czwartek, 25 luty 2021 18:10

Będą odprawy dla ministrów!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
odprawy dla ministrów odprawy dla ministrów fot: Sylwester Niedzielski

Niedawno przeprowadzona rekonstrukcja rządu, wprowadziła niemałe zamieszanie wśród ministrów. Przede wszystkim oburzenie budził fakt, ekspresowego odebrania im pełnionych posad, a brak pracy to pogorszenie sytuacji finansowej. Co zatem postanowił rząd w takiej sytuacji - przekazać ministrom odprawy!

 

Rekonstrukcja rządu PiS

Przeprowadzona rekonstrukcja rządu miała na celu zmniejszenie ilości ministrów z 20 do 14. W nowym rządzie nie znajdzie się już minister rozwoju - Jadwiga Emilewicz, minister rolnictwa - Jan Krzysztof Ardanowski oraz minister edukacji - Dariusz Piontkowski. Sprawami edukacji obecnie zajmować się będzie Przemysław Czarnek, zaś ministrem rozwoju został mianowany Jarosław Gowin. W nowym rządzie wicepremierem został ustanowiony Jarosław Kaczyński

Co z odprawami?

Odchodzący ministrowie stracą swoje posady oraz przywileje, jednak mogą liczyć na wysokie pieniężne odprawy. Do naliczania odpraw przyjętą prostą zasadę:

 • Minister pracujący na stanowisku przynajmniej rok dostaje równowartość 3 pensji
 • Minister pracujący na stanowisku mniej niż rok dostanie równowartość 2 pensji
 • Minister pracujący na stanowisku mniej niż 3 miesiące dostaną równowartość 1 pensji

Specjalne warunki do wypłaty odpraw

Odchodzący ministrowie muszą jednak liczyć się z kilkoma zasadami, aby otrzymać odprawę pieniężną. Mianowicie nie będą oni mogli podjąć żadnej pracy. Jeśli dostaną gorzej płatne zajęcie, to odprawa zostanie im wyrównana. Jeśli dostaną lepiej płatne stanowisko, to nie mogą liczyć na pieniądze.
Warto podkreślić, że średnia pensja ministra to około 10 tysięcy złotych. Doliczyć należy do tego różnego rodzaju dodatki stażowe i funkcyjne oraz nagrody. Podliczając, suma o której mowa naprawdę wygląda obiecująco. Nic więc dziwnego, że byli ministrowie nie kryją zadowolenia.

 • Meksyk: Duży wzrost liczby dzieci migrantów na granicy meksykańsko-amerykańskiej
  Meksyk: Duży wzrost liczby dzieci migrantów na granicy meksykańsko-amerykańskiej

  Liczba dzieci imigrantów próbujących dotrzeć do USA z Meksyku wzrosła dziewięciokrotnie od początku 2021 r., Mówi agencja ONZ ds. Dzieci Unicef. Jak podaje, wzrost z 380 do prawie 3500 przytłoczył liczbę obiektów w ośrodkach recepcyjnych w Meksyku.

  Napisano wtorek, 20 kwiecień 2021 17:40
 • Szymon Hołownia staje w obronie Ewy Kopacz
  Szymon Hołownia staje w obronie Ewy Kopacz

  Politycy podzielili się na grupę osób atakujących i grupę osób broniących Ewy Kopacz. Założyciel Polski 2025 - Szymon Hołownia znalazł się w grupie drugiej. Cała sprawa zaczęła się od zdjęć, które pojawiły się w filmie Ewy Stankiewicz.

  Napisano wtorek, 20 kwiecień 2021 17:32
 • Polska: Najnowszy sondaż partyjny CBOS - kwiecień 2021
  Polska: Najnowszy sondaż partyjny CBOS - kwiecień 2021

  Poznaliśmy kwietniowe wyniki sondażu CBOS. Gdyby wybory odbyły się w kwietniu to powyżej progu wyborczego znalazłaby się Zjednoczona Prawica z ponad 32 procentowym poparciem, Polska 2050 Szymona Hołowni z 16 procentowym poparciem, Koalicja Obywatelska z 14 procentowym poparciem, oraz Lewica i Konfederacja. PSL i Kukiz'15 poza sejmem.

  Napisano wtorek, 20 kwiecień 2021 14:54
 • Rosja: Nawalny umrze w ciągu kilku dni!
  Rosja: Nawalny umrze w ciągu kilku dni!

  Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został przeniesiony do szpitala więziennego, tamtejsze władze mówią, że jego stan jest zadowalający. Nawalny od 20 dni prowadzi strajk głodowy, skarżąc się na niewystarczającą opiekę medyczną. Znajduje się w kolonii karnej Pokrov 100 km na wschód od Moskwy. Służba więzienna FSIN twierdzi, że jest codziennie badany przez lekarza i zgodził się przyjmować witaminy.

