Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 17 luty 2021 18:12

Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa

Droga Krzyżowa - wyliczenie ran Chrystusa Droga Krzyżowa - wyliczenie ran Chrystusa

Na mękę Pana Jezusa najczęściej mówimy Droga Krzyżowa. Lecz męka Pana naszego Jezusa Chrystusa rozpoczęła się od pojmania w Ogrójcu. I trwała poprzez nieludzkie przesłuchania, biczowanie, cierniem ukoronowanie, niesienie krzyża, obdarcie z szat, aż do bestialskiego ukrzyżowania i śmierci krzyżowej. Od chwili pojmania w Ogrójcu Pan Jezus nieustannie był bity, znieważany i opluwany.

 

Droga Krzyżowa to męka Jezusa Chrystusa

Dlatego każdy piątek w roku jest uczczeniem Najświętszych Ran i Męki naszego Odkupiciela i Zbawiciela. W każdy piątek odprawiamy pokutę za grzechy własne i grzechy całego świata. A jeszcze mocniej pokutujemy w okresie Wielkiego Postu starając się wynagradzać Panu Jezusowi za nasze zniewagi popełnione względem Jego Osoby.
To dla nas ludzi Zbawiciel poniósł niewyobrażalną mękę. Doznał bolesnych ran i poniżenia. Na końcu niewinny zawisł na krzyżu pomiędzy złoczyńcami.

Okrutnie bity w podziemiach u Kajfasza

Zanim to się stało, jak opisuje Święty Jan Pan nasz był okrutnie bity. Najwięcej bolesnych ran otrzymał podczas uwięzienia w podziemiach pałacu Kajfasza. Miało to miejsce pomiędzy jednym i drugim posiedzeniem Sanhedrynu. W przedziale czasowym od 1 w nocy do 4 rano.

Co o biciu Jezusa mówi Całun Turyński?

Badania Całunu Turyńskiego wykazały, że Pan Jezus najczęściej był bity od strony lewej do prawej ręką oprawcy, która zawinięta była w kułak. Badania Całunu wykazały również, że Pana naszego Jezusa Chrystusa bito też narzędziem ostrokrawędzistym lub kijem. Najbardziej zmaltretowana była prawa strona Najświętszego Oblicza. Widoczne na Całunie są szerokie rany, przetrącony nos, wielkie otarcia skóry, krwiaki w obydwu oczodołach i prawe oko całkiem uszkodzone i zamknięte. A łuki brwiowe ze śladami miażdżenia. Usta zranione, częściowo wyrwane wąsy i broda, a całość silnie stłuczona. Po biczowaniu nie było już Ciała Pana Jezusa, lecz była jedna wielka rana na całym ciele.

Biczowanie kulkami ołowianymi

Po przywiązaniu Pana Jezusa do niskiego słupa, według badań Całunu Turyńskiego do bicia Pana przystąpiło dwóch oprawców, z których jeden był niższy. Biczowali Pana biczami zakończonymi kulkami ołowianymi. Co ogromnie niszczyło tkanki i miejscami urazy dochodziły aż do kości.

Korona z ciernia na głowie Jezusa

Następnie postanowiono założyć Jezusowi koronę wykonaną z ciernia. Korona posiadała kształt czepca i ogarniała całą głowę powodując dziesiątki głębokich ran. Ciernie te posiadały niezwykle ostre kolce mogące przenikać nawet do kości czaszki. Podczas tortur rozdarte zostały żyły i tętnice znajdujące się na czole, na skroniach i tyle głowy. Na dodatek oprawcy, jak podaje Ewangelia Święta bili Pana Jezusa po głowie trzciną, a były to w rzeczywistości kije bambusowe.

Zniszczenie prawego ramienia i kolana

Została też silnie zmaltretowana okolica prawego ramienia i doszło tam do zniszczenia skóry, mięśni i powięzi. Do tego stopnia, że odsłonięty został barkowy splot nerwowy. Nastąpiło również zniszczenie lewego kolana do tego stopnia, że powstała rana miażdżona. Oraz do zwichnięcia i przemieszczenia rzepki i uszkodzenia ścięgna.

Zmaltretowany ciągnął za sobą dwóch łotrów

Rozpoczęła się Droga Krzyżowa, która była ostrokrawędzista i wiodła cały czas pod górę. Pan Jezus mocno zmaltretowany przez oprawców i na dodatek obciążony sznurem, którym był połączony z obydwoma łotrami tracił siły. Jezus jako Syn Boży, który przyszedł na świat po to, by Zbawić ludzkość nie chciał pomocy Swojego Ojca w niebie. A jako człowiek cierpiał jak ludzie. Dlatego przez ogromny ból i wyczerpanie podczas Drogi krzyżowej upadał trzy razy pod ciężarem krzyżem. Gdy nie mógł iść oprawcy wlekli Go za ręce i włosy.

