Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
niedziela, 30 styczeń 2022 19:36

Muzułmanizm: Swoboda myśli w Islamie. Koran o dżihadzie

Muzułmanizm - Koran o dżihadzie Muzułmanizm - Koran o dżihadzie fot: pixabay

Wielu polityków, jak i zwykłych obywateli są przychylni muzułmanom, jak i pojawianiu się ludzi wyznających Allaha. Prześledźmy zagadnienia aspektów tej religii jak dżihad oraz wolność słowa, w oparciu o historię, jak i święte księgi muzułmanów. Dżihad to wojna przeciwko kafirom, która ma służyć wprowadzeniu prawa szariatu. Koran o dżihadzie mówi tak:

 

Koran 2:216

„Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!”
Przemoc w Koranie jest więc usprawiedliwiona, pokój może zaistnieć tylko wtedy, gdy cały świat opanuje islam.

Muslim 1.31

Mahomet: „Nakazano mi toczyć wojnę przeciwko ludzkości, aż zaakceptuje, że nie ma Boga prócz Allaha, a ja jestem jego prorokiem, a także uzna wszystkie moje objawienia. Gdy tak się stanie, będę chronił ich życie i własności, póki szariat nie ustanowi inaczej, a w tym przypadku ich los leży w rękach Allaha”.

Wspomnijmy tutaj o Państwie Islamskim (ISIS, IS). Właśnie część tego cytatu „ (…) nie ma Boga prócz Allaha” jest zamieszczona jako motto tej organizacji w logo. Obowiązek prowadzenia dżihadu, to obowiązek dotyczący każdego muzułmanina. Każdy zdrowy na umyśle i ciele, którzy osiągnęli dojrzały wiek, musi walczyć w dżihadzie. W dżihadzie najwyższym władcą jest kafir, który jest przewodnikiem duchowym. Jego zadaniem jest namówienie kafirów do przyjęcia islamu, potem wzywa do zapłaty dżizji (podatku dla kafirów), a gdy odmówią przejścia na islam i zapłaty podatku, trzeba ich zaatakować. Poniższy werset Koranu mówi tak:

Koran 9:29

"Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, którzy nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga – dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni".

Walka trwa do tego momentu, aż niewierni staną się muzułmanami. Podczas wojny, wszystkie zdobycze wojenne mogą należeć do muzułmanów, zresztą werset Al.- Buchari 4.53.351 mówi jasno o tym, że Allah pozwolił Mahometowi brać łupy wojenne. Inny werset traktuje o tym, że piąta część łupów należy do Boga i jego posłańca, do krewnych i sierot. Kradzież również jest częścią dżihadu. Męczennikiem w islamie może stać się ktoś, kto zabija w imię Allaha. Konieczną motywacją jest zabójstwo dla Boga. Taką motywacją może wywalczyć miejsce w raju.

Al-Buchari 1.2.35

Mahomet rzekł: „Człowiek, który dołącza do dżihadu wiedziony szczerą wiarą w Allaha i jego Proroków, i wyjdzie z walki cało, zostanie wynagrodzony przez Allaha po śmierci lub w postaci łupów wojennych. Jeśli zginie w walce jako męczennik, ma zapewnione miejsce w raju”

Najwięcej tekstów o dżihadzie znajdziemy w sirze i jest ich 67%. W hadisach jest to 21%, a w Koranie 9%. Dżihad pochłonął już życie 270 mln ludzi. Jeżeli chodzi o swobodę myśli, to w wielkim skrócie, możemy powiedzieć, że takowa nie istnieje. Jest jeden przekaz myślenia, dostępny w trylogii i wykraczanie poza ramy poruszania się traktowany jest bardzo rygorystycznie. Apostazja to odejście od islamu, a taka decyzja jest karana śmiercią. Po śmierci Mahometa pojawiły się plemiona, które chciały porzucić islam. Pierwsze wojny były toczone właśnie przeciwko apostatom.

