Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 24 listopad 2022 15:43

USA: Tragiczna strzelanina w Walmarcie

Strzelanina w Walmarcie Strzelanina w Walmarcie pixabay

Ameryką wstrząsa kolejna masakra z użyciem broni. Po raz kolejny niewinne osoby straciły życie w stanie Virginia po krwawej jatce w markecie. Przyczyny mordu wciąż pozostają nieznane.

Kierownik sklepu z zimną krwią zabija sześć osób

W stanie Virginia, w miejscowości Chesapeake doszło do strzelaniny w markecie Walmart. Na 2 dni przed świętem dziękczynienia i w zaledwie kilka dni po innej masowej strzelaninie w Stanach Zjednoczonych znowu dochodzi do grupowego morderstwa. Tym razem podczas rutynowego zebrania pracowników marketu w pokoju socjalnym kierownik wyciągnął broń i zabił sześć osób.

 

Co spowodowało tragedię w Chesapeake?

Dotychczas dokładne przyczyny działania napastnika nie są znane, policja wciąż nie ujawniła szczegółów śledztwa. Wiadomo tylko, że po dokonaniu zbrodni morderca popełnił samobójstwo. W rozmowie z CNN pracownik sklepu Donya Prioleau zdradza, że wcześniejsze słowa ich kierownika bywały niepokojące, a jego zachowanie dziwne i nietypowe. Nikt jednak nie spodziewał się, że mężczyzna popełni zbrodnię na swoich kolegach i koleżankach z pracy.

 

Artykuły powiązane

 • USA: Głosowanie w sprawie pomocy Ukrainie zakończone USA: Głosowanie w sprawie pomocy Ukrainie zakończone

  W środę Joe Biden zabrał głos, ostrzegając przed konsekwencjami zdobycia Ukrainy przez Putina. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że taki scenariusz postawiłby Rosję w pozycji do potencjalnego ataku na sojuszników USA. Biden podkreślił, że obrona sojuszników oznaczałaby "amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami". Mimo apelu Bidena, projekt ustawy o przekazaniu 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie nie przeszedł przez Senat.

 • USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada

  Wstrząsające wydarzenia miały miejsce na kampusie Uniwersytetu Nevada w Las Vegas, gdzie doszło do masowej strzelaniny. Zabójcą okazał się 67-letni niedoszły profesor uczelni, który postrzelił trzy osoby, zanim został obezwładniony przez jednego z funkcjonariuszy policji. Tragedia ta pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, zwłaszcza co do motywów sprawcy.

 • USA: Masowe zachorowania psów na niebezpieczną chorobę USA: Masowe zachorowania psów na niebezpieczną chorobę

  Tajemnicza choroba układu oddechowego, związana z dziesiątkami przypadków zgonów psów, szerzy się w Stanach Zjednoczonych. Weterynarze biją na alarm, podkreślając, że to tylko początek, a obecnie choroba szerzy się w 14 stanach. Symptomy obejmują gorączkę, kaszel, kichanie, a w skrajnych przypadkach może dojść do ciężkiego zapalenia płuc i śmierci.

 • USA, Teksas: Schwytano seryjnego mordercę! USA, Teksas: Schwytano seryjnego mordercę!

  Przerażenie i szok ogarnęły Teksas, gdy 34-letni Shane James dokonał serii brutalnych zabójstw. Zaczęło się od tragicznego mordu na własnych rodzicach, by później dokonać co najmniej czterech zbrodni w innym hrabstwie. To tragiczne wydarzenie rzuciło cień na spokojną społeczność i podniosło pytania dotyczące zdolności systemu prawnego do ochrony społeczeństwa przed jednostkami z problemami psychicznymi.

 • Rosja: Uczennica otworzyła ogień w szkole w Briańsku! Rosja: Uczennica otworzyła ogień w szkole w Briańsku!

  Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w rosyjskim mieście Briańsk, gdzie uczennica ósmej klasy otworzyła ogień w tamtejszym Gimnazjum nr 5. Broń myśliwska, użyta przez nastolatkę, rzekomo należała do jej ojca, który jest wojskowym. Incydent ten pozostawił dwie ofiary śmiertelne i cztery ranne.

load more hold SHIFT key to load all load all