Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
niedziela, 28 luty 2021 12:26

Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?

Szatan a ludzie uśmiechnięci Szatan a ludzie uśmiechnięci Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Zły duch, który kiedyś był dobrym duchem, ale zbłądził jest bytem realnym i nie można mówić, że go nie ma. On jest i działa każdego dnia nakłaniając ludzi do złego. Szatan nigdy nie czuje się zmęczony i realizuje swoje dzieło nieustannie w dzień i w nocy. Jest inteligentny i przebiegły i dlatego zawsze dobrze wie, w jaką najczulszą strunę naszego charakteru uderzyć.

Z szatanem nie wolno dyskutować, targować się, rozmawiać. Szatanowi należy niezwłocznie i kategorycznie od razu powiedzieć stanowcze "nie". I modlić się słowami Modlitwy, której nauczył nas Sam Jezus Chrystus, czyli Modlitwy Pańskiej i Modlitwy do Ducha Świętego oraz nieustannie modlić się na Różańcu, którego szatan panicznie się boi. Są to najbardziej skuteczne egzorcyzmy w walce ze złym duchem.

Czego zły duch nie lubi?

Szatan nie lubi i boi się wielu rzeczy, jak Eucharystii Świętej i wyżej wspomnianych Modlitw i Różańca. Boi się również wzywania Imienia Pańskiego. Nie lubi święconej wody. Nienawidzi ludzi pogodnych i uśmiechniętych, bo pogoda ducha wynika z bliskiego kontaktu ludzi z Panem Jezusem i Matką Najświętszą. Szatan nie lubi też, gdy człowiek zwraca się z prośbą o pomoc do Świętych, jak na przykład świętego Ojca Pio, który podczas swojego ziemskiego życia nieustannie walczył z diabłem.
Szatan nie lubi też ludzi poszukujących Pana Boga i takich ludzi, którzy dopiero co Pana Boga odkryli. Lecz wtedy ma on wiele do zrobienia i wszelkimi sposobami stara się kusić, aby spowodować wahanie się wierze u tej osoby. I niestety osoby takie są często łatwym kąskiem dla niego, bo nietrudno zawrócić im w głowie. Lecz nie wszyscy się temu poddają, co rozwściecza złego ducha jeszcze bardziej. Lecz z Panem Bogiem nie może on konkurować i liczyć na wygraną. A ci wszyscy, którzy się do Pana Jezusa uciekają będą obronieni przed szatanem. Pan Jezus podczas swojego ziemskiego życia Sam zaznał kuszenia przez szatana. Nawet Samemu Synowi Bożemu zły duch nie zamierzał odpuścić, choć wiedział, że nie wygra. Bo szatan bardzo dobrze zna Pana Jezusa i wie, kim On jest, lecz jego natura jest taka, aby kusić. Tym bardziej, że Syn Boży stał się człowiekiem po urodzeniu z Maryi Dziewicy, więc musiał doświadczyć również kuszenia.