Al-Buchari 2.23.483

Po śmierci Mahometa, kalifem został Abu Bakr. Wypowiedział on wojnę grupie Arabów, którzy powrócili do pogaństwa.
W innym rozdziale tej samej księgi jest napisane:
Mahomet „Muzułmanin, który wyznał, że nie ma Boga prócz Allaha, a ja jestem jego prorokiem, nie może zostać zabity, za wyjątkiem trzech przypadków: kary za morderstwo, cudzołóstwo i apostazję”.

Al-Buchari 8.82.797

Istnieją również inne wersety o traktowaniu apostatów i wymierzanym im karach jak w rozdziale Al-Buchari 8.82.797 gdy Mahomet mówi o odcinaniu rąk i stóp, a oczy miały być wypalane gorącym żelazem. Następnie rzucano ich na ostre skały, gdzie umierali z pragnienia. Również jest opisywany przykład żyda, który wrócił do judaizmu i kazano go zabić.

Al-Buchari 7.72.843

Wydawało by się, że sztuka mogłaby być dziedziną w której istnieje wolność. Tutaj jej również nie ma. Są wykazy instrumentów muzycznych, których nie wolno używać. Są nimi: flety, instrumenty strunowe. Granie lub słuchanie mandoliny, lutni, cymbałów czy fletów jest zakazane. Dopuszczone jest używanie tamburynu na ślubach, ceremoniach obrzezania, pod warunkiem, że mają dzwonki po bokach. Gra na bębnie jest zakazana. Malowanie obrazów jest zabronione. W Al-Buchari 7.72.843 możemy przeczytać historię w której do Mahometa nie chciał przyjść Gabriel. Gdy Mahomet się na niego poskarżył, Gabriel odpowiedział, że nie wejdzie do domu w którym jest pies, lub obraz. Karą dla ludzi malujących obrazy jest piekło.

Al-Buchari 5.59.369

Słowo pisane musi być pisane zgodnie z prawem szariatu. Salman Rushdie do dziś jest na „czarnej liście” za napisanie powieści pt. „Szatańskie wersety”. Theo van Gogh czy Pim Fortuyn zostali zamordowani za „bluźnierstwo” przeciw islamowi. W Al-Buchari 5.59.369 możemy znaleźć opowieść w której Maslama za zgodą proroka morduje Kabę krytykującego islam, na którego uknuli podstęp. Kaba nie jest jedynym przypadkiem ukarania swoich poglądów śmiercią.
Ishak 819 mówi o przypadku Fartany i jej koleżanki, które śpiewały satyryczne piosenki na Allaha. Rozkazem było zamordowanie tych dziewczyn.

Jak widzimy, Islam to nie jest religia, która charakteryzowałaby się wolnością. Można "psioczyć" na poziom wolności słowa w europejskich krajach, ale jednak nikt nie chciałby, aby przemocą rozwiązywano problemy, jak miało to miejsce w przypadku róznych wydarzeń o których słyszymy z mediów.

 

 • Pomoc: Zimowa mobilizacja dla Ukrainy – rusza zbiórka Fundacji Pomagam.pl
  Pomoc: Zimowa mobilizacja dla Ukrainy – rusza zbiórka Fundacji Pomagam.pl

  W środę 21 września Władimir Putin w swoim orędziu ogłosił mobilizację rosyjskich wojsk. Fundacja Pomagam.pl ruszyła z oficjalną zbiórką, z której środki zostaną przeznaczone na doposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy w sprzęt szczególnie niezbędny zimą oraz na pomoc mieszkańcom dotkniętego wojną kraju.

  Napisano środa, 21 wrzesień 2022 17:47
 • Prepping: 10 korzyści - sztuka przygotowania się na najgorsze
  Prepping: 10 korzyści - sztuka przygotowania się na najgorsze

  Prepping to styl życia, dzięki któremu będziemy gotowi na wszystkie niespodziewane wyzwania, takie jak pandemia, katastrofa naturalna, nagła utrata pracy, awaria elektryczności, niedobór wody, atak terrorystyczny, wojna czy kryzys gospodarczy.