  Napisano poniedziałek, 19 kwiecień 2021 20:43
 • Konflikt Ukraina-Rosja: „Wściekły pies jest znów u naszych bram”
  Konflikt Ukraina-Rosja: „Wściekły pies jest znów u naszych bram”

  Od jakiegoś czasu dochodzą nas niepokojące słuchy o wznowieniu działań militarnych na terenach Ukrainy przez Rosyjskie wojska. Obecnie sprawa dotyczy terenu Donbasu, gdzie zaczęło gromadzić się coraz więcej rosyjskich żołnierzy. Podobnie liczne wojska skupiają się też na Krymie. Czy Rosja znów chce zaatakować?

  Napisano piątek, 16 kwiecień 2021 18:15
 • Wiejska: Rzecznik Praw Obywatelskich wybrany przez Sejm
  Wiejska: Rzecznik Praw Obywatelskich wybrany przez Sejm

  W czwartek po raz kolejny Sejm zebrał się w sprawie ustanowienia nowego Rzecznika Spaw Obywatelskich. Do tej pory, było kilkoro kandydatów, jednak nikt nie został obsadzony na stanowisku. W czwartek Sejm podjął decyzję i wybrał nowego RPO

  Napisano piątek, 16 kwiecień 2021 18:00
 • USA: Amerykanie nakładają sankcje na Rosję za cyberataki
  USA: Amerykanie nakładają sankcje na Rosję za cyberataki

  Stany Zjednoczone ogłosiły, że nakładają sankcje wobec Rosji w odpowiedzi na, jak mówią, cyberataki i inne wrogie działania. Środki, które są wymierzone w dziesiątki rosyjskich podmiotów i urzędników, mają na celu powstrzymanie szkodliwej działalności zagranicznej Rosji- powiedział Biały Dom. W oświadczeniu stwierdzono, że rosyjski wywiad stał za zeszłorocznym ogromnym hackiem „SolarWinds” i oskarża Moskwę o ingerencję w wybory w 2020 roku.

  Napisano czwartek, 15 kwiecień 2021 21:07
 • Pakistan: Antyfrancuskie protesty. Ewakuacja obywateli Francji.
  Pakistan: Antyfrancuskie protesty. Ewakuacja obywateli Francji.

  Francja wezwała wszystkich swoich obywateli w Pakistanie do tymczasowego opuszczenia kraju w związku z gwałtownymi antyfrancuskimi protestami w całym kraju. Ambasada tego kraju w Pakistanie ostrzegła przed poważnymi zagrożeniami dla francuskich interesów w tym kraju, mówiąc, że w całym kraju nasilają się protesty. Przypominamy, że dwóch policjantów zginęło w tym tygodniu w wyniku ponownych starć z demonstrantami.

  Napisano czwartek, 15 kwiecień 2021 20:47
 • Wystąpienie lidera Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni w sprawie wyroku TK o RPO
  Wystąpienie lidera Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni w sprawie wyroku TK o RPO

  Drodzy państwo spotykamy się dzisiaj z oczywistego powodu, z powodu tego, co stało się dzisiaj rano w Trybunale Konstytucyjnym. To dowód naprawdę wielkiej powściągliwości, kultury osobistej i klasy Adama Bodnara, że nazywał tę partyjną zbieraninę Wysokim Trybunałem, zgodnie z tym, co kazała mu robić pani Julia Przyłębska.

  Napisano czwartek, 15 kwiecień 2021 17:55
 • Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara
  Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara

  W dniu 9 września 2020 roku zakończyła się kadencja Adama Bodnara na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich. Od tego czasu, na jego miejsce zgłaszanych było kilkoro kandydatów. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz została odrzucona przez Sejm głosami PiSu. Piotr Wawrzyk (z ramienia PiSu) został odrzucony przez Senat.

  Napisano czwartek, 15 kwiecień 2021 17:08
 • Rosja: Kreml rozważa propozycję Bidena
  Rosja: Kreml rozważa propozycję Bidena

  Kilka godzin po tym, jak prezydent USA Joe Biden zaproponował spotkanie na szczycie z Władimirem Putinem, Kreml zapowiedział, że przeanalizuje ten pomysł. „Jest wcześnie, aby rozmawiać o tym spotkaniu w kategoriach szczegółowych” - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

  Napisano środa, 14 kwiecień 2021 17:53
 • Profesor Maksymowicz opuszcza klub PIS
  Profesor Maksymowicz opuszcza klub PIS

  Profesor Maksymowicz to działacz związany od jakiegoś czasu z partią rządzącą. Dziś zdecydował się opuscić klub PiS po tym, jak oskarżono go o czyny niezgodne z prawem.

  Napisano środa, 14 kwiecień 2021 17:09
 • Prezydent RP: Nie wykluczam zmiany konstytucji
  Prezydent RP: Nie wykluczam zmiany konstytucji

  W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie prezydenckiego zespołu do spraw sędziów pokoju. W trakcie dyskusji prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda stwierdził, że myśli nad zmianą konstytucji, jeśli będzie ona konieczna do powołania sędziów pokoju.