Święty Ojciec Pio kapucyn, stygmatyk, mistyk

To jeden z największych Świętych Kościoła. Urodził się we Włoszech w Pietelcinie pod koniec dziewiętnastego wieku w rodzinie bardzo religijnej. Na Chrzcie Świętym otrzymał imię Franciszek. Żył 81 lat mimo bardzo słabego zdrowia od dziecięcych lat. Już jako dziecko zaczął żyć święcie modląc się i pokutując. Będąc młodym człowiekiem doświadczał niebiańskich wizji i bardzo wcześnie rozeznał swoje powołanie i rozpoczął przygotowania do życia zakonnego. Na studia seminaryjne udał się do klasztoru świętego Franciszka w Asyżu. W 1907 roku złożył śluby zakonne, a trzy lata później został wyświęcony na kapłana. Gdy stan jego zdrowia pogorszył się na tyle, że był bliski śmierci został oddelegowany do rodziny. Powrócił do zdrowia choć niezupełnie, bo ciągu swojego życia cierpiał na wiele chorób i miał wiele dolegliwości. Po polepszeniu się zdrowia wrócił do klasztoru Kapucynów Matki Bożej Łaskawej w San Giovanni Rotondo i pozostał tam do końca życia. Oprócz chorób fizycznych święty Ojciec Pio doświadczał także innych dolegliwości, jak ciągłej walki z szatanem, nawet przeprowadzanej wręcz. Stan zdrowia św. Ojca Po od lat dziecięcych do śmierci nieustannie się pogarszał. Lecz najważniejsze dopiero było przed nim. Na początku drogi kapłańskiej doświadczał on ukrytych stygmatów Męki Pańskiej. Lecz 20 września 1918 roku podczas Modlitwy w Kościele u świętego Ojca Pio pojawiły się widoczne stygmaty, które pozostały na następne 50 lat, aż do śmierci Zakonnika. Stygmaty przedstawiały 5 ran, jakie otrzymał nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.
Święty Ojciec Pio był przewodnikiem duchowym dla wielu osób. Jego słynnym powiedzeniem było "Módl się, wierz i nie martw się". Nauczał też wiernych, aby we wszystkim rozpoznawali Boga i pragnęli pełnić Wolę Bożą. Święty Ojciec Pio był też niezmordowanym spowiednikiem i choć był surowym spowiednikiem, to przed jego konfesjonałem nieustannie gromadziła się długa kolejka wiernych. Święty ten potrafił przejrzeć duszę człowieka na wskroś. Posiadał też dar bilokacji, dar uzdrawiania, dar prorokowania, dar przewidywania.

 • Kanada: Wojtek Gawenda i Polska szkoła artystyczna
  Kanada: Wojtek Gawenda i Polska szkoła artystyczna

  Wojtek Gawenda to nie tylko znany artysta kabaretowy, aktor, autor tekstów i piosenkarz, ale także człowiek o bardzo bogatym życiorysie, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jednym z podjętych przez niego wyzwań było prowadzenie w Kanadzie szkoły artystycznej zarówno dla polskojęzycznych jak i angielskojęzycznych młodych artystów.

  Napisano poniedziałek, 13 marzec 2023 17:45
 • Horror: "Mors Meta Malorum" Łukasza Burdzińskiego
  Horror:

  "Mors Meta Malorum" to druga książka w dorobku Łukasza Burdzińskiego. Autor ten, choć wcześniej znany był jako redaktor, recenzent i felietonista, wszedł w świat literatury grozy z dużym przytupem, kiedy wydał swoją debiutancką "Noc Wigiliną". Jego pierwsza książka okazała się udanym debiutem i znalazła się nawet na ósmym miejscu w zestawieniu najlepszych dziesięciu polskich horrorów.

  Napisano poniedziałek, 16 styczeń 2023 11:53
 • Karnawał: Obrzędy, obyczaje i zwyczaje
  Karnawał: Obrzędy, obyczaje i zwyczaje

  Karnawał trwa od stycznia do lutego lub do początku marca. Dawniej w Polsce nazywano go zapustami. Swoimi korzeniami sięga starożytnej Grecji i Rzymu. Nawiązuje do rzymskich obchodów Saturnaliów, czyli wesołych świąt trwających od jesiennych zasiewów do Nowego Roku.

  Napisano czwartek, 12 styczeń 2023 14:14
 • Disney Plus: Najlepsze filmy
  Disney Plus: Najlepsze filmy

  Zapraszamy na krótki komentarz na temat naszych ulubionych filmów w serwisie streamingowym Disneya. Disney Plus jest pełen genialnych filmów, od klasycznych animacji po najnowsze filmy Star Wars i Marvel. Jednak Disney Plus to nie tylko klasyki Disneya, ale też ogromna – i powiększająca się – biblioteka filmów z 20th Century Fox, którą Disney wykupił kilka lat temu. Ogromny wybór nie ułatwia zadania wyboru filmu lub serialu, dlatego chętnie przedstawimy własne rekomendacje.

  Napisano poniedziałek, 09 styczeń 2023 21:03
 • Schody: Opowieść o śmierci i amerykańskim systemie sądownictwa
  Schody: Opowieść o śmierci i amerykańskim systemie sądownictwa

  Miniserial dostępny na HBO Max jest prawdziwym arcydziełem. Chociaż reżyser ani aktorzy nie mieli łatwego zadania, to stworzyli wspaniałą produkcję, którą każdy powinien obejrzeć. Co się wydarzyło feralnej nocy w 2001 roku?

  Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 20:35
 • Obrazy świętych: Jak je dobierać?
  Obrazy świętych: Jak je dobierać?

  Obrazy święte mają ogromne znaczenie w wielu polskich domach. Traktujemy je nie tylko jako symbol, ale także wyjątkową ozdobę. Obrazki religijne mogą także zostać podarowane na prezent nie tylko komunijny, ale także na inne chrześcijańskie obrzędy.

  Napisano poniedziałek, 09 styczeń 2023 20:51
 • Balenciaga: BDSM i seksualizacja dzieci? 
  Balenciaga: BDSM i seksualizacja dzieci? 

  Zdjęcia dzieci leżących na kanapie z pustymi kieliszkami dookoła, misie w ubrankach do BDSM, zabawki erotyczne… a to wszystko w kampanii reklamowej hiszpańskiej luksusowej marki Balenciaga. Czy dom mody naraził się na kryzys wizerunkowy?

  Napisano czwartek, 24 listopad 2022 16:04
 • 1899: Czy serial będzie nowym hitem Netflixa?
  1899: Czy serial będzie nowym hitem Netflixa?

  17 listopada 2022 r. odbyła się premiera nowego serialu twórców Dark. 1899 wzbudza duże emocje na całym świecie, obsada jest iście gwiazdorska, a oczekiwania widzów wobec serialu spore. Czy im sprosta?

  Napisano czwartek, 17 listopad 2022 19:49
 • Pomoc: Zimowa mobilizacja dla Ukrainy – rusza zbiórka Fundacji Pomagam.pl
  Pomoc: Zimowa mobilizacja dla Ukrainy – rusza zbiórka Fundacji Pomagam.pl

  W środę 21 września Władimir Putin w swoim orędziu ogłosił mobilizację rosyjskich wojsk. Fundacja Pomagam.pl ruszyła z oficjalną zbiórką, z której środki zostaną przeznaczone na doposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy w sprzęt szczególnie niezbędny zimą oraz na pomoc mieszkańcom dotkniętego wojną kraju.

  Napisano środa, 21 wrzesień 2022 17:47
 • Prepping: 10 korzyści - sztuka przygotowania się na najgorsze
  Prepping: 10 korzyści - sztuka przygotowania się na najgorsze

  Prepping to styl życia, dzięki któremu będziemy gotowi na wszystkie niespodziewane wyzwania, takie jak pandemia, katastrofa naturalna, nagła utrata pracy, awaria elektryczności, niedobór wody, atak terrorystyczny, wojna czy kryzys gospodarczy.

  Napisano sobota, 09 kwiecień 2022 12:01
 • Wielkanoc - zmartwychwstanie
  Wielkanoc - zmartwychwstanie

  Data Wielkanocy, kiedy miało nastąpić zmartwychwstanie Jezusa, zmienia się z roku na rok. Powodem tej zmiany jest to, że Wielkanoc zawsze przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej pełni księżyca po wiosennej równonocy.

  Napisano środa, 16 marzec 2022 15:08
 • Muzułmanizm: Swoboda myśli w Islamie. Koran o dżihadzie
  Muzułmanizm: Swoboda myśli w Islamie. Koran o dżihadzie

  Wielu polityków, jak i zwykłych obywateli są przychylni muzułmanom, jak i pojawianiu się ludzi wyznających Allaha. Prześledźmy zagadnienia aspektów tej religii jak dżihad oraz wolność słowa, w oparciu o historię, jak i święte księgi muzułmanów. Dżihad to wojna przeciwko kafirom, która ma służyć wprowadzeniu prawa szariatu. Koran o dżihadzie mówi tak:

  Napisano niedziela, 30 styczeń 2022 19:36
 • Kościół: Wierzyć w ludzi czy w Boga?
  Kościół: Wierzyć w ludzi czy w Boga?

  W Internecie i różnych niezależnych telewizjach możesz oglądnąć wiele programów i wywiadów, często z osobami podobno duchownymi mającymi kontakt z istotami wyższymi, które objaśniają nam działanie naszego świata. Jak do takich rewelacji podchodzić? Na co zwracać uwagę oglądając takie treści?

