niedziela, 07 luty 2021 11:58

USA: Ameryka płonie! Poszkodowany funkcjonariusz St. Louis City Justice Center!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
USA:Zamieszki w więzieniu St. Louis City USA:Zamieszki w więzieniu St. Louis City

W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa – również w więzieniach panują nowe zasady i obostrzenia. Więźniowe z więzienia w St. Louis City Justice Center od tygodni protestują przeciwko warunkom w jakich przyszło im obecnie żyć. Do głównych obostrzeń możemy zaliczyć chociażby ograniczenia wizyt, czy wstrzymanie postępowań sądowych.

 

Zamieszki w więzieniu St. Louis City

W sobotę rano po raz kolejny doszło w więzieniu do zamieszek – więźniowe wyrzucali przez okna między innymi krzesła i materace. Niektóre z przedmiotów się paliły i przyciągały dziesiątki gapiów, którzy obserwowali zamieszki oraz próby ich powstrzymania przez policjantów. Płomienie można było zobaczyć nie tylko na ulicy, ale również za oknami wewnątrz więzienia.


„Mimo, że nasz automatyczny system P.A. wskazuje, że cele są zamknięte, w rzeczywistości tak nie jest. Więźniowie mogli wyjść ze swoich cel i przedostać się do jednostki” – powiedział Jimmie Edwards – Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Publicznego w St. Louis.

Szkody wyrządzone przez więźniów

Więźniowie buntowali się w sobotę rano podpalając i wyrzucając gruz na ulicę, podczas gdy funkcjonariusze więzienni pracowali przez prawie 8 godzin, aby zakończyć i uciszyć protesty. Zamieszki zakończyły się rano o godzinie 10.00. Funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego, aby odzyskać kontrolę nad 115 więźniami, którzy zniszczyli wnętrze więzienia, zalali podłogi, zatkali toalety.
Poszkodowany został podobno jeden funkcjonariusz – doznał siniaków i małej kontuzji. Został przewieziony do szpitala, ale już następnego dnia został z niego wypisany. Podobno żaden więzień ani inny oficer nie zostali ranni.

 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56
 • Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje
  Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje

  Aż 27 szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej zezwoliło na opracowanie nowej listy sankcyjnej dla Rosjan. Ta lista będzie obejmować zakaz wjazdu na tereny UE oraz zamrożenie majątku na tym terenie.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:31
 • Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.
  Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.

  Boeing jest koncernem znanym na całym świecie. Jest jednym z największych twórców samolotów pasażerskich, które latają, transportując tysiące ludzi dziennie. Niestety sobotnia awaria samolotu, wprowadziła chaos w koncernie i strach pasażerów, korzystających z wielu linii lotniczych.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 18:04
 • Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.
  Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.

  Do tragedii doszło w niedzielę, kiedy to odbywały się wybory prezydenckie w Nigrze. Samochód należący do tamtejszej komisji wyborczej wjechał na minę w południowo - zachodniej części kraju, a dokładnie w wiejskiej gminie Dragol, która znajduje się w regionie Tillabery.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 13:54