niedziela, 09 czerwiec 2024 17:34

Arvada: Beechcraft 35 rozbił się na podwórku w Kolorado - film

Wypadek w Arvada Wypadek w Arvada fot: pixabay

W miejscowości Arvada, na obrzeżach Denver, doszło do niecodziennego wypadku lotniczego. Mały samolot pasażerski Beechcraft 35 rozbił się na podwórku przed jednym z domów. Na miejscu zdarzenia błyskawicznie zareagowali mieszkańcy, ratując cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

 • Co się stało z samolotem Beechcraft 35 w Arvada?
 • Jakie były okoliczności katastrofy lotniczej w Kolorado?
 • Kto uratował pasażerów z płonącego wraku?
 • Jakie obrażenia odnieśli pasażerowie samolotu?
 • Z jakiego lotniska wystartował rozbity samolot?
 • Co pilot zgłosił wieży kontroli lotów przed katastrofą?
 • Jak mieszkańcy Arvada przyczynili się do ratowania życia pasażerów?
 • Kto prowadzi śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy lotniczej w Arvada?
 • Dlaczego szybka reakcja mieszkańców była kluczowa w tej sytuacji?
 • Jakie działania podjęła Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu po wypadku?

Mieszkańcy Arvada ratują życie

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, gdy mały samolot pasażerski z 1969 roku, Beechcraft 35, rozbił się na posesji przed jednym z domów jednorodzinnych. Maszyna wylądowała zaledwie kilka metrów od ściany budynku, po czym stanęła w płomieniach.

„Zobaczyłem samolot, który rozbił się na podwórku. Biegliśmy, aby pomóc uwięzionym pasażerom.” – świadek wypadku, John Smith.

Na pomoc uwięzionym w maszynie pasażerom natychmiast ruszyli okoliczni mieszkańcy. Ich szybka reakcja była kluczowa, gdyż udało im się wydostać cztery osoby z płonącego wraku. Wśród uratowanych było dwoje dzieci. Wszyscy pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala z poważnymi poparzeniami. Jak dotąd służby nie podały szczegółowych informacji o stanie zdrowia poszkodowanych.

Problemy techniczne i dramatyczna walka o życie

Samolot wystartował z lotniska w Centennial w Kolorado, kierując się do Broomfield. Już 15 minut po starcie pilot zgłosił wieży kontroli lotów problemy z silnikiem i poprosił o możliwość awaryjnego lądowania. Chwilę później doszło do utraty mocy, a pilot poinformował, że nie zdoła dolecieć do lotniska i będzie musiał próbować lądować awaryjnie na najbliższym dostępnym terenie.

„To było straszne. Maszyna stanęła w płomieniach natychmiast po uderzeniu o ziemię.” – mieszkaniec Arvada, Mark Johnson.

Niecałe kilka minut po tych dramatycznych komunikatach wieża kontroli lotów straciła kontakt z samolotem. Maszyna ostatecznie wylądowała awaryjnie na podwórku w Arvada, gdzie doszło do tragicznego wypadku.

Szybka reakcja mieszkańców kluczem do sukcesu

„Nasza szybka reakcja uratowała życie tych ludzi. Cieszę się, że mogliśmy pomóc.” – ratownik, Michael Brown.

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Arvada, którzy bez wahania ruszyli na pomoc, udało się uratować życie pasażerów. Wstępne informacje wskazują na poważne poparzenia, jednakże brak szczegółowych danych na temat ich stanu zdrowia. Obecnie trwa śledztwo prowadzone przez Narodową Radę Bezpieczeństwa Transportu, które ma wyjaśnić przyczyny awarii silnika i wypadku.

Źródło: CBS, SPR, X

Artykuły powiązane

 • Denver: Pokrywa silnika Boeinga odpadła po starcie Denver: Pokrywa silnika Boeinga odpadła po starcie

  W niedzielne poranne godziny, pasażerowie samolotu Boeing 737-800, należącego do linii Southwest Airlines, przeżyli chwile grozy, które mogły zakończyć się tragedią. Tuż po starcie z lotniska w Denver, doszło do nieoczekiwanego zdarzenia - pokrywa silnika maszyny zaczęła odpadać, co mogło prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Na pokładzie samolotu znajdowało się 135 pasażerów oraz 6 członków załogi, którzy mieli udać się do Houston. Na szczęście, dzięki zdecydowanej reakcji pilotów, maszyna zawróciła i bezpiecznie wylądowała na lotnisku startowym, co pozwoliło uniknąć tragicznych w skutkach wydarzeń.

 • USA: Zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Boston Logan USA: Zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Boston Logan

  Dwa samoloty amerykańskich linii lotniczych JetBlue z pasażerami na pokładzie zderzyły się ze sobą na platformach do odladzania międzynarodowego lotniska Boston Logan. W wyniku incydentu nikt nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło w czwartek wczesnym rankiem.

 • Wielka Brytania: Orkan Isha uniemożliwił lądowanie samolotom Wielka Brytania: Orkan Isha uniemożliwił lądowanie samolotom

  Dzisiejsze poranne przebudzenie dla tysięcy pasażerów linii lotniczych w Europie stało się prawdziwym zaskoczeniem, gdy orkan Isha "postanowił zmienić trasę" wielu lotów. Z powodu niebezpiecznych warunków atmosferycznych, dziesiątki samolotów w Wielkiej Brytanii musiały zostać przekierowane na lotniska w Europie Zachodniej, tworząc lawinę komplikacji dla pasażerów i linii lotniczych.

 • Ukraina: Warty 300 mln dolarów samolot A-50 i Ił-22 zastrzelone! Ukraina: Warty 300 mln dolarów samolot A-50 i Ił-22 zastrzelone!

  W ostatnim doniosłym wydarzeniu na arenie konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, generał Wałerij Załużny, naczelny dowódca ukraińskich sił zbrojnych, potwierdził zestrzelenie dwóch rosyjskich samolotów - A-50, przenoszącego radar dalekiego zasięgu, oraz Ił-22M, zwanego latającym punktem dowodzenia. Ten sukces militarnej operacji, przeprowadzonej w rejonie Morza Azowskiego, stanowi ważny punkt zwrotny w konflikcie.

 • USA, Kolorado: Atak na budynek sądu! USA, Kolorado: Atak na budynek sądu!

  Środa w Kolorado rozpoczęła się dramatyczną sytuacją, gdy mężczyzna oskarżony o strzały w Sądzie Najwyższym w Kolorado stanął przed sędzią. Incydent miał miejsce po wypadku samochodowym, kiedy to mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i zaatakował Sąd, wywołując panikę.

load more hold SHIFT key to load all load all