niedziela, 07 luty 2021 10:41

Dary małe i duże otrzymane od Pana Boga

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Dary otrzymane od Boga Dary otrzymane od Boga

Każdy człowiek rodzi się obdarzony darami. U jednych osób dary te są duże i zauważalne. Gdyż ludzie ci od najmłodszych lat odznaczają się rzadko spotykanymi zdolnościami manualnymi, matematycznymi, zdolnościami odkrywczymi, jak i wieloma innymi. U innych osób zdolności te są mniejsze, lecz również widoczne.

A jeszcze u innych dopiero trzeba je odkryć, gdy osoba jeszcze ich u siebie nie zauważyła. Jedno jest pewne, że każdy posiada jakieś dary, którymi Pan Bóg go obdarował.

Boski plan na życie

Bardzo dobrze, że wszyscy nie mamy wysokiego ilorazu inteligencji i nie jesteśmy jednakowo zdolni. Bo cóż by to było, gdybyśmy wszyscy byli wybitni. Rozgorzałaby wojna o to, kto mocniejszy i zdolniejszy i doprowadziłoby do zaprzepaszczenia wielu osiągnięć. A tak istnieje drabina, której szczebelki charakteryzują ludzkie zdolności i każdy ze swoimi zdolnościami jest na właściwym miejscu. I nie ma walki, kto pierwszy, a kto drugi.

Przypowieść o najemnych robotnikach

Boski Plan na życie każdego człowieka przewidział wszystko w drobnych szczegółach, ale nawet w najdrobniejszych szczególikach. Na tym polega Mądrość Boża. Jak również Sprawiedliwość Boża. Bo sprawiedliwie, to niekoniecznie znaczy po równo. O czym również możemy przekonać się czytając Pismo Święte. A konkretnie przypowieść o najemnych robotnikach. Kiedy to pierwszy pracujący cały dzień otrzymała taką samą zapłatę, jak ten, który zaczął pracę pod wieczór. Gdyż w jednym i drugim przypadku Pan umówił się z nimi na jednakową stawkę. I na końcu postąpił sprawiedliwie wobec nich wypłacając każdemu tyle, na ile była umowa.

Nagroda po śmierci

Podobnie jest z otrzymanymi od Pana Boga darami. Nie ważne ile i jakie dary otrzymaliśmy. Ważne dla Pana Boga jest to, jak wykorzystamy podarowane nam dary ? O czym czytamy w Piśmie Świętym. Gdy będziemy je pomnażać, to taką samą nagrodę otrzyma po śmierci ten, który obdarzony był wieloma darami, jak i ten, który otrzymał ich mało. Lecz dobrze nimi zarządzał i je wykorzystywał, co doprowadziło do ich pomnożenia. Każdy sądzony będzie przez Stwórcę według tego, co i ile otrzymał. Pan Jezus mówił, że kto mało otrzymał, od tego mało wymagać się będzie. A kto dużo otrzymał, od tego dużo wymagać się będzie. Dlatego nie wolno jest nikomu zaprzepaścić otrzymanych od Stwórcy darów, chociażby to były skromne dary. Ale mamy nakaz ich poszukiwać w sobie, doskonalić i pomnażać. Bo z tego między innymi nasz dusza będzie rozliczana po naszej śmierci.

Jakie dary otrzymujemy pod Pana Boga podczas stworzenia ?

Otrzymane dary mogą być wielkie, jak dokonywanie wynalazków technicznych, czy dokonywanie odkryć naukowych. Albo mogą być również skromne, jak na przykład umiejętność gotowania, pieczenia, szycia, reperowania, wytwarzania, szydełkowania, haftowania. Albo umiejętność mówienia, pisania, przekazywania, nauczania, czy postępowania. Jak i wiele innych mniejszych i większych darów, które nie sposób tu wymienić.

Pomnażanie darów

Wszystkie dary i wszystkich ludzi łączy to, że wszystkie nasze umiejętności i zdolności mamy z nakazu Bożego w naszym życiu pomnażać na chwałę Bożą i dla dobra ludzi. Pomnażanie każdego otrzymanego daru prowadzi nas do Pana Boga, który jest w niebie. A przecież to jest głównym celem życia człowieka na ziemi. Żyjemy po to, aby nasza dusza się zbawiła, a to oznacza dla niej wieczną szczęśliwość. Pan Jezus umierając na krzyżu dał nam łaskę zbawienia, ale my sami musimy chcieć się zbawić poprzez dążenie do zbawienia.