  Napisano sobota, 09 kwiecień 2022 12:01
 • Muzułmanizm: Swoboda myśli w Islamie. Koran o dżihadzie
  Muzułmanizm: Swoboda myśli w Islamie. Koran o dżihadzie

  Wielu polityków, jak i zwykłych obywateli są przychylni muzułmanom, jak i pojawianiu się ludzi wyznających Allaha. Prześledźmy zagadnienia aspektów tej religii jak dżihad oraz wolność słowa, w oparciu o historię, jak i święte księgi muzułmanów. Dżihad to wojna przeciwko kafirom, która ma służyć wprowadzeniu prawa szariatu. Koran o dżihadzie mówi tak:

  Napisano niedziela, 30 styczeń 2022 19:36
 • Kościół: Wierzyć w ludzi czy w Boga?
  Kościół: Wierzyć w ludzi czy w Boga?

  W Internecie i różnych niezależnych telewizjach możesz oglądnąć wiele programów i wywiadów, często z osobami podobno duchownymi mającymi kontakt z istotami wyższymi, które objaśniają nam działanie naszego świata. Jak do takich rewelacji podchodzić? Na co zwracać uwagę oglądając takie treści?

  Napisano piątek, 28 styczeń 2022 13:12
 • V Światowy Dzień Ubogich: Rozważanie na temat orędzia papieża Franciszka na II ŚDU
  V Światowy Dzień Ubogich: Rozważanie na temat orędzia papieża Franciszka na II ŚDU

  Niedawno 14 listopada 2021 obchodziliśmy V Światowy Dzień Ubogich. Przypomnijmy sobie co napisał papież na II ŚDU. Zostało napisane przez papieża Franciszka orędzie, którego przybliżenie będzie celem poniższego tekstu. Mottem i jednocześnie częścią tytułu tegoż pisma papieża stały się słowa pochodzące z Psalmu 34 – „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał”.

  Napisano niedziela, 21 listopad 2021 18:44
 • Zaczytywanie się żywotami Świętych. Święty Antoni z Padwy - film
  Zaczytywanie się żywotami Świętych. Święty Antoni z Padwy - film

  Święci są po to, abyśmy mieli przykład prawego życia na ziemi. Święci Kościoła ukazują nam to, co jest w życiu najważniejsze. W życiu człowieka nie potrzeba aż tak wiele, jak mniemają niektórzy. Potrzeba niewiele, albo tylko jednego. W życiu najważniejsze jest prawe postępowanie, miłosierdzie i wiara, jak nauczał Sam Jezus Chrystus.

  Napisano niedziela, 25 kwiecień 2021 15:29
 • Historia młodego Jeana-Thierry'ego Ebogo – chłopca, który chciał stać się Jezusem
  Historia młodego Jeana-Thierry'ego Ebogo – chłopca, który chciał stać się Jezusem

  Z okazji niedzieli zapraszam czytelników do przeczytania tejże historii: Historia oparta jest na faktach. Zapewniam, z nie będzicie się nudzili.

  Napisano niedziela, 18 kwiecień 2021 12:18
 • Jak zrobić płyn i żel do dezynfekcji w domu?
  Jak zrobić płyn i żel do dezynfekcji w domu?

  Dezynfekcja rąk oraz powierzchni to jedna z najważniejszych metod powstrzymywania rozpowszechniania się epidemii koronawirusa. Odpowiednie środki do dezynfekcji skutecznie eliminują nagromadzone na naszych dłoniach cząsteczki wirusa SARS-CoV-2.