Wraz z szatami zrywano z Jezusa skórę

Po dotarciu na golgotę oprawcy zdarli szaty z Pana Naszego pozostawiając Go nagim. Co sprawiło Zbawicielowi ogromny ból, gdyż szaty przywarły do ran. Wyrywano więc szaty z kawałkami ciała. Ogołocenia Pana z szat było też ogromnym poniżeniem Zbawiciela.

Zwichnęli mu nogę, by ułatwić sobie przybicie gwoździem

Do leżącego na ziemi drewna rozciągnięto ramiona Pana Jezusa i przebito dwoma gwoździami w nadgarstkach. Potem kołek i poprzeczkę z Panem naszym podniesiono pionowo. Lewą zniszczoną i bezwładną nogę Pan Jezusa umieszczono na grzbiecie prawej i przybito jednym dużym gwoździem. Przedtem jednak oprawcy zwichnęli prawą stopę w stawie skokowym, by ułatwić sobie przybicie.

Duszenie się na krzyżu trwało 3 godziny

Śmierć krzyżowa ma to do siebie, że wiszący człowiek nie może swobodnie oddychać, aż w końcu się dusi. Pan Jezus, aby zaczerpnąć powietrza musiał na zwichniętej prawej stopie ostatkiem sił podnosić się do góry. I tak za każdym oddechem. Męka Pana naszego na drzewie krzyża trwała 3 godziny.


Jezus Chrystus nasz Zbawiciel umierał na krzyżu przytomnie. Była to świadoma i doskonała Ofiara. Wypełniona do końca przez Baranka Bożego Jezusa Chrystusa dla Zbawienia rodzaju ludzkiego. Dostąpił on łaski odejścia z Panem Bogiem

 

 • Balenciaga: BDSM i seksualizacja dzieci? 
  Balenciaga: BDSM i seksualizacja dzieci? 

  Zdjęcia dzieci leżących na kanapie z pustymi kieliszkami dookoła, misie w ubrankach do BDSM, zabawki erotyczne… a to wszystko w kampanii reklamowej hiszpańskiej luksusowej marki Balenciaga. Czy dom mody naraził się na kryzys wizerunkowy?

  Napisano czwartek, 24 listopad 2022 16:04
 • 1899: Czy serial będzie nowym hitem Netflixa?
  1899: Czy serial będzie nowym hitem Netflixa?

  17 listopada 2022 r. odbyła się premiera nowego serialu twórców Dark. 1899 wzbudza duże emocje na całym świecie, obsada jest iście gwiazdorska, a oczekiwania widzów wobec serialu spore. Czy im sprosta?

  Napisano czwartek, 17 listopad 2022 19:49
 • Pomoc: Zimowa mobilizacja dla Ukrainy – rusza zbiórka Fundacji Pomagam.pl
  Pomoc: Zimowa mobilizacja dla Ukrainy – rusza zbiórka Fundacji Pomagam.pl

  W środę 21 września Władimir Putin w swoim orędziu ogłosił mobilizację rosyjskich wojsk. Fundacja Pomagam.pl ruszyła z oficjalną zbiórką, z której środki zostaną przeznaczone na doposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy w sprzęt szczególnie niezbędny zimą oraz na pomoc mieszkańcom dotkniętego wojną kraju.

  Napisano środa, 21 wrzesień 2022 17:47
 • Prepping: 10 korzyści - sztuka przygotowania się na najgorsze
  Prepping: 10 korzyści - sztuka przygotowania się na najgorsze

  Prepping to styl życia, dzięki któremu będziemy gotowi na wszystkie niespodziewane wyzwania, takie jak pandemia, katastrofa naturalna, nagła utrata pracy, awaria elektryczności, niedobór wody, atak terrorystyczny, wojna czy kryzys gospodarczy.

  Napisano sobota, 09 kwiecień 2022 12:01
 • Muzułmanizm: Swoboda myśli w Islamie. Koran o dżihadzie
  Muzułmanizm: Swoboda myśli w Islamie. Koran o dżihadzie

  Wielu polityków, jak i zwykłych obywateli są przychylni muzułmanom, jak i pojawianiu się ludzi wyznających Allaha. Prześledźmy zagadnienia aspektów tej religii jak dżihad oraz wolność słowa, w oparciu o historię, jak i święte księgi muzułmanów. Dżihad to wojna przeciwko kafirom, która ma służyć wprowadzeniu prawa szariatu. Koran o dżihadzie mówi tak:

  Napisano niedziela, 30 styczeń 2022 19:36
 • Kościół: Wierzyć w ludzi czy w Boga?
  Kościół: Wierzyć w ludzi czy w Boga?

