niedziela, 14 luty 2021 11:15

Łaska odejścia z Panem Bogiem

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Odejście z Panem Bogiem Odejście z Panem Bogiem

Każdego dnia z tego świata odchodzi wielu ludzi. Ludzie umierają w wyniku ciężkich chorób i ci ludzie zazwyczaj pogodzeni są z Panem Bogiem i odchodzą spokojni do Bożej wieczności i szczęśliwości. Lecz nawet w tym przypadku nie zawsze tak jest, gdyż zło nie śpi. A trzeba wiedzieć, że zło nie śpi nigdy. Szatan wprost cierpi na bezsenność i atakuje każdego człowieka, o każdej porze dnia i nocy. Im bliżej jesteś Pana Boga, tym ataki są częstsze i mocniejsze.

Zły duch nie pohamował się nawet w stosunku do Syna Bożego Jezusa Chrystusa, o czym czytamy w Ewangelii Świętej.

Knowania szatana

Szatan do ostatniej chwili stara się jak tylko może, aby oddalić umierającego człowieka od Pana Boga. Czas go nagli, bo wie, że ma go niewiele, gdyż człowiek umiera, więc tym bardziej kusi osobę odchodzącą do wielu wątpliwości. Nasuwa przeróżne przykłady, dowody i budzi szereg wątpliwości w umyśle człowieka styranego i obciążonego chorobą, aby za wszelką cenę oddalić umierającego od Pana Boga. Zdecydowana większość ludzi na świecie wie, a na pewno pamiętają to wyznawcy Wiary Chrześcijańskiej, jak wielkie znaczenie mają ostatnie chwile przed śmiercią dla duszy człowieka odchodzącego. Mamy to opisane w Piśmie Świętym, kiedy to w ostatniej chwili przed śmiercią na krzyżu dobry łotr prosi Pana Jezusa o przebaczenie win. I Pan Jezus w jednej chwili przebacza skruszonemu łotrowi wszystkie przewinienia. Szatan bardzo dobrze wie, że Boże Miłosierdzie jest ogromne i uratuje każdą duszę, która się do Niego ucieka. Pan Jezus powiedział "Tego, który się do Mnie ucieka precz nie odrzucę".I dlatego w ostatniej chwili stara się szatan odsunąć duszę człowieka umierającego od Miłosierdzia Bożego. Dlatego tak ważna i konieczna jest Modlitwa za ludzi umierających, aby pomóc im zmierzyć się z szatanem w decydującym dla nich momencie swojego ziemskiego życia.

Różne odejścia

Nie każdemu dana jest łaska poprawy przed odejściem z tego świata, gdyż wiele osób odchodzi nagle i nie ma możliwości naprawienia swoich błędów. Ludzie odchodzą nagle podczas wypadków samochodowych. Umierają nagle z powodu zatrzymania akcji serca i niewydolności krążeniowej. Dlatego tak ważna jest Modlitwa o dobrą śmierć, która powinna stać się udziałem każdego z nas. Modlitwa za siebie, lecz nie tylko, bo również za naszych bliskich i wszystkich innych.
Wielkim niepokojem napawa fakt, że coraz więcej ludzi odchodzi z tego świata poprzez samobójstwo, gdyż tak bardzo ciąży im ból emocjonalny, z którego nie potrafią wyjść. I rozwiązanie sytuacji upatrują w odebraniu sobie życia. Targnięcie się na własne życie nie jest niczym dobrym i dlatego za tak źle czujących się ludzi również musimy się każdego dnia Modlić, aby na swojej drodze znaleźli odpowiednich ludzi, którzy będą umieli im pomóc w ich cierpieniu i zapobiegną najgorszemu.
Poza tym nikt z nas nie wie, który dzień i która godzina będzie dla niego ostatnia na ziemi. Dlatego też zawsze warto być porządnym człowiekiem, człowiekiem pomagającym bliźniemu, współczującym, sprawiedliwym i pokornym wobec Pana Boga, wobec ludzi i wobec siebie. Żyć tak, jakby życie miało skończyć się jutro, a pracować tak, jakbyśmy mieli żyć jeszcze sto lat.

Kto potrafi być takim?

