sobota, 06 luty 2021 15:00

Zmarł Krzysztof Kowalewski

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zmarł Krzysztof Kowalewski Zmarł Krzysztof Kowalewski fot: youtube

Aktor Krzysztof Kowalewski zmarł w wieku 83 lat. Potwierdziła to rodzina i znajomi. Ten wybitny człowiek od lat zmagał się z chorobą.

Krzysztof Kowalewski urodził się w 1937 roku w Warszawie. Syn Cypriana. Na dużym ekranie zadebiutował w 1960 roku w "Krzyżakach". Następnie wystąpił w filmach: "Urząd" Majewskiego, "Kwiecień", "Dwaj panowie N.", "Zbrodniarz i panna", "Pingwin", "Miejsce dla jednego", "Marysia i Napoleon", "Zbrodniarz, któy ukradł zbrodnię", "Urząd", "Zapalniczka", "Spacer", "Kolumbowie", "Z tamtej strony tęczy", "Uciec jak najbliżej" Zaorskiego itp. Od tamtej pory wystąpił w ponad setce filmów i seriali telewizyjnych. W 1992 przyznano mu nagrodę Wielki Splendor, a w 2002 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2009 roku odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". 

 

 

Legendarny Roch Kowalski z Potopu. Zobacz video

 

 • Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach
  Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach

  Babiogórski Park Narodowy na swoim profilu na facebooku wstawił zdjęcie śladów niedźwiedzia, które zostały uchwycone przez turystę na Babiej Górze. Jest to bezsprzecznie znak tego, że wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Zwierzę prawdopodobnie szukało pożywienia.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:42
 • Varso Tower: Rekord jest nasz! Film
  Varso Tower: Rekord jest nasz! Film

  Mieszkańcy Warszawy oraz obywatele Polski mogą być dumni. Nowo powstający budynek, który mieści się w stolicy, swoją wysokością pobił Pałac Kultury i Nauki. Dodatkowo okazuje się, że Varso Tower będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:07
 • Łódź: Tylko pouczenie za potrącenie na pasach? Zobacz film
  Łódź: Tylko pouczenie za potrącenie na pasach? Zobacz film

  W sobotę policjant potrącił 69-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych w Łodzi. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol, który za złamanie wielu przepisów i potrącenie pieszego zastosował jedynie naganę. Czy policja jest poza prawem? Zdecydowanie zwyczajny „śmiertelnik” nie mógłby liczyć na taką pobłażliwość.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 17:52
 • Gorzów Wielkopolski: Policjantka zatrzymana za narkotyki
  Gorzów Wielkopolski: Policjantka zatrzymana za narkotyki

  Dzisiejszymi mediami wstrząsnęła informacja o policjantce związanej z przemytem stu kilogramów narkotyków. Obecnie całą sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych.

  Written on piątek, 19 luty 2021 18:25
 • Sąd Okręgowy w Krakowie przeszukiwany w sprawie gangu kiboli
  Sąd Okręgowy w Krakowie przeszukiwany w sprawie gangu kiboli

  Dziś miały miejsce dokładne przeszukiwania w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji uczestniczyli w tej akcji. To Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej zlecił im to zadanie. Prowadzi ona śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkami są tak zwani kibole jednej z popularnych krakowskich drużyn piłki nożnej.

  Written on czwartek, 18 luty 2021 18:31