Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 24 luty 2021 16:19

USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

mutacja koronawirusa z Kalifornii mutacja koronawirusa z Kalifornii

Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

 

Informacje na temat wirusa zostały opublikowane w dzienniku “Los Angeles Times”

Z informacji zawartych w dzienniku, możemy się dowiedzieć, że ta groźna odmiana koronawirusa pojawiła się w stanie Kalifornia już w połowie pechowego 2020 roku. Doktor Charles Chiu, nazwał tę mutację “diabłem”, a dodatkowo uważa, że ta mutacja może spustoszyć nasze organizmy, a nawet być dużo bardziej śmiertelna niż inne odmiany wirusa. Charles Chiu prognozuje, że szczep będzie przyczyną 90 procent zakażeń w całym stanie. Kalifornijski doktor obawia się, że szczep kalifornijski i brytyjski się scalą i stworzą jeszcze bardziej niebezpieczną odmianę wirusa.

Szczepienia trzeba zacząć i jeszcze bardziej nagłaśniać!

Doktor Chiu obawia się tego, że nowy szczep będzie odporny na szczepionkę przeciwko COVID-19. Apeluje aby nasilić kampanię szczepień oraz zwiększyć restrykcje odnośnie maseczek. Dodał, że nowy wariant ma od 19 do 24 procent większą zdolność do przenoszenia się.

load more hold SHIFT key to load all load all