poniedziałek, 29 marzec 2021 21:41

Szykuje się kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wsparcie dla przedsiębiorców za lockdown Wsparcie dla przedsiębiorców za lockdown fot: Sylwester Niedzielski

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semieniuk zapowiedziała, że rząd planuje wprowadzić dodatkową pomoc dla przedsiębiorców, także dla tych, których ominęła dotychczasowa pomoc. Ta informacja została wyjawiona na łamach programu “Money. To się liczy.”

 

Przygotowania kolejnej tarczy antykryzysowej trwają

Olga Siemienik donosi, że rząd planuje rozdysponować nowe środki finansowe. Już w przeciągu najbliższych dni przedstawione zostaną warianty pomocy gospodarczej. Pomoc będzie dostępna dla przedsiębiorców, którzy znajdują się w lockdownie od soboty, ale również dla tych, którzy są w lockdownie od kilku tygodni, a nawet i miesięcy.

Planuje się pomoc zarówno zwrotną jak i bezzwrotną

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii nie była zbyt wylewna. Redaktor musiała ją wypytywać aby ta podała jakieś konkretne informacje dotyczące planów na najnowszą tarcze antykryzysową. W końcu Semieniuk przyznała, że instrumenty pomocy finansowej byłyby zwrotne i bezzwrotne. Dodała, że dotychczasowa tarcza branżowa zostanie uzupełniona o nowe kody PKD. Ministerka na wizji powiedziała, że jest przekonana, że obecny lockdown będzie trwał tyle ile zapowiedziano - czyli 2 tygodnie. Gdyby jednak coś się wydarzyło to zapewnił, że resort będzie elastycznie dostosowywał narzędzia wsparcia.