środa, 25 sierpień 2021 18:34

Japonia: Uciekinier z Rosji, czy miłośnik kultury japońskiej? Wpław na Hokkaido!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ucieczka wpław do Japonii Ucieczka wpław do Japonii

Japonia jest pięknym krajem, zaś jej zaskakująca i ciekawa kultura przyciąga do tego kraju tysiące turystów oraz migrantów. Kraj kwitnącej wiśni cieszy się popularnością także w Rosji.

 Vaas Feniks Nokard - do Japonii wpław!

Niedawno w zagranicznych mediach pojawiła się informacja o uciekinierze z Rosji, który wpław pokonał 20 km, aby dostać się na teren Japonii. Niestety gdy „przycumował” do wyspy Hokkaido został zatrzymany przez służby.

Okazuje się, że obywatel Rosji nie posiadał poważnych problemów z rosyjskim prawem. Nie był też prześladowany na tle politycznym. Zastanawia więc fakt, dlaczego postanowił narażać się na tak duże ryzyko?. Wiadomo na pewno, że 38-letni Vaas Feniks Nokard w przeszłości zamieszkiwał Japonię, jednak w roku 2011 został deportowany, za nieprzestrzeganie prawa wizowego. Rosjanin starał się ukryć w Tajlandii, ale tutaj także został zatrzymany za fałszowanie dokumentów.

Tak duże poświęcenie ze strony Rosjanina można wytłumaczyć jedynie miłością do japońskiej kultury, która w tej sytuacji wydaje się co najmniej irracjonalna. W japońskich mediach od razu zaszumiało. Wszak nie każdy przybywa tutaj, płynąc samodzielnie wpław.

Kim jest uciekinier - Vaas Feniks Nokard?

Vaas Feniks Nokard jest obywatelem Rosji, pochodzącym z Uralu. Mężczyzna zamieszkiwał od niespełna trzech lat wieś Gołowino, która znajduje się na wyspach Kurylskich. Prawdopodobnie został zmuszony do przeniesienia się na ten teren z powodu programu, który miał na celu zaludnienie i odmłodzenie regionów Dalekiego Wschodu. Stąd właśnie swoją podróż do Japonii rozpoczął.

Na chwilę obecną nie wiadomo co postanowią japońskie służby. Póki co badane są okoliczności zdarzenia.