wtorek, 30 marzec 2021 20:23

Watykan: Arcybiskup Głódź ukarany za tuszowanie pedofilii. Edward Janik także!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Arcybiskup Głódź i Janik ukarany za tuszowanie pedofilii Arcybiskup Głódź i Janik ukarany za tuszowanie pedofilii Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Nie da się ukryć, że majątek arcybiskupa Głódzia jest ogromny. Pokaźna emerytura, posiadłość o wartości kilku milionów złotych, a także świadczenia kościelne. Z pewnością arcybiskup nie żył w ubóstwie.

 

Stolica Apostolska ukarała polskich duchownych

Decyzją Watykanu Głódź wraz z byłym ordynariuszem kaliskim Edwardem Janiakiem mają zakaz uczestniczenia w publicznych religijnych wydarzeniach oraz świeckich spotkaniach na terytorium diecezji. Oczywiście muszą też zmienić miejsce zamieszkania, ponieważ nie mogą mieszkać na terytorium swojej diecezji. Kapłani muszą również zapłacić sporą sumę pieniędzy na rzecz Fundacji św. Józefa. Ta fundacja zajmuje się działalnością prewencyjną pomocą i dla ofiar nadużyć.

Śledztwo wszczęto z inicjatywy papieża Franciszka

To między innymi obecny papież Franciszek przejął inicjatywę aby ruszyć śledztwo w sprawie zaniedbań dotyczących ofiar pedofilii w Kościele. Niemniej jednak wielu duchownych nie było zadowolonych takim obrotem spraw.

Głódź miesięcznie dostawał kilkanaście tysięcy złotych!

Arcybiskup pełnił funkcję biskupa polowego Wojska Polskiego, w związku z czym przysługuje mu i emerytura kościelna i emerytura generalska. Ponadto jest właścicielem służbowego mieszkania z kaplicą, a koszty wyżywienia są pokryte przez państwo. Głódź ma jeszcze ogromny prywatny majątek, w którego skład wchodzi pałac w Bobrówce, kompleks posiadłości na pobliskiej wsi oraz hodowle danieli.

Miejmy nadzieję, że to dopiero początek kar dla księży, którzy tuszują lub tuszowali pedofilię w Polsce. Nie wiem jak można jednocześnie wierzyć w Boga, a z drugiej strony tak śmiertelnie grzeszyć przeciwko ludziom, przeciwko małym dzieciom. Księża Ci cały czas kłamali, że nie mają nic wspólnego z tymi karygodnymi czynami...bronienieniem pedofili w sutannach. Szok! Czekamy teraz na Dziwisza!! Niech skończą w piekle!