poniedziałek, 15 maj 2023 18:02

Australia: Nauczyciel zabity przez rekina!

atak rekina na Simona Baccanello atak rekina na Simona Baccanello pixabay

Nauczyciel szkoły Elliston Area School Simon Baccanello jest uważany za zmarłego po tym, jak został zaatakowany przez rekina podczas surfowania w sobotę. Odnaleziono tylko fragmenty jego kombinezonu i pozostałości po jego desce surfingowej. 

 

Atak rekina na plaży Walkers Rock

Służby ratunkowe zostały wezwane w związku z raportami o ataku rekina na plaży Walkers Rock na zachodnim wybrzeżu Australii Południowej w sobotę, jak podała w oświadczeniu policja tego stanu. Władze nie zidentyfikowały mężczyzny, ale lokalne stacje CNN podały, że jest nim Simon Baccanello, 46-letni nauczyciel w pobliskiej Elliston Area School. Policja przekazała w poniedziałek w oświadczeniu, że odzyskano fragment materiału z kombinezonu, a także prawdopodobnie szczątki deski surfingowej, z której korzystać miał nauczyciel.

Tragiczna śmierć Simona Baccanello

Trevlyn Smith, menadżer jednostki SES przekazał, że pozostałości deski surfingowej, którą odzyskano wykazały ślad ugryzienia. Po konsultacji z rodziną Baccanello, służby ratunkowe poinformowały, że będą kontynuować poszukiwania w okolicy i na pobliskich plażach w nadchodzących dniach. Ataki rekinów są stosunkowo rzadkie wzdłuż wybrzeża Południowej Australii - według Australian Shark Incident Database w 2022 roku doszło do 20 spotkań z rekinami, z czego 14 zakończyło się obrażeniami i jedno śmiercią.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Ataki dzika na człowieka

Ataki wilków na człowieka

Ataki lwów na człowieka

Ataki niedźwiedzi na ludzi

Ataki rekinów na ludzi

Ataki psów na ludzi

Ataki krokodyli na ludzi i zwierzęta

Atak pająka na człowieka

Atak kangura na człowieka

Atak pytona na kobietę

Artykuły powiązane

 • Smart City Index: Top 10 najmądrzejszych miast na świecie Smart City Index: Top 10 najmądrzejszych miast na świecie

  Według opublikowanego w kwietniu 2024 roku Smart City Index, miasta inteligentne w Europie i Azji zdobywają coraz większe uznanie na świecie, podczas gdy miasta północnoamerykańskie spadły w rankingu.

 • Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami

  W Białym Domu odbyło się pierwsze w historii wspólne spotkanie prezydentów USA Joe Bidena i Filipin Ferdinanda Marcosa jr. oraz premiera Japonii Fumio Kishidy. Liderzy zadeklarowali pogłębienie współpracy obronnej i wyrazili sprzeciw wobec agresywnej polityki Chin w regionie.

 • Australia: Policjant z UK zmarł podczas zaręczyn! Australia: Policjant z UK zmarł podczas zaręczyn!

  Brytyjczyk, który wyemigrował do Australii, aby zostać funkcjonariuszem policji, zmarł po upadku podczas uroczystości z okazji zaręczyn. Liam Trimmer, lat 29, w niedzielę w wyniku wypadku w swoim domu w Australii Zachodniej (WA) przeciął tętnicę szyjną na szyi. Władze podały, że choć bliscy próbowali go reanimować, Trimmer zmarł na krótko przed przybyciem ratowników.

 • Nowa Zelandia: Nagłe zdarzenie podczas lotu - 50 osób zostało rannych! Nowa Zelandia: Nagłe zdarzenie podczas lotu - 50 osób zostało rannych!

  Dziesiątki osób zostało rannych po tym, jak podczas lotu z Australii do Nowej Zelandii doszło do „awarii technicznej”, w wyniku której – według operatora lotu – samolot gwałtownie stracił na wysokości, a świadkowie mówią lokalnym mediom, że pasażerowie zostali nagle rzuceni po kabinie. Około 50 osób zostało opatrzonych po przybyciu do Auckland z powodu obrażeń, w tym jedna osoba, która była w poważnym stanie – poinformowała CNN firma świadcząca usługi ratownictwa medycznego Hato Hone St John Ambulance.12 pacjentów zostało wysłanych do szpitala.

 • Australia: Nastolatek skazany po strzelaninie w szkole Australia: Nastolatek skazany po strzelaninie w szkole

  Wstrząsające wydarzenie, które miało miejsce w szkole baptystów w Atlantis Beach, Perth, wstrząsnęło społecznością. Piętnastoletni chłopiec oddał trzy strzały z dwóch karabinów, powodując panikę wśród uczniów i personelu szkoły. Mimo braku ofiar, strzelanina wzbudziła ogromne obawy i zaniepokojenie w społeczności.

load more hold SHIFT key to load all load all