Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 04 luty 2021 18:19

USA: Lotniskowiec USS Nimitz wycofany z Bliskiego Wschodu

Joe Biden wycofuje lotniskowiec USS Nimitz Joe Biden wycofuje lotniskowiec USS Nimitz

Joe Biden, który 20 stycznia 2021 roku został oficjalnie zaprzysiężony na 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych świeżo po objęciu urzędu staje w opozycji do polityki poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa. Decyzją aktualnego prezydenta USA wycofuje lotniskowiec z Bliskiego Wschodu.

Celem jest oczywiście złagodzenie powstałych za kadencji Trumpa napięć z Iranem. Rzecznik Pentagonu John Kirby oficjalnie poinformował już o wycofaniu lotniskowca USS Nimitz, który stacjonował w Zatoce Perskiej.

 

Joe Biden łagodzi stosunki z Iranem?

Kontrowersje wobec tej decyzji wzbudza fakt, że USS Nimitz to lotniskowiec o napędzie atomowym, przystosowany do obrony bliskiej wyposażony w wyrzutnie rakiet. Już od samego początku wiadomo było, że administracja i rządy Joe Bidena będą odmienne od poprzedniego prezydenta. Administracja Bidena uważa bowiem za zbędne utrzymywanie lotniskowca w tamtejszych rejonach informując jednocześnie amerykanów, że nie zagraża to ich bezpieczeństwu. Jest to ogromną zmianą, ponieważ polityka Trumpa za jego rządów zwiększała zbrojną obecność amerykanów właśnie w Zatoce Perskiej. Rzecznik Pentagonu zapewnia jednak, że stale monitorują potencjalne zagrożenia i będą natychmiastowo reagować jeśli zajdzie taka potrzeba.

 • Szwecja: Rekonstrukcja twarzy kobiety sprzed 7 tysięcy lat - kim była i jak wyglądała?
  Szwecja: Rekonstrukcja twarzy kobiety sprzed 7 tysięcy lat - kim była i jak wyglądała?

  Współczesna nauka i technologia są na tak wysokim i zaawansowanym poziomie, że możliwa jest szczegółowa rekonstrukcja twarzy osób sprzed tysięcy lat. Dzięki temu archeolodzy są w stanie wywnioskować jeszcze więcej ze znalezisk, co pozwala nam na jeszcze dokładniejsze zgłębianie wiedzy o przeszłości naszej cywilizacji i przeszłości naszego gatunku. Rekonstrukcja twarzy kobiety znalezionej w Szwecji, przyniosła kolejne odpowiedzi. Kim zatem była tajemnicza kobieta pochowana na siedząco?

  Napisano środa, 19 styczeń 2022 14:57
 • Rodzina królewska: Książę Andrzej odpowie przed amerykańskim sądem za molestowanie 17-latki
  Rodzina królewska: Książę Andrzej odpowie przed amerykańskim sądem za molestowanie 17-latki

  Nad brytyjską rodzina królewską nie przestają gromadzić się burzowe chmury. Sprawa księcia Andrzeja, czyli jednego z dzieci królowej Elżbiety II, stale gości na pierwszych stronach tabloidów. Świat mediów obiegła ostatnio informacja o tym, że książę Andrzej zrezygnował z patronatów królewskich i tytułów wojskowych, aby stanąć przed sądem, jako osoba prywatna. O co oskarżany jest książę Yorku?

  Napisano piątek, 14 styczeń 2022 13:12
 • Syberia: Noworodek znaleziony przez nastolatków - dziecko przeżyło przy minus 20 stopniach!
  Syberia: Noworodek znaleziony przez nastolatków - dziecko przeżyło przy minus 20 stopniach!

  Syberia znana jest ze swojego surowego klimatu i tego, że ludzie tam mieszkający dostosowali się do siarczystych mrozów. Okazuje się, że nawet syberyjskie noworodki mają znacznie wyższą odporność na mróz, czego dowodem jest odnalezienie przez nastolatków dziecka porzuconego na -20 stopniowym mrozie.

