Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 04 lipiec 2022 14:32

Egipt: Atak rekinów w pobliżu Hurhgady - film. Nie żyją dwie kobiety!

Rekin zabija 2 kobiety - Egipt Rekin zabija 2 kobiety - Egipt fot: pixabay

Rekin zaatakował 68-letnią Austriaczkę odgryzając jej rękę i nogę. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. W przeciągu następnych godzin odnaleziona została kolejna ofiara rekina. W odległości zaledwie 600 metrów od poprzedniego zdarzenia, znaleziono ciało 40-letniej turystki z Rumunii. Obrażenia i ślady na ciele ofiary jednoznacznie wskazują na atak rekina.

 8 czerwca 2023: Atak rekina na człowieka w Hurgadzie! Rosjanin nie żyje - zobacz filmy

Egipskie kurorty podniesione w stan gotowości - zakaz wszelkich działań na morzu

Do ataków doszło w miejscowości Sahl Hasheesh, która zlokalizowania jest niedaleko popularnego wśród turystów kurortu Hurghada. Ministerstwo Środowiska Egiptu podało w oficjalnym oświadczeniu, że utworzona została specjalna komisja, która ma ustalić i zbadać okoliczności ataków. Warto dodać, że władze zamknęły obszar Hurghady na trzy dni, zakazują wszelkich działań na morzu, włączając w to nurkowanie, kitesurfing i windsurfing. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się nagranie mające przedstawiać atak rekina na kobietę, który dział się stosunkowo blisko linii brzegowej. Na klipach woda wokół kobiety zmienia kolor na czerwony, zaś przebywający na molo ludzie rzucają kobiecie urządzenie pozwalające unosić się na wodzie.


Dwie kobiety zabite przez rekina i strach turystów

Dwie ofiary ataku rekina w tak krótkim czasie to ewenement, dlatego turyści w Egipcie boją się obecnie wchodzić do wody. Choć atak rekina jest mniej prawdopodobny, niż wypadek samochodowy, wydarzenia z Hurghady pokazują, że zwierzęta te są śmiertelnie niebezpieczne.

 

Zobacz także:

Zobacz jakie niezwykłe szczęscie miała kobieta na filmie:

Ataki dzika na człowieka

Ataki wilków na człowieka

Ataki lwów na człowieka

Ataki niedźwiedzi na ludzi

Ataki rekinów na ludzi

Ataki psów na ludzi

Ataki krokodyli na ludzi i zwierzęta

Atak pająka na człowieka

Ataki węży na ludzi

load more hold SHIFT key to load all load all