Mało kto potrafi tak postępować. Potrafią tylko nieliczni, a pozostali targani są różnymi sprawami, które niepotrzebnie zaprzątają ich umysły i oddalają od Pana Boga. Dlatego też tak bardzo ważna jest Modlitwa do Ducha Świętego, aby w każdej chwili oświecał nasz Swoim Świętym Światłem i pozwalał dokonywać dobrych wyborów w każdej sekundzie życia. Gdyż życie ludzkie jest ciągłym wyborem dobra lub zła. Każdego dnia każdy z nas dokonuje setek wyborów. Nie tylko to, jaką chcesz obrać edukację, gdzie chcesz pracować i mieszkać, z kim związać swoje życie, czy zdecydować się na kolejne dziecko, a może pozostać bezdzietnym. Wyborem jest także to, co chcemy zjeść na obiad, czy będzie on w piątek wegetariański, czy jednak mięsny? Wyborem jest to, czy będziemy uczestniczyć w niedzielę w Eucharystii Świętej i w jaki sposób będziemy uczestniczyć? Wyborem jest styl naszego życia i to, czy okazujemy miłosierdzie bliźniemu, jacy jesteśmy dla drugiego człowieka i jak go postrzegamy.
Wszystko w życiu jest wyborem. Lecz nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Warto żyć świadomie i myśleć o wszystkich sprawach, gdyż wszystkie wpływają na to, jak będzie nasza wieczność.

 • Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?
  Czy wiecie, że szatan nie lubi ludzi pogodnych i uśmiechniętych?

  Zły duch, który kiedyś był dobrym duchem, ale zbłądził jest bytem realnym i nie można mówić, że go nie ma. On jest i działa każdego dnia nakłaniając ludzi do złego. Szatan nigdy nie czuje się zmęczony i realizuje swoje dzieło nieustannie w dzień i w nocy. Jest inteligentny i przebiegły i dlatego zawsze dobrze wie, w jaką najczulszą strunę naszego charakteru uderzyć.

  Written on niedziela, 28 luty 2021 12:26
 • Handel dziećmi i nielegalna adopcja. Mocny dokument Vegi.
  Handel dziećmi i nielegalna adopcja. Mocny dokument Vegi.

  W ostatnich czasach coraz więcej słyszy się o zwiększeniu przestępczości. Coraz więcej osób wychodzi z domu i nigdy nie wraca. Mimo pomocy służb nie zostaje odnaleziona. Takie przypadki namnażają się. Nawet, jeżeli dana osoba zostanie schwytana nie ma stu procentowej pewności, że osoba porwana żyje bądź porywacz wie, gdzie się znajduję z racji tego, że są to przestępstwa handlu dziećmi w celach między innymi nielegalnej adopcji.

  Written on sobota, 27 luty 2021 15:12
 • Szymon Hołownia odpowiada - Jak robić dobrze? Pomagamy
  Szymon Hołownia odpowiada - Jak robić dobrze? Pomagamy

  Już podczas rozmów z ludźmi z najbliższego otoczenia można od razu stwierdzić nasze skrajnie różne podejścia do afrykańskiego ubóstwa. Jedni opowiadają się za budowaniem nowych zakładów pracy, drudzy zdobywają bogatych sponsorów, jeszcze inni podejmują wolontariat. Łączy ich chęć dawania ludziom wędek. Cóż z tego, że zanim nauczą się ich używać, zginie wielu niewinnych? Czy warto poświęcić miliony dla dobra miliardów? Na pytania te odpowiada Szymon Hołownia w kolejnej już książce „Jak robić dobrze”.

  Written on sobota, 27 luty 2021 14:44
 • Kochaj Boga w każdym i we wszystkim co istnieje
  Kochaj Boga w każdym i we wszystkim co istnieje

  Pan Bóg istnieje wszędzie. Kościół nazywany jest Domem Bożym, bo tam w Tabernakulum znajduje się Najświętszy Sakrament. Spotykając się na Nabożeństwach Świętych mamy możliwość wielbienia Pana Boga grupowo, czyli we wspólnocie i tworzenie Kościoła Bożego. Bo Kościół, to przecież ludzie zgromadzeni wokół Pana Jezusa. Pierwsze Kościoły istniały pod gołym niebem, a potem w katakumbach.

  Written on niedziela, 21 luty 2021 10:49
 • Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa
  Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa

  Na mękę Pana Jezusa najczęściej mówimy Droga Krzyżowa. Lecz męka Pana naszego Jezusa Chrystusa rozpoczęła się od pojmania w Ogrójcu. I trwała poprzez nieludzkie przesłuchania, biczowanie, cierniem ukoronowanie, niesienie krzyża, obdarcie z szat, aż do bestialskiego ukrzyżowania i śmierci krzyżowej. Od chwili pojmania w Ogrójcu Pan Jezus nieustannie był bity, znieważany i opluwany.

  Written on środa, 17 luty 2021 18:12