  Napisano środa, 12 styczeń 2022 20:00
 • Brazylia: Fragment klifu w Capitolio rani i zabija ludzi - film
  Brazylia: Fragment klifu w Capitolio rani i zabija ludzi - film

  Do nieprawdopodobnego wypadku doszło w Brazylii w miejscowości Capitolio. Do wody osunął się wielotonowy klif zabijając 7 osób i raniąc 32. Do tragicznych wydarzeń doszło w sobotnie popołudnie na jeziorze Furnas. Ofiary tej katastrofy to pasażerowie statków i łodzi turystycznych, które znajdowały się wówczas na tafli jeziora. Nadal trwają poszukiwania zaginionych.

  Napisano sobota, 08 styczeń 2022 21:28
 • Chiny: Otworzono najdłuższy podwodny tunel pod Taihu - robi wrażenie!
  Chiny: Otworzono najdłuższy podwodny tunel pod Taihu - robi wrażenie!

  Kraj Środka przoduje w technologicznych rozwiązaniach, które zachwycają cały świat. Chińscy architekci słyną z nowoczesnych i innowacyjnych projektów, czego doskonałym dowodem jest najdłuższy podwodny tunel przebiegający pod jeziorem Taihu we wschodnich Chinach. Czym wyróżnia się ta niezwykła konstrukcja?

  Napisano piątek, 07 styczeń 2022 19:37
 • Blackberry: Koniec epoki telefonów spod znaku jeżyny
  Blackberry: Koniec epoki telefonów spod znaku jeżyny

  Jeszcze dekadę temu telefon Blackberry był synonimem prestiżu i wysokich standardów, przez co każdy biznesmen chciał go mieć. Dziś telefony Blackberry są całkowicie zapomniane i właśnie przestały być wspierane przez swoich twórców, co jest bardzo znamiennym wydarzeniem. Dlaczego Blackberry skazany był na porażkę?

  Napisano wtorek, 04 styczeń 2022 18:03
 • Hong Kong: Pożar w World Trade Center - ponad 300 ludzi uwięziona w wieżowcu
  Hong Kong: Pożar w World Trade Center - ponad 300 ludzi uwięziona w wieżowcu

  Ponad 300 osób zostało uwięzionych przez pożar wieżowca World Trade Center w Hong Kongu. Według informacji, które podaje South China Morning Post pożar odciął drogę ucieczki klientom oraz pracownikom, którzy ukryli się na dachu budynku. Trwa akcja ratunkowa, która może potrwać wiele godzin.

  Napisano środa, 15 grudzień 2021 13:49
 • USA: Rośnie liczba ofiar potężnych tornad w Kentucky, Arkansas, Illinois, Missouri, Tennessee oraz Mississippi. Filmy
  USA: Rośnie liczba ofiar potężnych tornad w Kentucky, Arkansas, Illinois, Missouri, Tennessee oraz Mississippi. Filmy

  W nocy z piątku na sobotę (10-11.12) doszło do ponad 30 tornad na terenie aż sześciu stanów. Liczba ofiar stale rośnie, zaś skala zniszczeń podniosła w stan alarmowy całe Stany Zjednoczone. Swoją niszczycielską moc żywioł najmocniej pokazał w stanie Kentucky, gdzie władze stanowe oficjalnie podkreślają, że nie pamiętają aż takich zniszczeń w ciągu ostatnich dekad.

  Napisano poniedziałek, 13 grudzień 2021 17:29
 • Elon Musk: Miliarder przestrzega przed upadkiem cywilizacji - wie, co może być tego przyczyną
  Elon Musk: Miliarder przestrzega przed upadkiem cywilizacji - wie, co może być tego przyczyną

  Intratny miliarder, przedsiębiorca i filantrop Elon Musk znany jest ze swoich wprawiających w konsternację wypowiedzi. Prezes Tesli bardzo często wypowiada się na tematy związane z przyszłością i technologią. Ostatnio wypowiedział się on także na temat możliwej przyczyny upadku naszej cywilizacji.

