wtorek, 11 czerwiec 2024 14:06

Oregon: Byk wskoczył w trybuny pełne ludzi - film

Byk atakuje ludzi w Oregonie Byk atakuje ludzi w Oregonie fot: pixabay

Podczas 84. edycji Sisters Rodeo, która odbyła się w mieście Sisters w Oregonie, doszło do niespodziewanego incydentu. Jeden z byków, znany jako Party Bus, przeskoczył przez barierki ochronne, powodując zamieszanie wśród widowni. W wyniku tego wydarzenia cztery osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 • Co się wydarzyło podczas Sisters Rodeo w Oregonie?
 • Kto poinformował o liczbie rannych podczas incydentu w Sisters Rodeo?
 • Jakie były obrażenia u osób poszkodowanych przez byka Party Bus?
 • Jakie kroki podjęli organizatorzy Sisters Rodeo po incydencie z bykiem?
 • Jakie miejsce zajął byk Party Bus po incydencie na rodeo w Oregonie?

Byk Party Bus wymknął się spod kontroli

W trakcie zawodów rodeo byk o imieniu Party Bus, będący jednym z uczestników, nagle wymknął się spod kontroli i przeskoczył barierki oddzielające arenę od widowni. W wyniku tego incydentu cztery osoby zostały poturbowane, z czego trzy znajdowały się na trybunach, a jedna była w trakcie ucieczki przed bykiem.

Porucznik Jason Janes z biura szeryfa hrabstwa Deschutes poinformował, że ranni zostali przetransportowani do pobliskiego szpitala, gdzie zdiagnozowano u nich jedynie lekkie obrażenia. Ochrona oraz obsługa areny szybko obezwładniły byka, uniemożliwiając mu dalsze przemieszczanie się po terenie zawodów.

Reakcja organizatorów Sisters Rodeo

Organizatorzy Sisters Rodeo podkreślili, że to pierwszy taki przypadek w historii zawodów. "Byk podczas rodeo przeskoczył płot i przebiegł przez widownię, został złapany przez uczestników zawodów oraz obsługę areny przy tylnych zagrodach dla bydła" – napisali w oświadczeniu. Poszkodowani widzowie, po krótkiej obserwacji medycznej, zostali wypisani do domów. Organizatorzy zaznaczyli, że pomimo niespodziewanego incydentu, zwierzę nie ucierpiało i finalnie zajęło trzecie miejsce w zawodach. Sisters Rodeo to jedna z najstarszych imprez tego typu w Stanach Zjednoczonych, a tegoroczna edycja była już 84. w historii.

„Byk podczas rodeo przeskoczył płot i przebiegł przez widownię, został złapany przez uczestników zawodów oraz obsługę areny przy tylnych zagrodach dla bydła” – organizatorzy Sisters Rodeo.

Bezpieczeństwo i przyszłość zawodów

Pomimo incydentu, organizatorzy zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby zwiększyć środki bezpieczeństwa w przyszłości. Zapewnili również, że takie wydarzenia jak to, które miało miejsce z udziałem byka Party Bus, są niezwykle rzadkie i nie zagrażają przyszłym edycjom Sisters Rodeo.

Rodeo, jako sport i forma rozrywki, nadal przyciąga rzesze fanów, którzy liczą na emocje i widowisko. Jednakże incydent z bykiem Party Bus przypomina o konieczności utrzymania najwyższych standardów bezpieczeństwa dla uczestników i widzów takich imprez.

Zobacz także:

Ataki dzika na człowieka

Ataki wilków na człowieka

Ataki lwów na człowieka

Ataki niedźwiedzi na ludzi

Ataki rekinów na ludzi

Ataki psów na ludzi

Ataki krokodyli na ludzi i zwierzęta

Atak pająka na człowieka

Atak kangura na człowieka

Atak pytona na człowieka

Atak tygrysa na człowieka

Atak aligatora na człowieka

Źródło: NBCNEWS, fox360.net

Artykuły powiązane

 • Hiszpania: Atak krowy na pielgrzymów Hiszpania: Atak krowy na pielgrzymów

  Kolejny atak zwierzecia na człowieka. Dwójka hiszpańskich pielgrzymów doznała poważnych obrażeń, gdy zaatakowała ich krowa w trakcie wędrówki do katedry w Santiago de Compostela. Incydent ten jest kolejnym w serii ataków na pątników przez bydło na terenie Hiszpanii.

 • Kanada: Atak indyka na dom opieki! Kanada: Atak indyka na dom opieki!

  Wczesnym rankiem w niedzielę dziki indyk wtargnął do domu opieki w Beauceville w prowincji Quebec, w Kanadzie. Ptak rozbił szybę na trzecim piętrze budynku i wtargnął do jednego z pokoi biurowych. Szybka reakcja pracowników zapobiegła szkodom osobom przebywającym w placówce.

 • California: Atak lwa górskiego w Georgetown California: Atak lwa górskiego w Georgetown

  W odległych rejonach północnej Kalifornii lew górski zaatakował dwóch braci. Ten dramatyczny incydent, który doprowadził do śmierci jednego z mężczyzn, poruszył społeczność i wywołał pytania dotyczące bezpieczeństwa w obliczu rzadkich, ale groźnych ataków zwierząt na ludzi.

 • Waszyngton: Kobiety pokonują pumę, by ocalić przyjaciółkę Waszyngton: Kobiety pokonują pumę, by ocalić przyjaciółkę

  W sercu stanu Waszyngton, grupa odważnych rowerzystek wykazała się niezwykłą odwagą i determinacją, ratując życie jednej z nich podczas ataku pumy. To wydarzenie, które odbyło się niedaleko Seattle, udowodniło, że ludzka solidarność i szybka reakcja mogą zmienić bieg nawet najbardziej przerażających wydarzeń.

 • USA, Portland: Czy na terenie stanu grasuje seryjny morderca kobiet? USA, Portland: Czy na terenie stanu grasuje seryjny morderca kobiet?

  Władze w północno-zachodnim Oregonie po długim śledztwie doszły do wniosku, że zgony czterech młodych kobiet są ze sobą powiązane. Ich ciała zostały odnalezione na początku tego roku, a przyczyna i sposób ich śmierci są na razie nieustalone. Wiadomo jednak, że coś je łączy - jest to osoba.

load more hold SHIFT key to load all load all