  Napisano sobota, 17 kwiecień 2021 13:38
 • Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, czyli Matka Boża całe życie pełna mądrości i bólu
  Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, czyli Matka Boża całe życie pełna mądrości i bólu

  Wciąż niewielu ludzi odmawia Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej. A jest to bardzo piękna Modlitwa na Różańcu poświęcona siedmiu ciężkim, trudnym i smutnym wydarzeniom w życiu Maryi Matki Pana Jezusa. Najświętsza Maryja Panna poza siedmioma najbardziej bolesnymi wydarzeniami w życiu przeżyła jeszcze wiele innych też smutnych i trudnych wydarzeń.

  Napisano niedziela, 11 kwiecień 2021 19:31
 • Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?
  Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?

  Zły duch, który kiedyś był dobrym duchem, ale zbłądził jest bytem realnym i nie można mówić, że go nie ma. On jest i działa każdego dnia nakłaniając ludzi do złego. Szatan nigdy nie czuje się zmęczony i realizuje swoje dzieło nieustannie w dzień i w nocy. Jest inteligentny i przebiegły i dlatego zawsze dobrze wie, w jaką najczulszą strunę naszego charakteru uderzyć.

  Napisano niedziela, 28 luty 2021 12:26
 • Handel dziećmi i nielegalna adopcja. Mocny dokument Vegi.
  Handel dziećmi i nielegalna adopcja. Mocny dokument Vegi.

  W ostatnich czasach coraz więcej słyszy się o zwiększeniu przestępczości. Coraz więcej osób wychodzi z domu i nigdy nie wraca. Mimo pomocy służb nie zostaje odnaleziona. Takie przypadki namnażają się. Nawet, jeżeli dana osoba zostanie schwytana nie ma stu procentowej pewności, że osoba porwana żyje bądź porywacz wie, gdzie się znajduję z racji tego, że są to przestępstwa handlu dziećmi w celach między innymi nielegalnej adopcji.

  Napisano sobota, 27 luty 2021 15:12
 • Szymon Hołownia odpowiada - Jak robić dobrze? Pomagamy
  Szymon Hołownia odpowiada - Jak robić dobrze? Pomagamy

  Już podczas rozmów z ludźmi z najbliższego otoczenia można od razu stwierdzić nasze skrajnie różne podejścia do afrykańskiego ubóstwa. Jedni opowiadają się za budowaniem nowych zakładów pracy, drudzy zdobywają bogatych sponsorów, jeszcze inni podejmują wolontariat. Łączy ich chęć dawania ludziom wędek. Cóż z tego, że zanim nauczą się ich używać, zginie wielu niewinnych? Czy warto poświęcić miliony dla dobra miliardów? Na pytania te odpowiada Szymon Hołownia w kolejnej już książce „Jak robić dobrze”.

  Napisano sobota, 27 luty 2021 14:44
 • Kochaj Boga w każdym i we wszystkim co istnieje
  Kochaj Boga w każdym i we wszystkim co istnieje

  Pan Bóg istnieje wszędzie. Kościół nazywany jest Domem Bożym, bo tam w Tabernakulum znajduje się Najświętszy Sakrament. Spotykając się na Nabożeństwach Świętych mamy możliwość wielbienia Pana Boga grupowo, czyli we wspólnocie i tworzenie Kościoła Bożego. Bo Kościół, to przecież ludzie zgromadzeni wokół Pana Jezusa. Pierwsze Kościoły istniały pod gołym niebem, a potem w katakumbach.

  Napisano niedziela, 21 luty 2021 10:49
 • Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa
  Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa

  Na mękę Pana Jezusa najczęściej mówimy Droga Krzyżowa. Lecz męka Pana naszego Jezusa Chrystusa rozpoczęła się od pojmania w Ogrójcu. I trwała poprzez nieludzkie przesłuchania, biczowanie, cierniem ukoronowanie, niesienie krzyża, obdarcie z szat, aż do bestialskiego ukrzyżowania i śmierci krzyżowej. Od chwili pojmania w Ogrójcu Pan Jezus nieustannie był bity, znieważany i opluwany.

