Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 09 luty 2024 12:28

USA: Zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Boston Logan

Zderzenie samolotów na lotnisku Boston Logan Zderzenie samolotów na lotnisku Boston Logan fot. pixabay

Dwa samoloty amerykańskich linii lotniczych JetBlue z pasażerami na pokładzie zderzyły się ze sobą na platformach do odladzania międzynarodowego lotniska Boston Logan. W wyniku incydentu nikt nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło w czwartek wczesnym rankiem.

 

Na lotnisku Boston Logan zderzyły się 2 samoloty

Jak poinformowała linia lotnicza JetBlue, oba samoloty znajdowały się na sąsiadujących ze sobą platformach do odladzania. FAA (Federalna Administracja Lotnicza) wskazuje, że lewe skrzydło samolotu JetBlue - Airbusa A321neo (lot 777), uderzyło w prawy stabilizator poziomy samolotu Airbusa A321 JetBlue (lot 551). Jak przekazuje portal stacji informacyjnej ABC News, linia ogłosiła, że żaden z pasażerów i członków załogi nie zgłosił obrażeń poniesionych w wyniku incydentu. Poinformowała też, że uszkodzone zostało skrzydło jednego z samolotów i część ogonowa drugiej maszyny. Dave Sauter był pasażerem lotu 777 JetBlue lecącego do Las Vegas. Poczułem hamowanie, ale nie czułem żadnego zderzenia - powiedział w ABC. Mężczyzna stwierdził również, że pasażerowie nie byli przerażeni, a raczej sfrustrowani sytuacją.

 Ustalanie przyczyn incydentu

Firma JetBlue poinformowała, że oba samoloty zostaną wycofane z użycia do czasu naprawy. "Bezpieczeństwo jest priorytetem JetBlue i będziemy pracować nad ustaleniem, jak i dlaczego doszło do tego incydentu” – podały linie w wydanym oświadczeniu. Stacja przypomina, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy na lotnisku Boston Logan dochodziło do podobnych incydentów. W marcu ubiegłego roku dwa samoloty uszkodziły skrzydła, gdy jedna z maszyn wyjeżdżała z miejsca postojowego na płycie lotniska. W czerwcu, podczas kołowania na płycie postojowej, skrzydło innego samolotu zawadziło o tylną część innej maszyny.

Zderzenia samolotów, choć stosunkowo rzadkie, są zawsze powodem do głębszej analizy. Oczywiście, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom i załodze, a także minimalizacja szkód materialnych. Jednakże każdy taki incydent musi być dogłębnie zbadany, aby zrozumieć, co się stało i jakie czynniki mogły przyczynić się do zderzenia dwóch maszyn na ziemi. W przypadku Boston Logan, powtarzające się incydenty w ciągu ostatnich 12 miesięcy wymagają szczególnego nadzoru i analizy. Czy istnieją problemy z procedurami kołowania na płycie lotniska? Czy istnieją obszary, które wymagają poprawy w systemach zarządzania ruchem na ziemi? Te i inne pytania będą teraz przedmiotem śledztwa, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa na lotnisku Boston Logan oraz uniknięcie podobnych incydentów w przyszłości.

Źródło: ABC News, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA: 7-latka zmarła przysypana piaskiem na plaży USA: 7-latka zmarła przysypana piaskiem na plaży

  Wtorek, godzina 15:15. Plaża w Lauderdale-by-the-Sea na Florydzie staje się areną dramatycznych wydarzeń, które zakończyły się tragiczną śmiercią siedmioletniej dziewczynki. Sloan Mattingly, wraz z dziewięcioletnim bratem Maddoksem, zapadła się w dole, który sami wykopali na plaży.

 • USA: Osoba niebinarna zmarła po pobiciu w szkole? USA: Osoba niebinarna zmarła po pobiciu w szkole?

  6-letni uczeń, Nex Benedict, zmarł po bójce w szkole średniej w Oklahomie, co wzbudziło dyskusję na temat przemocy wobec społeczności LGBTQ+. Rodzina Benedicta, twierdząca, że Nex był osobą niebinarną, alarmuje przed ostrą i wrogą atmosferą w szkole, która mogła przyczynić się do tragedii.

 • USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi

  Matka z Utah, Ruby Franke, której surowe porady rodzicielskie uczyniły ją popularną influencerką YouTube, została skazana na co najmniej cztery lata więzienia za krzywdzenie jej dzieci. Razem z nią, jej była partnerka biznesowa, Jodi Hildebrandt, również została skazana identycznym wyrokiem. Skazujące wyroki zostały ogłoszone w sądzie w obliczu zarzutów głodzenia, znęcania się i brutalnego traktowania dzieci.

 • USA: Ciało zaginionej Audrii Cunningham odnalezione USA: Ciało zaginionej Audrii Cunningham odnalezione

  Wtorek przyniósł smutne wieści z Teksasu - w rzece Trinity odnaleziono ciało zaginionej 11-letniej Audrii Cunningham. Informacje te zostały podane przez władze hrabstwa Polk na konferencji prasowej. Prokurator okręgowy hrabstwa Polk, Shelly Sitton, oznajmiła, że Don Steven McDougal, 42-letni mężczyzna przebywający w areszcie z innej sprawy, zostanie oskarżony o morderstwo w związku ze śmiercią dziewczynki.

 • USA, Burnsville: Strażak i dwóch policjantów zastrzelonych podczas interwencji! USA, Burnsville: Strażak i dwóch policjantów zastrzelonych podczas interwencji!

  Tragiczna interwencja domowa w Burnsville w stanie Minnesota, zakończyła się śmiercią dwóch funkcjonariuszy policji i strażaka, a także rannym funkcjonariuszem. Zdarzenie to wstrząsnęło społecznością oraz wywołało solidarność i wsparcie dla rodzin ofiar.

load more hold SHIFT key to load all load all