poniedziałek, 15 luty 2021 14:59

Religia na maturze?!!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Religia na maturze Religia na maturze

W poniedziałek Radio Zet przeprowadziło rozmowę z wiceministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim. Jak udało się ustalić podczas rozmowy, istnieje prawdopodobieństwo, że egzamin dojrzałości zostanie rozszerzony o jeden przedmiot...o religię!

 

Dlaczego religia?

Dariusz Piontkowski potwierdza, iż dodanie religii do listy przedmiotów maturalnych jest prawdopodobne, ale jeszcze nieprzesądzone. Dopiero trwają rozmowy w tej kwestii. Dlaczego religia? Otóż Kościół zgłosił taki postulat, a Ministerstwo Edukacji Narodowej, powinno zastanowić się nad tą kwestią. Piontkowski podkreśla, że jeszcze decyzje nie zostały podjęte, ale są one rozpatrywane i brane pod uwagę, szczególnie dlatego, że takie propozycje pojawiają się nie pierwszy raz.

Jaki sens mają zmiany?

Wiceminister edukacji, zapytany o sens i logikę dodawania religii na maturę, wyjaśnia, że w Polsce funkcjonują uczelnie katolickie, które nauczają teologii. Religia byłaby wstępem do takich zajęć, zaś sama teologia rozszerzeniem wiedzy. Oczywiście nikt nie zmusza do zdawania egzaminu z religii, miałaby być ona jedynie przedmiotem dodatkowym, który może wybrać maturzysta. Warto dodać, że zmiany nie zajdą od razu, a muszą być one dokładnie przemyślane i wprowadzane stopniowo. Tak więc na wszystko potrzeba czasu.

 • Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach
  Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach

  Babiogórski Park Narodowy na swoim profilu na facebooku wstawił zdjęcie śladów niedźwiedzia, które zostały uchwycone przez turystę na Babiej Górze. Jest to bezsprzecznie znak tego, że wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Zwierzę prawdopodobnie szukało pożywienia.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:42
 • Varso Tower: Rekord jest nasz! Film
  Varso Tower: Rekord jest nasz! Film

  Mieszkańcy Warszawy oraz obywatele Polski mogą być dumni. Nowo powstający budynek, który mieści się w stolicy, swoją wysokością pobił Pałac Kultury i Nauki. Dodatkowo okazuje się, że Varso Tower będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:07
 • Łódź: Tylko pouczenie za potrącenie na pasach? Zobacz film
  Łódź: Tylko pouczenie za potrącenie na pasach? Zobacz film

  W sobotę policjant potrącił 69-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych w Łodzi. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol, który za złamanie wielu przepisów i potrącenie pieszego zastosował jedynie naganę. Czy policja jest poza prawem? Zdecydowanie zwyczajny „śmiertelnik” nie mógłby liczyć na taką pobłażliwość.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 17:52
 • Gorzów Wielkopolski: Policjantka zatrzymana za narkotyki
  Gorzów Wielkopolski: Policjantka zatrzymana za narkotyki

  Dzisiejszymi mediami wstrząsnęła informacja o policjantce związanej z przemytem stu kilogramów narkotyków. Obecnie całą sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych.

  Written on piątek, 19 luty 2021 18:25
 • Sąd Okręgowy w Krakowie przeszukiwany w sprawie gangu kiboli
  Sąd Okręgowy w Krakowie przeszukiwany w sprawie gangu kiboli

  Dziś miały miejsce dokładne przeszukiwania w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji uczestniczyli w tej akcji. To Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej zlecił im to zadanie. Prowadzi ona śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkami są tak zwani kibole jednej z popularnych krakowskich drużyn piłki nożnej.

  Written on czwartek, 18 luty 2021 18:31