piątek, 05 luty 2021 19:09

Konferencja premiera. Jakie obostrzenia zostały poluzowane?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Obostrzenia - stoki otwarte Obostrzenia - stoki otwarte

Kolejna konferencja premiera za nami. Na dzisiejszej w kontrze do kilku konferencji wstecz obostrzenia zostały poluzowane, a nie nałożone. Od 12 lutego otwarte zostaną hotele, kina, teatry, opery oraz filharmonie do 50 procent obłożenia. Oczywiście wszystko w odpowiednim reżimie sanitarnym, który obejmuje zakaz spożywania posiłków oraz nakaz zakrywania ust i nosa w kinach, teatrach, operach i filharmoniach.

Niemniej jednak obiekty zostaną otworzone tylko na okres próbny, który wynosi dwa tygodnie. Po upływie tego czasu w zależności od ilości zakażeń koronawirusem, zostaną podjęte kolejne kroki.

Co ze sportem?

Jeżeli chodzi o branżę fitness, to rząd zezwolił na otwarcie tak zwanej małej infrastruktury sportowej. Wchodzą w nią takie obiekty jak stoki narciarskie, baseny na świeżym powietrzu czy lodowiska.

Gastronomia oraz funkcjonowanie szkół pozostaje bez zmian. Niemniej jednak coraz więcej przedsiębiorców oraz restauratorów buntuje się i otwiera swoje biznesy. W przypadku szkół wyższych, większość wydała już stosowne oświadczenia, które zapowiadają naukę zdalną w kolejnym semestrze.