  W Internecie i różnych niezależnych telewizjach możesz oglądnąć wiele programów i wywiadów, często z osobami podobno duchownymi mającymi kontakt z istotami wyższymi, które objaśniają nam działanie naszego świata. Jak do takich rewelacji podchodzić? Na co zwracać uwagę oglądając takie treści?

  Napisano piątek, 28 styczeń 2022 13:12
 • V Światowy Dzień Ubogich: Rozważanie na temat orędzia papieża Franciszka na II ŚDU
  V Światowy Dzień Ubogich: Rozważanie na temat orędzia papieża Franciszka na II ŚDU

  Niedawno 14 listopada 2021 obchodziliśmy V Światowy Dzień Ubogich. Przypomnijmy sobie co napisał papież na II ŚDU. Zostało napisane przez papieża Franciszka orędzie, którego przybliżenie będzie celem poniższego tekstu. Mottem i jednocześnie częścią tytułu tegoż pisma papieża stały się słowa pochodzące z Psalmu 34 – „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał”.

  Napisano niedziela, 21 listopad 2021 18:44
 • Zaczytywanie się żywotami Świętych. Święty Antoni z Padwy - film
  Zaczytywanie się żywotami Świętych. Święty Antoni z Padwy - film

  Święci są po to, abyśmy mieli przykład prawego życia na ziemi. Święci Kościoła ukazują nam to, co jest w życiu najważniejsze. W życiu człowieka nie potrzeba aż tak wiele, jak mniemają niektórzy. Potrzeba niewiele, albo tylko jednego. W życiu najważniejsze jest prawe postępowanie, miłosierdzie i wiara, jak nauczał Sam Jezus Chrystus.

  Napisano niedziela, 25 kwiecień 2021 15:29
 • Historia młodego Jeana-Thierry'ego Ebogo – chłopca, który chciał stać się Jezusem
  Historia młodego Jeana-Thierry'ego Ebogo – chłopca, który chciał stać się Jezusem

  Z okazji niedzieli zapraszam czytelników do przeczytania tejże historii: Historia oparta jest na faktach. Zapewniam, z nie będzicie się nudzili.

  Napisano niedziela, 18 kwiecień 2021 12:18
 • Jak zrobić płyn i żel do dezynfekcji w domu?
  Jak zrobić płyn i żel do dezynfekcji w domu?

  Dezynfekcja rąk oraz powierzchni to jedna z najważniejszych metod powstrzymywania rozpowszechniania się epidemii koronawirusa. Odpowiednie środki do dezynfekcji skutecznie eliminują nagromadzone na naszych dłoniach cząsteczki wirusa SARS-CoV-2.

  Napisano sobota, 17 kwiecień 2021 13:38
 • Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, czyli Matka Boża całe życie pełna mądrości i bólu
  Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, czyli Matka Boża całe życie pełna mądrości i bólu

  Wciąż niewielu ludzi odmawia Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej. A jest to bardzo piękna Modlitwa na Różańcu poświęcona siedmiu ciężkim, trudnym i smutnym wydarzeniom w życiu Maryi Matki Pana Jezusa. Najświętsza Maryja Panna poza siedmioma najbardziej bolesnymi wydarzeniami w życiu przeżyła jeszcze wiele innych też smutnych i trudnych wydarzeń.

  Napisano niedziela, 11 kwiecień 2021 19:31
 • Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?
  Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?

  Zły duch, który kiedyś był dobrym duchem, ale zbłądził jest bytem realnym i nie można mówić, że go nie ma. On jest i działa każdego dnia nakłaniając ludzi do złego. Szatan nigdy nie czuje się zmęczony i realizuje swoje dzieło nieustannie w dzień i w nocy. Jest inteligentny i przebiegły i dlatego zawsze dobrze wie, w jaką najczulszą strunę naszego charakteru uderzyć.

  Napisano niedziela, 28 luty 2021 12:26
 • Handel dziećmi i nielegalna adopcja. Mocny dokument Vegi.
  Handel dziećmi i nielegalna adopcja. Mocny dokument Vegi.

  W ostatnich czasach coraz więcej słyszy się o zwiększeniu przestępczości. Coraz więcej osób wychodzi z domu i nigdy nie wraca. Mimo pomocy służb nie zostaje odnaleziona. Takie przypadki namnażają się. Nawet, jeżeli dana osoba zostanie schwytana nie ma stu procentowej pewności, że osoba porwana żyje bądź porywacz wie, gdzie się znajduję z racji tego, że są to przestępstwa handlu dziećmi w celach między innymi nielegalnej adopcji.

