piątek, 05 luty 2021 16:51

Holandia: Andre Onana przez pigułkę szybko nie zagra!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Andre Onana zawieszony przez UEFA Andre Onana zawieszony przez UEFA

Skandal w sportowym świecie. Czy za zażycie pigułki przeciwbólowej może grozić surowa kara? Przekonał się o tym Andre Onana, który został zawieszony na 12 miesięcy przez UEFA. Powód? Otóż bramkarz Ajaxu został ukarany ze względu na wykrycie w jego organizmie zakazanych substancji.

Sam Onana broni się, twierdząc, że zaistniała pomyłka. W dniu 30 października zawodnik holenderskiego klubu źle się poczuł i zamiast wziąć tabletkę przeciwbólową, pomylił się, zażywając lek swojej żony - Lesimac.
Z powodu tych okoliczności Ajax Amsterdam postanowił odwołać się od decyzji UEFA. Niestety organizacja okazała się nieugięta i decyzja o zawieszeniu została podtrzymana. Wyjaśnienia bramkarza uznano za niewystarczające, ponieważ każdy zawodnik ma obowiązek upewnić się czy zażywany przez niego lek nie zawiera substancji zakazanych.

Uczciwy Onana oskarżony o zażywanie sunstancji zakazanych

Dyrektor klubu podkreśla, iż żaden z zawodników Ajaxu nie korzysta z preparatów zwiększających wydolność organizmu. Podkreśla on także fakt, ż samego Onana będzie to swoista porażka, ponieważ jest on doskonałym bramkarzem, a także lubianym, szanowanym i uczciwym człowiekiem.
Kibice oraz przedstawiciele klubu, jak także wszyscy zawodnicy liczyli, że pomyłka kolegi spowoduje skrócenie okresu zawieszenia, ponieważ działanie nie było zamierzone. Niestety kara została podtrzymana, więc od 5 lutego 2021 roku nie będzie można zobaczyć na boisku Onana. Zawieszenie wygaśnie za 12 miesięcy. Na pewno dotkliwie odczuje to klub, ale także i kibice.

 • Nowa Zelandia: Świecące w ciemności rekiny znalezione u wybrzeży Nowej Zelandii
  Nowa Zelandia: Świecące w ciemności rekiny znalezione u wybrzeży Nowej Zelandii

  Naukowcy twierdzą, że odkryli, trzy gatunki rekinów głębinowych żyjących w Nowej Zelandii, które świecą w ciemności. Według badań, gatunek ten został zebrany z Chatham Rise - obszaru dna oceanicznego na wschód od Nowej Zelandii - w styczniu ubiegłego roku.

  Written on środa, 03 marzec 2021 18:40
 • Australia: Prokurator oskarżony o gwałt na dziewczynce
  Australia: Prokurator oskarżony o gwałt na dziewczynce

  W ubiegłym tygodniu do premiera Australii Scotta Morrisona został wysłany list zawierający zarzuty w kierunku prokuratora generalnego Christiana Portera. Ktoś zarzucił Porterowi to, że zgwałcił 16-letnią wówczas dziewczynkę. Ta sytuacja miała miejsce w 1988 roku, a kobieta w ubiegłym roku odebrała sobie życie.

  Written on środa, 03 marzec 2021 18:24
 • Ukraina: Nikt nie chce się szczepić!
  Ukraina: Nikt nie chce się szczepić!

  Ukraina jest jednym z państw, które dotkliwie odczuły epidemię koronawirusa. Nie dość, że państwo należy do jednego z najbiedniejszych w Europie, to jeszcze wprowadzone obostrzenia nie poprawiły sytuacji obywateli. Wydawać się może, że Ukraina czeka jak na najszybsze zniesienie stanu epidemiologicznego, dlaczego zatem tak niechętnie podchodzi do szczepień?

  Written on wtorek, 02 marzec 2021 16:25
 • UE: Problem ze szczepionkami przeciwko COVID-19
  UE: Problem ze szczepionkami przeciwko COVID-19

  Program, który powstał w czerwcu 2020 r., Pozwala UE negocjować zakup szczepionek w imieniu swoich państw członkowskich. Mówi się, że może to pomóc obniżyć koszty i uniknąć konkurencji między nimi. Państwa członkowskie nie muszą przystępować do programu, ale zdecydowało się na to wszystkie 27 krajów UE. Dzięki temu nadal mogą zawierać oddzielne umowy z producentami szczepionek, z którymi UE nie ma porozumienia. Na przykład Węgry zgodziły się na zakup rosyjskiej szczepionki Sputnik-V.

  Written on wtorek, 02 marzec 2021 13:05
 • Francja: Sarkozy skazany za korupcję!
  Francja: Sarkozy skazany za korupcję!

  Nicolas Sarkozy został oskarżony o próbę uzyskania poufnych informacji od sędziego, oferując mu pomoc w znalezieniu pracy. Otrzymał wyrok jednego roku więzienia, ale prawdopodobnie złoży apelację.

  Written on poniedziałek, 01 marzec 2021 18:27