  Napisano piątek, 28 styczeń 2022 13:12
 • V Światowy Dzień Ubogich: Rozważanie na temat orędzia papieża Franciszka na II ŚDU
  V Światowy Dzień Ubogich: Rozważanie na temat orędzia papieża Franciszka na II ŚDU

  Niedawno 14 listopada 2021 obchodziliśmy V Światowy Dzień Ubogich. Przypomnijmy sobie co napisał papież na II ŚDU. Zostało napisane przez papieża Franciszka orędzie, którego przybliżenie będzie celem poniższego tekstu. Mottem i jednocześnie częścią tytułu tegoż pisma papieża stały się słowa pochodzące z Psalmu 34 – „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał”.

  Napisano niedziela, 21 listopad 2021 18:44
 • Zaczytywanie się żywotami Świętych. Święty Antoni z Padwy - film
  Zaczytywanie się żywotami Świętych. Święty Antoni z Padwy - film

  Święci są po to, abyśmy mieli przykład prawego życia na ziemi. Święci Kościoła ukazują nam to, co jest w życiu najważniejsze. W życiu człowieka nie potrzeba aż tak wiele, jak mniemają niektórzy. Potrzeba niewiele, albo tylko jednego. W życiu najważniejsze jest prawe postępowanie, miłosierdzie i wiara, jak nauczał Sam Jezus Chrystus.

  Napisano niedziela, 25 kwiecień 2021 15:29
 • Historia młodego Jeana-Thierry'ego Ebogo – chłopca, który chciał stać się Jezusem
  Historia młodego Jeana-Thierry'ego Ebogo – chłopca, który chciał stać się Jezusem

  Z okazji niedzieli zapraszam czytelników do przeczytania tejże historii: Historia oparta jest na faktach. Zapewniam, z nie będzicie się nudzili.

  Napisano niedziela, 18 kwiecień 2021 12:18
 • Jak zrobić płyn i żel do dezynfekcji w domu?
  Jak zrobić płyn i żel do dezynfekcji w domu?

  Dezynfekcja rąk oraz powierzchni to jedna z najważniejszych metod powstrzymywania rozpowszechniania się epidemii koronawirusa. Odpowiednie środki do dezynfekcji skutecznie eliminują nagromadzone na naszych dłoniach cząsteczki wirusa SARS-CoV-2.

  Napisano sobota, 17 kwiecień 2021 13:38
 • Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, czyli Matka Boża całe życie pełna mądrości i bólu
  Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, czyli Matka Boża całe życie pełna mądrości i bólu

  Wciąż niewielu ludzi odmawia Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej. A jest to bardzo piękna Modlitwa na Różańcu poświęcona siedmiu ciężkim, trudnym i smutnym wydarzeniom w życiu Maryi Matki Pana Jezusa. Najświętsza Maryja Panna poza siedmioma najbardziej bolesnymi wydarzeniami w życiu przeżyła jeszcze wiele innych też smutnych i trudnych wydarzeń.

  Napisano niedziela, 11 kwiecień 2021 19:31
 • Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?
  Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?

  Zły duch, który kiedyś był dobrym duchem, ale zbłądził jest bytem realnym i nie można mówić, że go nie ma. On jest i działa każdego dnia nakłaniając ludzi do złego. Szatan nigdy nie czuje się zmęczony i realizuje swoje dzieło nieustannie w dzień i w nocy. Jest inteligentny i przebiegły i dlatego zawsze dobrze wie, w jaką najczulszą strunę naszego charakteru uderzyć.

  Napisano niedziela, 28 luty 2021 12:26
 • Handel dziećmi i nielegalna adopcja. Mocny dokument Vegi.
  Handel dziećmi i nielegalna adopcja. Mocny dokument Vegi.

  W ostatnich czasach coraz więcej słyszy się o zwiększeniu przestępczości. Coraz więcej osób wychodzi z domu i nigdy nie wraca. Mimo pomocy służb nie zostaje odnaleziona. Takie przypadki namnażają się. Nawet, jeżeli dana osoba zostanie schwytana nie ma stu procentowej pewności, że osoba porwana żyje bądź porywacz wie, gdzie się znajduję z racji tego, że są to przestępstwa handlu dziećmi w celach między innymi nielegalnej adopcji.

  Napisano sobota, 27 luty 2021 15:12