  Napisano sobota, 27 luty 2021 15:12
 • Szymon Hołownia odpowiada - Jak robić dobrze? Pomagamy
  Szymon Hołownia odpowiada - Jak robić dobrze? Pomagamy

  Już podczas rozmów z ludźmi z najbliższego otoczenia można od razu stwierdzić nasze skrajnie różne podejścia do afrykańskiego ubóstwa. Jedni opowiadają się za budowaniem nowych zakładów pracy, drudzy zdobywają bogatych sponsorów, jeszcze inni podejmują wolontariat. Łączy ich chęć dawania ludziom wędek. Cóż z tego, że zanim nauczą się ich używać, zginie wielu niewinnych? Czy warto poświęcić miliony dla dobra miliardów? Na pytania te odpowiada Szymon Hołownia w kolejnej już książce „Jak robić dobrze”.

  Napisano sobota, 27 luty 2021 14:44
 • Kochaj Boga w każdym i we wszystkim co istnieje
  Kochaj Boga w każdym i we wszystkim co istnieje

  Pan Bóg istnieje wszędzie. Kościół nazywany jest Domem Bożym, bo tam w Tabernakulum znajduje się Najświętszy Sakrament. Spotykając się na Nabożeństwach Świętych mamy możliwość wielbienia Pana Boga grupowo, czyli we wspólnocie i tworzenie Kościoła Bożego. Bo Kościół, to przecież ludzie zgromadzeni wokół Pana Jezusa. Pierwsze Kościoły istniały pod gołym niebem, a potem w katakumbach.

  Napisano niedziela, 21 luty 2021 10:49
 • Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa
  Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa

  Na mękę Pana Jezusa najczęściej mówimy Droga Krzyżowa. Lecz męka Pana naszego Jezusa Chrystusa rozpoczęła się od pojmania w Ogrójcu. I trwała poprzez nieludzkie przesłuchania, biczowanie, cierniem ukoronowanie, niesienie krzyża, obdarcie z szat, aż do bestialskiego ukrzyżowania i śmierci krzyżowej. Od chwili pojmania w Ogrójcu Pan Jezus nieustannie był bity, znieważany i opluwany.

  Napisano środa, 17 luty 2021 18:12
 • Łaska odejścia z Panem Bogiem
  Łaska odejścia z Panem Bogiem

  Każdego dnia z tego świata odchodzi wielu ludzi. Ludzie umierają w wyniku ciężkich chorób i ci ludzie zazwyczaj pogodzeni są z Panem Bogiem i odchodzą spokojni do Bożej wieczności i szczęśliwości. Lecz nawet w tym przypadku nie zawsze tak jest, gdyż zło nie śpi. A trzeba wiedzieć, że zło nie śpi nigdy. Szatan wprost cierpi na bezsenność i atakuje każdego człowieka, o każdej porze dnia i nocy. Im bliżej jesteś Pana Boga, tym ataki są częstsze i mocniejsze.

  Napisano niedziela, 14 luty 2021 11:15
 • Dary małe i duże otrzymane od Pana Boga
  Dary małe i duże otrzymane od Pana Boga

  Każdy człowiek rodzi się obdarzony darami. U jednych osób dary te są duże i zauważalne. Gdyż ludzie ci od najmłodszych lat odznaczają się rzadko spotykanymi zdolnościami manualnymi, matematycznymi, zdolnościami odkrywczymi, jak i wieloma innymi. U innych osób zdolności te są mniejsze, lecz również widoczne. A

  Napisano niedziela, 07 luty 2021 10:41
 • Ile wiernych i duchownych ma Kościół w Polsce? Uczestnictwo we Mszy Świętej
  Ile wiernych i duchownych ma Kościół w Polsce? Uczestnictwo we Mszy Świętej

  Kościół rzymskokatolicki w Polsce liczy 32 miliony 90 tysięcy 865 wiernych. Liczba duchownych wynosi około 30 tysięcy 807 księży pracujących w 10 tysięcy 263 parafiach. Dane statystyczne dotyczą Kościoła katolickiego, prawosławnego i protestanckiego. Każdej niedzieli odprawianych jest w naszym kraju około 48 tysięcy Mszy Świętych. Wierni najchętniej uczestniczą w Nabożeństwach w godzinach od 8 do 11 rano.

  Napisano niedziela, 31 styczeń 2021 11:37
 • Słynny "Paździoch" czyli Ryszard Kotys nie żyje
  Słynny

  Dzisiaj w wieku 88 lat zmarł znany nam z różnych ról filmowych i teatralnych Ryszard Kotys. Szerszej publiczności szczególnie znany jest z roli Mariana Paździocha z serialu "Świat według Kiepskich". W ciągu 65 lat swojej pracy twórczej zagrał w ponad 200 produkcjach filmowych.

  Napisano czwartek, 28 styczeń 2021 12:00