Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 15 maj 2023 18:02

Australia: Nauczyciel zabity przez rekina!

atak rekina na Simona Baccanello atak rekina na Simona Baccanello pixabay

Nauczyciel szkoły Elliston Area School Simon Baccanello jest uważany za zmarłego po tym, jak został zaatakowany przez rekina podczas surfowania w sobotę. Odnaleziono tylko fragmenty jego kombinezonu i pozostałości po jego desce surfingowej. 

 

Atak rekina na plaży Walkers Rock

Służby ratunkowe zostały wezwane w związku z raportami o ataku rekina na plaży Walkers Rock na zachodnim wybrzeżu Australii Południowej w sobotę, jak podała w oświadczeniu policja tego stanu. Władze nie zidentyfikowały mężczyzny, ale lokalne stacje CNN podały, że jest nim Simon Baccanello, 46-letni nauczyciel w pobliskiej Elliston Area School. Policja przekazała w poniedziałek w oświadczeniu, że odzyskano fragment materiału z kombinezonu, a także prawdopodobnie szczątki deski surfingowej, z której korzystać miał nauczyciel.

Tragiczna śmierć Simona Baccanello

Trevlyn Smith, menadżer jednostki SES przekazał, że pozostałości deski surfingowej, którą odzyskano wykazały ślad ugryzienia. Po konsultacji z rodziną Baccanello, służby ratunkowe poinformowały, że będą kontynuować poszukiwania w okolicy i na pobliskich plażach w nadchodzących dniach. Ataki rekinów są stosunkowo rzadkie wzdłuż wybrzeża Południowej Australii - według Australian Shark Incident Database w 2022 roku doszło do 20 spotkań z rekinami, z czego 14 zakończyło się obrażeniami i jedno śmiercią.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Ataki dzika na człowieka

Ataki wilków na człowieka

Ataki lwów na człowieka

Ataki niedźwiedzi na ludzi

Ataki rekinów na ludzi

Ataki psów na ludzi

Ataki krokodyli na ludzi i zwierzęta

Atak pająka na człowieka

Atak kangura na człowieka

Atak pytona na kobietę

Artykuły powiązane

load more hold SHIFT key to load all load all