  Napisano środa, 17 luty 2021 18:12
 • Łaska odejścia z Panem Bogiem
  Łaska odejścia z Panem Bogiem

  Każdego dnia z tego świata odchodzi wielu ludzi. Ludzie umierają w wyniku ciężkich chorób i ci ludzie zazwyczaj pogodzeni są z Panem Bogiem i odchodzą spokojni do Bożej wieczności i szczęśliwości. Lecz nawet w tym przypadku nie zawsze tak jest, gdyż zło nie śpi. A trzeba wiedzieć, że zło nie śpi nigdy. Szatan wprost cierpi na bezsenność i atakuje każdego człowieka, o każdej porze dnia i nocy. Im bliżej jesteś Pana Boga, tym ataki są częstsze i mocniejsze.

  Napisano niedziela, 14 luty 2021 11:15
 • Dary małe i duże otrzymane od Pana Boga
  Dary małe i duże otrzymane od Pana Boga

  Każdy człowiek rodzi się obdarzony darami. U jednych osób dary te są duże i zauważalne. Gdyż ludzie ci od najmłodszych lat odznaczają się rzadko spotykanymi zdolnościami manualnymi, matematycznymi, zdolnościami odkrywczymi, jak i wieloma innymi. U innych osób zdolności te są mniejsze, lecz również widoczne. A

  Napisano niedziela, 07 luty 2021 10:41
 • Ile wiernych i duchownych ma Kościół w Polsce? Uczestnictwo we Mszy Świętej
  Ile wiernych i duchownych ma Kościół w Polsce? Uczestnictwo we Mszy Świętej

  Kościół rzymskokatolicki w Polsce liczy 32 miliony 90 tysięcy 865 wiernych. Liczba duchownych wynosi około 30 tysięcy 807 księży pracujących w 10 tysięcy 263 parafiach. Dane statystyczne dotyczą Kościoła katolickiego, prawosławnego i protestanckiego. Każdej niedzieli odprawianych jest w naszym kraju około 48 tysięcy Mszy Świętych. Wierni najchętniej uczestniczą w Nabożeństwach w godzinach od 8 do 11 rano.

  Napisano niedziela, 31 styczeń 2021 11:37
 • Słynny "Paździoch" czyli Ryszard Kotys nie żyje
  Słynny

  Dzisiaj w wieku 88 lat zmarł znany nam z różnych ról filmowych i teatralnych Ryszard Kotys. Szerszej publiczności szczególnie znany jest z roli Mariana Paździocha z serialu "Świat według Kiepskich". W ciągu 65 lat swojej pracy twórczej zagrał w ponad 200 produkcjach filmowych.

  Napisano czwartek, 28 styczeń 2021 12:00
 • Hot news! Jerzy Brzęczek zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji. Powody?
  Hot news! Jerzy Brzęczek zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji. Powody?

  Dzisiaj gruchnęła jak grom z jasnego nieba wiadomość o zwolnieniu z funkcji trenera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Decyzję Prezesa Zbigniewa Bońka ogłosił Polski Związek Piłki Nożnej. Brzęczek został o tym poinformowany przez Bońka na kurtuazyjnej kawce. Formalnie rozwiąże on umowę w czwartek 21 stycznia.

  Napisano poniedziałek, 18 styczeń 2021 14:52
 • Gdzie przebywają zmarli i dusza po śmierci, oto jest pytanie?
  Gdzie przebywają zmarli i dusza po śmierci, oto jest pytanie?

  Gdzie mają swoje miejsce dusze zmarłe? Jest to pytanie zadawane sobie każdego dnia przez miliony ludzi na świecie. Człowiek, gdy żyje, to posiada ciało i niewidzialną duszę. Jednak w chwili śmierci wszystko się zmienia. Nie widzimy uchodzącej z ciała duszy, lecz widzimy skutki jej odejścia. Bo ciało pozostaje martwe i bezużyteczne, gdy opuści go dusza.

  Napisano sobota, 16 styczeń 2021 21:58