  Napisano wtorek, 13 kwiecień 2021 18:27
 • USA: Amerykańskie agencje wzywają do wstrzymania podawania szczepionki Johnson & Johnson
  USA: Amerykańskie agencje wzywają do wstrzymania podawania szczepionki Johnson & Johnson

  Amerykańskie władze zdrowotne wzywają do wstrzymania stosowania szczepionki Johnson & Johnson Covid-19 po doniesieniach o niezwykle rzadkich przypadkach krzepnięcia krwi. Agencja ds. Żywności i Leków stwierdziła, że ​​odnotowano sześć takich przypadków przypadków. Johnson & Johnson powiedział, że opóźnia wprowadzenie szczepionek w Europie.

  Napisano wtorek, 13 kwiecień 2021 18:17
 • Iran: Przysięga zemstę za izraelski atak na elektrownię jądrową w Natanz
  Iran: Przysięga zemstę za izraelski atak na elektrownię jądrową w Natanz

  Irański minister spraw zagranicznych powiedział, że jego kraj zemści się za atak na podziemne miejsce jądrowe, za który obwinia Izrael. Irańscy urzędnicy powiedzieli, że zakład wzbogacania uranu w Natanz był w niedzielę celem terroryzmu nuklearnego, po tym, jak początkowo poinformowano o awarii zasilania. Właśnie tam uruchomiono nowe zaawansowane wirówki do wzbogacania uranu. Izrael nie skomentował tego, ale radio publiczne przytoczyło źródła wywiadowcze, mówiąc, że była to cyber operacja Mossadu.

  Napisano poniedziałek, 12 kwiecień 2021 20:27
 • Chiny: Mówimy NIE politycznym sceptykom. Obywatele mają donosić!
  Chiny: Mówimy NIE politycznym sceptykom. Obywatele mają donosić!

  W tym roku wypadnie setna rocznica powstania Komunistycznej Partii Chin. Partia powstała dokładnie 1 lipca 1921 roku. Z tego powodu władze Chin chcą rozprawić się z politycznymi sceptykami i uruchamiają specjalną infolinię dla obywateli.

  Napisano poniedziałek, 12 kwiecień 2021 20:12
 • Wielka Brytania: Obywatele Hongkongu otrzymają wsparcie jeżeli zechcą przyjechać do UK
  Wielka Brytania: Obywatele Hongkongu otrzymają wsparcie jeżeli zechcą przyjechać do UK

  Królestwo Brytyjskie zapowiada, że setki tysięcy obywateli Hongkongu, którzy mają w planach przenieść się do Wielkiej Brytanii w ramach nowego systemu wizowego, otrzymają pomoc w uzyskaniu dostępu do mieszkań, szkół i pracy. Około 27 000 wniosków o wizy złożone zostało po wprowadzeniu przez Pekin ustawy o bezpieczeństwie narodowym w byłej kolonii brytyjskiej. Dzięki wizom obywatele Hongkongu mogą mieszkać w Wielkiej Brytanii przez pięć lat.

  Napisano czwartek, 08 kwiecień 2021 18:27
 • Jordania: W kraju panuje napięta atmosfera
  Jordania: W kraju panuje napięta atmosfera

  W sobotę następca tronu Jordanii Hamzah został umieszczony w areszcie domowym i oskarżony o podważanie bezpieczeństwa narodowego po uczestnictwie w spotkaniach plemiennych, podczas których król Abdullah, jego przyrodni brat, był otwarcie krytykowany. Książę Hamzah puścił w eter dwa filmy, na których nazywa rząd swojego kraju skorumpowanym i niekompetentnym. Mówi też, że ludzie boją się mówić o tym z obawy przed nękaniem ze strony sił bezpieczeństwa.

  Napisano czwartek, 08 kwiecień 2021 18:14
 • Balcerowicz: 500+ było wielką propagandową hucpą!
  Balcerowicz: 500+ było wielką propagandową hucpą!

  Leszek Balcerowicz, przewodniczący forum obywatelskiego, były wicepremier oraz były minister finansów był gościem w programie “poranek TOK FM”, prowadzącego przez Jana Wróbla. Odpowiadał na pytania między innymi o 500+ czy frankowiczów.

  Napisano czwartek, 08 kwiecień 2021 17:51
 • Były senator PiS-u Waldemar B. usłyszy zarzuty
  Były senator PiS-u Waldemar B. usłyszy zarzuty

  Waldemar B. były senator z ramienia partii rządzącej został zatrzymany. Ciążą na nim zarzuty znęcania się nad psem. Do zdarzenia miało dojść 1 kwietnia 2021 roku.

  Napisano piątek, 02 kwiecień 2021 18:45