Tylko tyle zabierzemy po ziemskim życiu ze sobą, ile dobrego zrobimy. Zabierzemy również zło, które wyrządziliśmy żyjąc na ziemi. I zdamy przed Panem Bogiem sprawozdanie z naszego życia. Pan Jezus jest Łaskawy i Miłosierny, lecz nie wolno nam nadużywać Jego dobroci i myśleć, że skora Stwórca jest tak bardzo Łaskawy i Miłosierny, to wszystko nam wolno, a On i tak nam przebaczy. Pan Jezus jest samą Miłością i Miłosierdziem, ale jest również Bogiem Sprawiedliwym i wymaga posłuszeństwa od każdego żyjącego człowieka. Za dobro wynagradza, a za zło karze. Wyrazem posłuszeństwa Panu Bogu jest przestrzeganie Bożych nakazów, zakazów, upomnień i wskazówek.

 

 • Kochaj Boga w każdym i we wszystkim co istnieje
  Kochaj Boga w każdym i we wszystkim co istnieje

  Pan Bóg istnieje wszędzie. Kościół nazywany jest Domem Bożym, bo tam w Tabernakulum znajduje się Najświętszy Sakrament. Spotykając się na Nabożeństwach Świętych mamy możliwość wielbienia Pana Boga grupowo, czyli we wspólnocie i tworzenie Kościoła Bożego. Bo Kościół, to przecież ludzie zgromadzeni wokół Pana Jezusa. Pierwsze Kościoły istniały pod gołym niebem, a potem w katakumbach.

  Written on niedziela, 21 luty 2021 10:49
 • Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa
  Droga Krzyżowa: Zobacz jak był męczony i jakie rany zadano Jezusowi Chrystusowi - wersja hardcorowa

  Na mękę Pana Jezusa najczęściej mówimy Droga Krzyżowa. Lecz męka Pana naszego Jezusa Chrystusa rozpoczęła się od pojmania w Ogrójcu. I trwała poprzez nieludzkie przesłuchania, biczowanie, cierniem ukoronowanie, niesienie krzyża, obdarcie z szat, aż do bestialskiego ukrzyżowania i śmierci krzyżowej. Od chwili pojmania w Ogrójcu Pan Jezus nieustannie był bity, znieważany i opluwany.

  Written on środa, 17 luty 2021 18:12
 • Łaska odejścia z Panem Bogiem
  Łaska odejścia z Panem Bogiem

  Każdego dnia z tego świata odchodzi wielu ludzi. Ludzie umierają w wyniku ciężkich chorób i ci ludzie zazwyczaj pogodzeni są z Panem Bogiem i odchodzą spokojni do Bożej wieczności i szczęśliwości. Lecz nawet w tym przypadku nie zawsze tak jest, gdyż zło nie śpi. A trzeba wiedzieć, że zło nie śpi nigdy. Szatan wprost cierpi na bezsenność i atakuje każdego człowieka, o każdej porze dnia i nocy. Im bliżej jesteś Pana Boga, tym ataki są częstsze i mocniejsze.

  Written on niedziela, 14 luty 2021 11:15
 • Dary małe i duże otrzymane od Pana Boga
  Dary małe i duże otrzymane od Pana Boga

  Każdy człowiek rodzi się obdarzony darami. U jednych osób dary te są duże i zauważalne. Gdyż ludzie ci od najmłodszych lat odznaczają się rzadko spotykanymi zdolnościami manualnymi, matematycznymi, zdolnościami odkrywczymi, jak i wieloma innymi. U innych osób zdolności te są mniejsze, lecz również widoczne.

  Written on niedziela, 07 luty 2021 10:41
 • Ile wiernych i duchownych ma Kościół w Polsce? Uczestnictwo we Mszy Świętej
  Ile wiernych i duchownych ma Kościół w Polsce? Uczestnictwo we Mszy Świętej

  Kościół rzymskokatolicki w Polsce liczy 32 miliony 90 tysięcy 865 wiernych. Liczba duchownych wynosi około 30 tysięcy 807 księży pracujących w 10 tysięcy 263 parafiach. Dane statystyczne dotyczą Kościoła katolickiego, prawosławnego i protestanckiego. Każdej niedzieli odprawianych jest w naszym kraju około 48 tysięcy Mszy Świętych. Wierni najchętniej uczestniczą w Nabożeństwach w godzinach od 8 do 11 rano.

  Written on niedziela, 31 styczeń 2021 11:37