poniedziałek, 08 luty 2021 18:53

Salt Lake City: Lawina pogrzebała narciarzy!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lawina w Salt Lake City Lawina w Salt Lake City

Czterech obywateli USA zginęło pod lawiną, w trakcie jazdy na nartach. Na szczęście kolejnych czterech narciarzy udało się uratować pomimo ogromu ton zsuwającego się z gór zmrożonego materiału

 

Lawina w kanionie Millcreek

Lawina zeszła w sobotę na terenie stanu Utah, w kanionie Millcreek, nieopodal Salt Lake City. Jej przyczyną była ósemka amerykańskich narciarzy, którzy przez przypadek doprowadzili do osunięcia się śniegu. Narciarze zostali uwięzieni pod taflą zmarzliny. Na szczęscie części z nich udało się samodzielnie uwolnić ze śnieżnej pułapki i wezwać pomoc. Osoby, które przeżyły lawinę nie odniosły poważnych obrażeń. Doznały jedynie niewielkich zadrapań oraz wyziębienia organizmu. Niestety czworech osób nie udało się uratować.

Nie bagatelizuj ostrzeżeń!

Okazuje się, że w tym samym kanionie dzień wcześniej doszło do osunięcia się ziemi. W tym wypadku na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak UTAH AVALANCH CENTER (dostarczające informację o zagrożeniach lawinami) bardzo szybko poinformowało, że w tym regionie może dojść do osunięcia śniegu. Niestety ósemka znajomych postanowiła mimo ostrzeżeń wybrać się na narty. Ich nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do osunięcia śniegu, w skutek czego czworo z nich nie przeżyło. Sobotnia lawina została uznana za najbardziej tragiczne wydarzenie tego typu w USA. Bardziej tragiczna okazała się tylko śmierć sześciu narciarzy, która obiegła świat siedem lat temu.

 

 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56
 • Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje
  Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje

  Aż 27 szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej zezwoliło na opracowanie nowej listy sankcyjnej dla Rosjan. Ta lista będzie obejmować zakaz wjazdu na tereny UE oraz zamrożenie majątku na tym terenie.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:31
 • Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.
  Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.

  Boeing jest koncernem znanym na całym świecie. Jest jednym z największych twórców samolotów pasażerskich, które latają, transportując tysiące ludzi dziennie. Niestety sobotnia awaria samolotu, wprowadziła chaos w koncernie i strach pasażerów, korzystających z wielu linii lotniczych.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 18:04
 • Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.
  Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.

  Do tragedii doszło w niedzielę, kiedy to odbywały się wybory prezydenckie w Nigrze. Samochód należący do tamtejszej komisji wyborczej wjechał na minę w południowo - zachodniej części kraju, a dokładnie w wiejskiej gminie Dragol, która znajduje się w regionie Tillabery.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 13:54