Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 27 lipiec 2022 14:23

Indonezja: Krokodyl zjadł rybaka żywcem. Zobacz inne ataki!

Krokodyl zjadł rybaka - Indonezja Krokodyl zjadł rybaka - Indonezja fot: pixabay

Do nietypowego ataku zwierzęcia na człowieka doszło w przeciągu ostatnich dni w Indonezji. Tragedia wydarzyła się we wtorek 19 lipca nad brzegiem rzeki Semaja w prowincji Północny Kalimantan. Samsul Bahri łowił krewetki jak co dzień, kiedy nagle został zaatakowany przez krokodyla, który niespodziewanie wciągnął go do wody. Prawda okazała się jednak szokująca, ponieważ po 3 dniach poszukiwań odnaleziono bestię, która zaatakowała ojca trójki dzieci. Okazało się, że mężczyzna został połknięty przez krokodyla żywcem!

 

3-dniowe poszukiwania rybaka zakończone makabrycznym odkryciem

Poszukiwania zaginionego poławiacza krewetek trwały całe trzy dni. W akcję zostały zaangażowane służby policyjne oraz sami mieszkańcy oraz znajomi, rodzina i sąsiedzi zaginionego. Szybko natrafiono na ślady dwóch krokodyli o długości kolejno 4 i blisko 5 metrów. Złapanym krokodylom podano środki wymiotne, aby sprawdzić, czy w ich żołądkach nie znajdują się szczątki zaginionego. Nie odnaleziono nawet śladu po 45-latku, dlatego poszukiwania trwały nadal.

Samsul Bahri znalazł się w żołądku 8 metrowego krokodyla

Trzy dni później grupa miejscowych poszukiwaczy natrafiła na ogromnego krokodyla, który prawdopodobnie odpowiadał za atak. Ku zaskoczeniu, krokodyl mierzył blisko 8 metrów, zaś w jego żołądku znajdował się tragicznie zmarły rybak. Co więcej, stan zwłok świadczył o tym, że krokodyl połknął mężczyznę w całości.
Policja i władze apelują do mieszkańców o ostrożność, ponieważ ataki krokodyli na ludzi są coraz częstsze. Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście zmniejszające się środowisko naturalne tych prehistorycznych, gadzich olbrzymów.

Poniżej kilka przykładów ataków krokodyli na ludzi i zwierzęta

Zobacz, jak krokodyl zaatakował lwa

Krokodyl atakuje zebrę

Krokodyl atakuje człowieka w australijskim zoo

Krokodyl zabity z broni za zabicie rybaka na Borneo

Krokodyl atakuje tubylców w rzece

Zobacz ataki innych zwierząt

Ataki dzika na człowieka

Ataki wilków na człowieka

Ataki lwów na człowieka

Ataki niedźwiedzi na ludzi

Ataki rekinów na ludzi

Ataki psów na ludzi

Ataki krokodyli na ludzi i zwierzęta

Atak pająka na człowieka

Ataki węży na ludzi

 

Artykuły powiązane

  • Australia: Nurek zaatakowany przez krokodyla! Australia: Nurek zaatakowany przez krokodyla!

    Mężczyzna z Australii został ugryziony w głowę przez krokodyla podczas snorkelingu na morzu u północno-wschodniego wybrzeża Queensland. Co niezwykłe, udało mu się uciec przed nietypowym atakiem  rozwierając własnymi rękami szczękę krokodyla.

  • Sosnowiec: Krokodyle na prywatnej posesji! Sosnowiec: Krokodyle na prywatnej posesji!

    Jeden z mieszkańców Sosnowca trzymał na swojej posesji dwa krokodyle. Policja wraz z pracownikami poznańskiego zoo przeprowadzili bardzo nietypową interwencję, zaś wszystko działo się w wtorkowe południe 3 maja. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że gadami przetrzymywanymi na posesji są krokodyle nilowe. Jeden z nich był martwy, zaś drugiego udało się złapać do klatki. 

load more hold SHIFT key to load all load all