niedziela, 10 styczeń 2021 17:15

Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Papież Franciszek zaszczepiony Papież Franciszek zaszczepiony

"To wybór natury etycznej" - tak Papież Franciszek mówi o szczepionkach i krytykuje tych co nie chcą się szczepić. Mówi, że wszyscy powinniśmy przyjąć szczepionkę, bo stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich - rodziców, teściów, matek, ojców, babć i dziadków. Jak się dowiadujemy jest już zapisany na szczepienie przeciowko Covid 19.

Embed from Getty Images

Szczepienia w Watykanie rozpoczną się w przyszłym tygodniu. 84 letni Papież jest w grupie ryzyka nie tylko tylko ze względu na wiek, ale i zdrowie, gdyż jako młody człowiek stracił część płuca.
Papież nie rozumie tego, gdy ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna, bo jeżeli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego i nie stanowi ona potencjalnego zagrożenia to, czemu jej nie przyjąć? Trzeba zaufać naukowcom, nauce i badaniom nad trzonem tej szczepionki, które już przecież trwają od ponad 10 lat. Franciszek mówi, że jest to samobójczy negocjonizm, którego nie potrafi wyjaśnić i że trzeba przyjąć szczepionkę.

Z kolei Pałac Buckingham podał do publicznej wiadomości, że Królowa Elżbieta II ( 94 lata) i jej mąż Książę Filip (99 lat) są już zaszczepieni przeciwko koranawirusowi. Są oni w pierwszej priorytetowej kolejce do szczepień. Szczepionkę królewskiej parze podał ich osobisty lekarz. Odbyło się to na zamku w Windsorze, gdzie od jakiegoś czasu Elżbieta z mężem zamieszkują. Zamek w Windsorze jest od prawie dziewięciu stuleci główną poza londyńską rezydencją monarchów angielskich. Pałac Buckingham specjalnie podał tę wiadomość, aby uciąć spekulacje na temat szczepienia i stosunku do nich królowej oraz jej męża.

Embed from Getty Images

Miejmy nadzieję, że Papież, jak i Królowa dali dobry przykład społeczeństwu i pójdziemy drogą wraz z tymi nobliwymi ludźmi. Cieszą się oni olbrzymim autorytetem zarówno u tych zdecydowanych, jak i niezdecydowanych na szczepienie.

 • Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...
  Sytuacja covidowa w Londynie robi się zabójcza! Co 20ty mieszkaniec zainfekowany...

  Królowa Elżbieta II dała dobry przykład swoim poddanym, szczepiąc się przeciwko koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że dużo ludzi pójdzie w ślad za nią, jak i księciem Filipem, decydując się na zaszczepienie. Pomimo tego, że u Brytyjczyków mało ludzi sprzeciwia się szczepieniu, szczególnie w tej najstarszej grupie osób. Do tej pory udało się zaszczepić ponad 1,5 miliona ludzi.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:23
 • Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!
  Papież Franciszek i Królowa Elżbieta II zaszczepieni przeciwko COVID19?!

  "To wybór natury etycznej" - tak Papież Franciszek mówi o szczepionkach i krytykuje tych co nie chcą się szczepić. Mówi, że wszyscy powinniśmy przyjąć szczepionkę, bo stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich - rodziców, teściów, matek, ojców, babć i dziadków. Jak się dowiadujemy jest już zapisany na szczepienie przeciowko Covid 19.

  Written on niedziela, 10 styczeń 2021 17:15
 • Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa
  Szef WHO oskarżony o bezpośrednie przyczynienie się do ludobójstwa

  Ciemne chmury zaczynają zbierać się nad szefem WHO, Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Co prawda, warto podkreślić, że już od jakiegoś czasu w mediach i kuluarach krążyły plotki o odpowiedzialności szefa WHO za ludobójstwo Etiopczyków, jednakże były to tylko przypuszczenia. Sprawa nabrała poważniejszego rozgłosu po oskarżeniu, które wniósł przeciwko szefowi WHO amerykański ekonomista David Stainman. O co został oskarżony Tedros Adhanom Ghebreyesus?

  Written on wtorek, 05 styczeń 2021 20:01
 • Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video
  Niezwykłe relikwie, które możesz zobaczyć w irlandzkich świątyniach. Video

  Irlandia to kraj, w którym katolicyzm jest niezwykle popularny. Katolickie tradycje i święta przetrwały w Irlandii przez wieki, dlatego dziś jesteśmy w stanie podziwiać różne relikwie świętych i błogosławionych kościoła irlandzkiego. Które relikwie robią największe wrażenie i gdzie można je zobaczyć?

  Written on wtorek, 22 grudzień 2020 19:13
 • 79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19
  79-latka pierwszą osobą w Irlandii, która otrzyma szczepionkę na COVID19

  79-letnia mieszkanka Dublina została pierwszą osobą w Irlandii, która przyjęła szczepionkę na COVID19. Annie Lynch jest babcią dziesięciorga wnucząt, która z niecierpliwością czekała na szczepionkę. Jak sama przyznaje, czuje się teraz bezpieczniej i ma nadzieję, że pandemia zostanie przezwyciężona.

  Written on środa, 16 grudzień 2020 20:03