czwartek, 11 luty 2021 19:35

Konferencja ministra edukacji: Ruszają szczepienia dla nauczycieli!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ruszają szczepienia dla nauczycieli Ruszają szczepienia dla nauczycieli

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wraz z szefem kancelarii premiera, pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień Michałem Dworczykiem.

 

Szczepienia od poniedziałku dla każdego nauczyciela

Michał Dworczyk, pełnomocnik rząd do spraw szczepień poinformował, że o godzinie 8 w poniedziałek, 15 lutego ruszy rejestracja na szczepienia pozostałej części nauczycieli, łącznie z nauczycielami akademickimi. Minister edukacji, Przemysław Czarnek dodał, że w przyszłym tygodniu każdy nauczyciel, chętny na szczepienie będzie zarejestrowany. Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do dzisiaj zarejestrowanych jest 268 tysięcy nauczycieli, co daje aż 65% uprawnionych do szczepień. Jeżeli chodzi o testowanie nauczycieli, to na dzień dzisiejszych przetestowanych zostało ich 19 tysięcy, z czego 2% “uzyskało” wynik pozytywny.

Co z powrotem do szkół?

W przypadku uczniów klas 1-3 sytuacja pozostaje bez zmian, czyli będą kontynuować naukę stacjonarną. Dla uczniów klas 8 oraz maturalnych będą organizowane stacjonarne konsultacje przygotowujące uczniów do egzaminów. W przypadku uczelni wyższych wiele z nich już potwierdziło, że zajęcia w semestrze letnim będą prowadzone w trybie zdalnym. Rada Medyczna, działająca z premierem stanowczo odradza, aby uczniowie klas wyższych wracali do szkół i na uczelnie.

Zobacz konferencję Premiera w sprawie obostrzeń