czwartek, 11 luty 2021 19:35

Konferencja ministra edukacji: Ruszają szczepienia dla nauczycieli!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ruszają szczepienia dla nauczycieli Ruszają szczepienia dla nauczycieli

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wraz z szefem kancelarii premiera, pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień Michałem Dworczykiem.

 

Szczepienia od poniedziałku dla każdego nauczyciela

Michał Dworczyk, pełnomocnik rząd do spraw szczepień poinformował, że o godzinie 8 w poniedziałek, 15 lutego ruszy rejestracja na szczepienia pozostałej części nauczycieli, łącznie z nauczycielami akademickimi. Minister edukacji, Przemysław Czarnek dodał, że w przyszłym tygodniu każdy nauczyciel, chętny na szczepienie będzie zarejestrowany. Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do dzisiaj zarejestrowanych jest 268 tysięcy nauczycieli, co daje aż 65% uprawnionych do szczepień. Jeżeli chodzi o testowanie nauczycieli, to na dzień dzisiejszych przetestowanych zostało ich 19 tysięcy, z czego 2% “uzyskało” wynik pozytywny.

Co z powrotem do szkół?

W przypadku uczniów klas 1-3 sytuacja pozostaje bez zmian, czyli będą kontynuować naukę stacjonarną. Dla uczniów klas 8 oraz maturalnych będą organizowane stacjonarne konsultacje przygotowujące uczniów do egzaminów. W przypadku uczelni wyższych wiele z nich już potwierdziło, że zajęcia w semestrze letnim będą prowadzone w trybie zdalnym. Rada Medyczna, działająca z premierem stanowczo odradza, aby uczniowie klas wyższych wracali do szkół i na uczelnie.

Zobacz konferencję Premiera w sprawie obostrzeń

 • Parlament Europejski: Dyskusja na temat aborcji 24.02 - zobacz debatę
  Parlament Europejski: Dyskusja na temat aborcji 24.02 - zobacz debatę

  Komisarz Unii Europejskiej ds równości, Helena Dalli powiedziała, że UE nie ma kompetencji w zakresie prawa aborcyjnego. Debata na temat aborcji została zorganizowana w związku z wyrokiem polskiego Trybunału, który zakazuje aborcji eugenicznej.

  Written on środa, 24 luty 2021 18:30
 • Prezydent Duda pociesza: Będzie lek na koronawirusa!
  Prezydent Duda pociesza: Będzie lek na koronawirusa!

  Sytuacja epidemiologiczna znów się pogarsza. Ostatnie trudności z dostawą szczepionek nie poprawiają sytuacji. Wielu osobom wydaje się, że obecny stan rzeczy nigdy nie minie. Jednak iskierkę nadziei ostatnio dał obywatelom Prezydent Duda.

  Written on środa, 24 luty 2021 18:13
 • 23.02 - od dziś obowiązują nas nowe obostrzenia!
  23.02 - od dziś obowiązują nas nowe obostrzenia!

  Decyzję odnośnie nowych obostrzeń, rząd opublikował w formie rozporządzenia przez północą w poniedziałek 22 lutego. Prawie wszystkie z nich mają adnotację, że wchodzą w życie “z dniem następującym po dniu ogłoszenia” - czyli od dziś, 23 lutego.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:51
 • Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!
  Spurek vs PSL : Konflikt o mięso!

  Sylwia Spurek, europarlamentarzystka oraz aktywistka pro zwierzęca w piątek zaproponowała dość kontrowersyjny projekt ustawy “piątka dla branży roślinnej”.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 14:01
 • Będziemy nosili tylko maseczki chirurgiczne?
  Będziemy nosili tylko maseczki chirurgiczne?

  Obecne rozporządzenie w sprawie ochrony przed wirusem Covid-19 nakazuje obywatelom zasłanianie nosa i ust. Zazwyczaj stosuje się do tego maseczki, jednak dozwolone jest zakrywanie wskazanych części ciała np. szalikiem, kominem, chustą itp. Dopuszczalne jest także stosowanie przyłbic w celu ochrony. Coraz częściej słychać głosy, że ten stan rzeczy może ulec zmianie.

  Written on piątek, 19 luty 2021 18:05