Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 19 wrzesień 2023 11:27

Peru: 24 osoby zginęły w wypadku autobusu

Peru wypadek autobusu Peru wypadek autobusu fot. pixabay

W Peru doszło do wypadku autobusu, który spadł ze zbocza górzystej drogi. Do incydentu doszło ok. 1:30 w poniedziałek. 36 osób zostało rannych, a co najmniej 24 pasażerów poniosło śmierć. Najprawdopodobniej autobus spadł z wysokości 150 metrów kilkakrotnie obijając się o skalisty teren. W mediach społecznościowych pojawił się filmik z tego zdarzenia.

 

Wypadek autokaru w Peru

Autobus, który uległ wypadkowi,  jechał na północ z Ayacucho do miejscowości Huancayo, która jest stolica regionu Junin. W poniedziałek około 1:30 czasu lokalnego doszło do tragedii na terenie Andów Środkowych, czyli w centralnej części Peru.  Z niewyjaśnionych na razie przyczyn autobus zjechał z drogi i spadł w przepaść. Do zdarzenia doszło w górach, a autokar mógł spaść nawet ze 150 metrów.  Co najmniej 24 osoby zginęły, a kolejne 36 osób zostało rannych. Obecnie ranni przebywają w szpitalach, na razie nie podano jaki jest ich stan. Nie wiadomo też czy wszyscy wrócą do zdrowia. Świadkowie zdarzenia opowiadali mediom, że pomoc długo nie przychodziła, więc na początku ranni zdani byli na pomoc osób, które mieszkały w pobliżu miejsca, gdzie rozbił się autobus.

Śmierć 24 osób w Peru

Spadając autobus kilkakrotnie przewracał się i toczył po nierównym górzystym terenie. SUTRAN, czyli władze, które odpowiadają za transport w Peru, wydały oficjalne oświadczenie. Złożono w nim kondolencje rodzinom ofiar i życzono szybkiego powrotu do zdrowia osobom, które ucierpiały w wypadku.  Poinformowano też, że sprawdzono wstępnie, że autobus posiada odpowiednie uprawnienia do przewozu pasażerów, ubezpieczenie oraz przegląd. Prowadzone jest śledztwo mające na celu ustalenie dlaczego doszło do wypadku. Kondolencje złożyła również prezydent kraju Dina Boluarte.

Źródło: Al Jazeera, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Konotop: Ciężarówka uderzyła w PKS, 18 osób rannych! Konotop: Ciężarówka uderzyła w PKS, 18 osób rannych!

  W woj. zachodniopomorskim doszło do poważnego wypadku. Samochód ciężarowy zderzył się z PKSem liniowym. W autobusie jechało dużo młodzieży, która wracała ze szkoły. Do incydentu doszło w środę po południu. Pierwsi na miejscu wypadku byli żołnierze, którzy rozpoczęli akcję ratunkową i pomogli rannym, a także zadzwonili na numer alarmowy.

 • Słowacja: Śmiertelny wypadek Polaków! Słowacja: Śmiertelny wypadek Polaków!

  Na autostradzie D1 na Słowacji doszło w środę do wypadku. Fiat Ducato, którym jechała pięcioosobowa rodzina z Polski, uderzył w drzewo. 35 - letni rodzice i ich 4 - letnie dziecko zginęli. Inne, młodsze dziecko wyszło z wypadku cało. 62 - letnia osoba, która również jechała tym autem, została poważnie ranna. Na razie nie wiadomo jak doszło do wypadku

 • Kenia, Londiani: Śmierć co najmniej 48 osób w wypadku samochodowym Kenia, Londiani: Śmierć co najmniej 48 osób w wypadku samochodowym

  Do ogromnego i fatalnego w skutkach wypadku doszło w Londiani w zachodniej Kenii w piątek wieczorem. Jak informuje lokalna policja, ciężarówka, która przewoziła kontener, zjechała z drogi i uderzyła z ogromną siłą w inne pojazdy. Ta tragedia wstrząsnęła całą Kenią.

 • Glasgow: Autobus rozbił się pod zbyt niskim mostem Glasgow: Autobus rozbił się pod zbyt niskim mostem

  W wyniku wypadku, w którym podwójny autobus stracił dach, 10 osób, w tym jedno dziecko, zostało przewiezionych do szpitala. Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 11:35, gdy autobus uderzył w most na ulicy Cook Street w Glasgow. 

 • Natalee Holloway: Nastąpi przełom w sprawie zaginięcia Amerykanki? Natalee Holloway: Nastąpi przełom w sprawie zaginięcia Amerykanki?

  Joran van der Sloot, jako jedna z ostatnich osób, które widziały żywą Natalee Holloway na Arubie w 2005 roku przed jej zniknięciem, zostanie ekstradowany do USA, jak informuje CNN. Rodzina zaginionej dziewczyny wydała oświadczenie. Być może sprowadzenie mężczyzny do kraju zaginionej przyniesie odpowiedzi na pytania, które zadaje sobie rodzina zaginionej dziewczyny,

load more hold SHIFT key to load all load all