niedziela, 10 styczeń 2021 17:23

Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sytuacja covidowa w Londynie Sytuacja covidowa w Londynie

Królowa Elżbieta II dała dobry przykład swoim poddanym, szczepiąc się przeciwko koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że dużo ludzi pójdzie w ślad za nią, jak i księciem Filipem, decydując się na zaszczepienie. Pomimo tego, że u Brytyjczyków mało ludzi sprzeciwia się szczepieniu, szczególnie w tej najstarszej grupie osób. Do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,5 miliona ludzi.

 

Dziś między innymi w swojej przychodni zaszczepiła się Joan Collins. 86-letnia aktorka pokazała to wydarzenie na Instagramie. To kolejny dowód na to, że szczepień nie ma się co bać i trzeba tylko przyjąć, żeby zabezpieczać swoje własne zdrowie i życie przed konsekwencjami, jakie może nieść covid 19.

To, że covid 19 niesie straszne konsekwencje pokazują statystyki, gdzie w Wielkiej Brytanii już od kilkunastu dni sytuacja jest bardzo poważna. Przekroczone zostało już 80 tys. ofiar śmiertelnych. W samym Londynie co 20ty mieszkaniec podobno jest zainfekowany koronawirusem. Od końca grudnia każdego dnia potwierdzonych jest ponad 50 tys. nowych przypadków. Rekord zanotowano 8 stycznia, gdzie statystyki powiększyły się o 68 tys. przypadków. Na tą chwilę w szpitalach Zjednoczonego Królestwa znajduje się 32 tys. pacjentów, a pod respiratorami znajduje się ponad 3 tys. osób.

Embed from Getty Images


Jak przyznał doradca premiera Johnsona, nie pamięta on jeszcze tak dużej presji na służbę zdrowia. Nawet 46 tys. pracowników służby zdrowia jest w samoizolacji. Dyspozytorzy pogotowia informują, że na ambulans ludzie mogą czekać nawet do 15 godzin.
Zmieniło się też podejście rządu brytyjskiego do testowania, gdyż od kilku dni już bez widocznych symptomów taki test na koronawirusa można zrobić. Wcześniej oznaki choroby musiały być widoczne i stwierdzone przez lekarza. Każdego dnia w UK przeprowadzanych jest 600 tys. takich testów. Jak widzimy, nowa odmiana wirusa daje się we znaki. Miejmy nadzieję, że mutacja ta nie doszła jeszcze do Polski, co po świątecznych wycieczkach robi się bardzo możliwe. Statystyki zachorowań i umieralności na COVID19 w Polsce także nie wyglądają obiecująco.

Sytuacja zrobiła się tragiczna. Na szczęście obywatele Wielkiej Brytanii to światli ludzie i nie ma tam dużo antyszczepionkowców, koronasceptyków i innych dziwnych ludzi, co zapewne pomoże im w szybkim wyjściu z kryzysu.

 • Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...
  Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...

  Królowa Elżbieta II dała dobry przykład swoim poddanym, szczepiąc się przeciwko koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że dużo ludzi pójdzie w ślad za nią, jak i księciem Filipem, decydując się na zaszczepienie. Pomimo tego, że u Brytyjczyków mało ludzi sprzeciwia się szczepieniu, szczególnie w tej najstarszej grupie osób. Do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,5 miliona ludzi.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:23
 • Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!
  Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!

  "To wybór natury etycznej" - tak Papież Franciszek mówi o szczepionkach i krytykuje tych co nie chcą się szczepić. Mówi, że wszyscy powinniśmy przyjąć szczepionkę, bo stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich - rodziców, teściów, matek, ojców, babć i dziadków. Jak się dowiadujemy jest już zapisany na szczepienie przeciowko Covid 19.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:15
 • Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa
  Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa

  Ciemne chmury zaczynają zbierać się nad szefem WHO, Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Co prawda, warto podkreślić, że już od jakiegoś czasu w mediach i kuluarach krążyły plotki o odpowiedzialności szefa WHO za ludobójstwo Etiopczyków, jednakże były to tylko przypuszczenia. Sprawa nabrała poważniejszego rozgłosu po oskarżeniu, które wniósł przeciwko szefowi WHO amerykański ekonomista David Stainman. O co został oskarżony Tedros Adhanom Ghebreyesus?

  Written on wtorek, 05 styczeń 2021 20:01
 • Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video
  Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video

  Irlandia to kraj, w którym katolicyzm jest niezwykle popularny. Katolickie tradycje i święta przetrwały w Irlandii przez wieki, dlatego dziś jesteśmy w stanie podziwiać różne relikwie świętych i błogosławionych kościoła irlandzkiego. Które relikwie robią największe wrażenie i gdzie można je zobaczyć?

  Written on wtorek, 22 grudzień 2020 19:13
 • 79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19
  79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19

  79-letnia mieszkanka Dublina została pierwszą osobą w Irlandii, która przyjęła szczepionkę na COVID19. Annie Lynch jest babcią dziesięciorga wnucząt, która z niecierpliwością czekała na szczepionkę. Jak sama przyznaje, czuje się teraz bezpieczniej i ma nadzieję, że pandemia zostanie przezwyciężona.

  Written on środa, 16 grudzień 2020 20:03