  Napisano czwartek, 09 grudzień 2021 19:42
 • Cypr: Udaremniono atak nożownika na papieża Franciszka
  Cypr: Udaremniono atak nożownika na papieża Franciszka

  Papież Franciszek 2 grudnia rozpoczął swoją 35 podróż apostolską, zaś kierunkiem destylacji jest wyspa Cypr i Grecja. Po okresie epidemicznym, pojawienie się papieża na wyspie Cypr gromadzi rzesze wiernych. Do światowych mediów dobiegają jednakże dość niepokojące informacje o udaremnionym ataku na papieża. Co wiemy o tej sytuacji na ten moment?

  Napisano piątek, 03 grudzień 2021 17:42
 • Koronawirus: Odkryto nowy wariant Sars-Cov-2 . Omicron zwany wcześniej "Nu" w natarciu
  Koronawirus: Odkryto nowy wariant Sars-Cov-2 . Omicron zwany wcześniej

  Czwarta fala pandemii Covid-19 wydaje się być już w piku, zaś ilość osób zaszczepionych stale wzrasta. Dlatego też odkrycie nowego wariantu Sars-Cov-2 dość mocno zaniepokoiło naukowców. Co więcej, wariant Omicron wydaje się być znacznie groźniejszy od rozpowszechnionej dziś w Europie i na świecie Delty. Co wiemy na ten moment wariancie Omicron?

  Napisano piątek, 26 listopad 2021 19:21
 • Joanna Stern: Spędziła 24 godziny w Metawersum - efekty są mocno niepokojące
  Joanna Stern: Spędziła 24 godziny w Metawersum - efekty są mocno niepokojące

  Pogłoski o tym, że Facebook zmienia swoją nazwę krążyły od tegorocznej wielkiej awarii i wycieków o algorytmie. Wraz ze zmianą nazwy na Meta, światu zostało zaprezentowane Metawersum, czyli interaktywna wersja Internetu. Dziennikarka Wall Street Journal postanowiła spędzić w wirtualnym świecie 24 godziny - jakie są jej spostrzeżenia i odczucia?

  Napisano poniedziałek, 22 listopad 2021 15:59
 • [Edit 23.11] USA, Waukesha: Kierowca SUVa wjeżdża w tłum na paradzie bożonarodzeniowej - są zabici i ranni
  [Edit 23.11] USA, Waukesha: Kierowca SUVa wjeżdża w tłum na paradzie bożonarodzeniowej - są zabici i ranni

  Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na corocznej paradzie bożonarodzeniowej w Wisconsin w USA. Kierowca SUVa wjechał w tłum uczestników parady. Rośnie liczba ofiar tragedii.

  Napisano poniedziałek, 22 listopad 2021 11:28
 • Indie: Gęsty smog nad Delhi - chemiczna chmura zagraża miastu
  Indie: Gęsty smog nad Delhi - chemiczna chmura zagraża miastu

  Zanieczyszczenie powietrza staje się coraz większym problemem w różnych częściach świata. Co więcej, dotyczy to nie tylko Europy, ale także Azji czy Ameryki. Na szczególnie duży poziom zanieczyszczenia powietrza cierpi wiele krajów Azji, takich jak Chiny i Indie. W ciągu ostatnich trzech dni poziom smogu w indyjskim mieście Delhi był bardzo wysoki. Co spowodowało tak duże zanieczyszczenie powietrza?

  Napisano czwartek, 11 listopad 2021 19:25
 • Biskup Eric de Moulins-Beaufort: Francuski kościół wyprzedaje majątek, aby wypłacić odszkodowania ofiarom pedofilii
  Biskup Eric de Moulins-Beaufort: Francuski kościół wyprzedaje majątek, aby wypłacić odszkodowania ofiarom pedofilii

  Głośnym echem odbija się francuski raport dotyczący pedofilii. Ukazał on ogromną skalę przestępstw seksualnych wśród duchownych oraz świeckich osób związanych z kościołem. Francuski kościół ogłosił, że surowo potępia wszystkich księży, którzy dopuścili się tych haniebnych czynów. Co więcej, francuski kościół zaczął wyprzedawać majątek, aby zadośćuczynić ofiarom.

  Napisano środa, 10 listopad 2021 16:04