowicie podejrzany zakupił ślinę od osoby chorej i dodał ją do napoju ofiary. Gdy szef dowiedział się o tym, od razu wykonał testy na obecność wirusa, które na szczęście okazał się negatywne. Niestety mężczyzna nie odzyskał utraconych pieniędzy, który rzekomo pracownik wydał na spłacenie swoich długów.
Cała sprawa zakończyła się szczęśliwie, ale warto podkreślić, że Turek podszedł do sprawy zabójstwa w sposób oryginalny i niebanalny.

Mapa Adany - Turcja

 • Czechy: Polsko na pomoc!
  Czechy: Polsko na pomoc!

  Czesi bardzo dotkliwie odczuwają efekty pandemii. Dodatkowo nadal notuje się tam dużą dzienną liczbę zachorowań. Nasi sąsiedzi zwrócili się ostatnio z prośbą o pomoc do polskiego rządu.

  Written on piątek, 26 luty 2021 19:52
 • Indie: Po dwóch dekadach schwytano gwałciciela
  Indie: Po dwóch dekadach schwytano gwałciciela

  Policja we wschodnich Indiach, w stanie Orissa aresztowała mężczyznę poszukiwanego w sprawie zbiorowego gwałtu, który miał miejsce w 1999 roku. Oskarżony ukrywał się przez ponad dwie dekady - do chwili, gdy kilka dni temu zabrakło mu szczęścia.

  Written on piątek, 26 luty 2021 19:13
 • Ekwador: 79 więźniów zginęło podczas zamieszek w zakładach karnych
  Ekwador: 79 więźniów zginęło podczas zamieszek w zakładach karnych

  W rozruchach wzięło udział aż 800 policjantów z trzech zakładów karnych. Zamieszki miały miejsce w więzieniach w miejscowościach Guayaquil, Cuenca i Latacunga, w których przetrzymuje się aż 70 procent więźniów. Spekuluje się, że podłożem zamieszek jest rywalizacja pomiędzy grupami przestępczymi.

  Written on czwartek, 25 luty 2021 19:26
 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56