piątek, 05 luty 2021 18:55

Włochy: Etna znów się przebudziła! Wulkan wystrzelił w nocy. Zobacz film!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wybuch Etny Włochy Wybuch Etny Włochy

Najbardziej aktywny wulkan w Europie znów daje się we znaki. W nocy ze środy na czwartek nastąpiło wystrzelenie czerwonej lawy. Towarzyszyły temu wstrząsy ziemi oraz głośne huki. Odpowiedzialny za tą aktywność jest krater New SE, posiadający dwa czynne ujścia.

Niepokojące jest również to, że podwyższona pozostaje aktywność mikrosejsmiczna, która może być podstawą do kolejnych aktywności, a nawet i erupcji. Przypominamy, że ostatnia duża erupcja Etny miała miejsce w 2002 roku.

Czy jest się czego bać?

Niepokojący jest fakt, że wczorajsza aktywność Etny to już druga taka aktywność w tym roku. W styczniu tubylcy nagrali jak z wulkanu wydobywa się strumień lawy, który na szczęście popłynął w kierunki niezamieszkałej depresji Valle del Bove. Niemniej jednak naukowcy ostrzegają przed wulkanem. Podkreślają, że niepokojący jest fakt uaktywnienia się aż czterech kraterów. Pamiętajmy, że lawa wydobywająca się z Etny osiąga nawet do 1100 stopni celsjusza.

Wybuch Etny 2021 film video

 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56
 • Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje
  Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje

  Aż 27 szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej zezwoliło na opracowanie nowej listy sankcyjnej dla Rosjan. Ta lista będzie obejmować zakaz wjazdu na tereny UE oraz zamrożenie majątku na tym terenie.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:31
 • Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.
  Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.

  Boeing jest koncernem znanym na całym świecie. Jest jednym z największych twórców samolotów pasażerskich, które latają, transportując tysiące ludzi dziennie. Niestety sobotnia awaria samolotu, wprowadziła chaos w koncernie i strach pasażerów, korzystających z wielu linii lotniczych.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 18:04
 • Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.
  Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.

  Do tragedii doszło w niedzielę, kiedy to odbywały się wybory prezydenckie w Nigrze. Samochód należący do tamtejszej komisji wyborczej wjechał na minę w południowo - zachodniej części kraju, a dokładnie w wiejskiej gminie Dragol, która znajduje się w regionie Tillabery.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 13:54