Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 08 luty 2024 12:38

USA: Poszukiwania żołnierzy po katastrofie śmigłowca

katastrofa śmigłowca USA katastrofa śmigłowca USA HMH-461, Public domain, Wikimedia Commons

Pięciu żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej jest poszukiwanych po tym, jak w środę odnaleziono wrak ich śmigłowca na odludziu na wschód od San Diego. Maszyna CH-53E Super Stallion spadła na ziemię w wyniku silnych opadów deszczu ze śniegiem, co spowodowało dramatyczną akcję ratunkową.

 

Zaginięcie maszyny amerykańskiego wojska

Śmigłowiec został uznany za zaginiony, gdy nie dotarł do stacji lotniczej w Miramar, niedaleko San Diego, po opuszczeniu bazy sił powietrznych Creech w Nevadzie. Lotnictwo Morskie podało w oświadczeniu, że maszyna miała wylądować we wtorek, ale nie nawiązano z nią kontaktu, co wywołało alarm.

Akcja poszukiwawczo-ratownicza

Lotnictwo Morskie, wraz z Departamentem Szeryfa hrabstwa San Diego i Cywilnym Patrolem Powietrznym, koordynowało akcję poszukiwawczą. Wysłano śmigłowiec Departamentu Szeryfa oraz pojazdy terenowe do przeszukania obszaru na wschód od miasta. Niestety, złe warunki pogodowe utrudniły działania ratunkowe. Maszyna została odnaleziona przez władze cywilne w Pine Valley, w hrabstwie San Diego, około osiem godzin po zgłoszeniu jej zaginięcia. Pomimo odnalezienia wraku, pięciu żołnierzy piechoty morskiej nadal pozostaje poszukiwanych, co dodatkowo zaostrza sytuację.

W wyniku incydentu wciąż trwa intensywna akcja poszukiwawcza. Władze kontynuują wysiłki w celu odnalezienia zaginionych żołnierzy. Zespół poszukiwawczy skupia się na terenie, gdzie odnaleziono wrak śmigłowca, w nadziei na znalezienie osób przeżywających tę dramatyczną sytuację.

Źródło: PAP, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA: 7-latka zmarła przysypana piaskiem na plaży USA: 7-latka zmarła przysypana piaskiem na plaży

  Wtorek, godzina 15:15. Plaża w Lauderdale-by-the-Sea na Florydzie staje się areną dramatycznych wydarzeń, które zakończyły się tragiczną śmiercią siedmioletniej dziewczynki. Sloan Mattingly, wraz z dziewięcioletnim bratem Maddoksem, zapadła się w dole, który sami wykopali na plaży.

 • USA: Osoba niebinarna zmarła po pobiciu w szkole? USA: Osoba niebinarna zmarła po pobiciu w szkole?

  6-letni uczeń, Nex Benedict, zmarł po bójce w szkole średniej w Oklahomie, co wzbudziło dyskusję na temat przemocy wobec społeczności LGBTQ+. Rodzina Benedicta, twierdząca, że Nex był osobą niebinarną, alarmuje przed ostrą i wrogą atmosferą w szkole, która mogła przyczynić się do tragedii.

 • USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi

  Matka z Utah, Ruby Franke, której surowe porady rodzicielskie uczyniły ją popularną influencerką YouTube, została skazana na co najmniej cztery lata więzienia za krzywdzenie jej dzieci. Razem z nią, jej była partnerka biznesowa, Jodi Hildebrandt, również została skazana identycznym wyrokiem. Skazujące wyroki zostały ogłoszone w sądzie w obliczu zarzutów głodzenia, znęcania się i brutalnego traktowania dzieci.

 • USA: Ciało zaginionej Audrii Cunningham odnalezione USA: Ciało zaginionej Audrii Cunningham odnalezione

  Wtorek przyniósł smutne wieści z Teksasu - w rzece Trinity odnaleziono ciało zaginionej 11-letniej Audrii Cunningham. Informacje te zostały podane przez władze hrabstwa Polk na konferencji prasowej. Prokurator okręgowy hrabstwa Polk, Shelly Sitton, oznajmiła, że Don Steven McDougal, 42-letni mężczyzna przebywający w areszcie z innej sprawy, zostanie oskarżony o morderstwo w związku ze śmiercią dziewczynki.

 • USA, Burnsville: Strażak i dwóch policjantów zastrzelonych podczas interwencji! USA, Burnsville: Strażak i dwóch policjantów zastrzelonych podczas interwencji!

  Tragiczna interwencja domowa w Burnsville w stanie Minnesota, zakończyła się śmiercią dwóch funkcjonariuszy policji i strażaka, a także rannym funkcjonariuszem. Zdarzenie to wstrząsnęło społecznością oraz wywołało solidarność i wsparcie dla rodzin ofiar.

load more hold SHIFT key to load all load all