wtorek, 19 wrzesień 2023 11:27

Peru: 24 osoby zginęły w wypadku autobusu

Peru wypadek autobusu Peru wypadek autobusu fot. pixabay

W Peru doszło do wypadku autobusu, który spadł ze zbocza górzystej drogi. Do incydentu doszło ok. 1:30 w poniedziałek. 36 osób zostało rannych, a co najmniej 24 pasażerów poniosło śmierć. Najprawdopodobniej autobus spadł z wysokości 150 metrów kilkakrotnie obijając się o skalisty teren. W mediach społecznościowych pojawił się filmik z tego zdarzenia.

 

Wypadek autokaru w Peru

Autobus, który uległ wypadkowi,  jechał na północ z Ayacucho do miejscowości Huancayo, która jest stolica regionu Junin. W poniedziałek około 1:30 czasu lokalnego doszło do tragedii na terenie Andów Środkowych, czyli w centralnej części Peru.  Z niewyjaśnionych na razie przyczyn autobus zjechał z drogi i spadł w przepaść. Do zdarzenia doszło w górach, a autokar mógł spaść nawet ze 150 metrów.  Co najmniej 24 osoby zginęły, a kolejne 36 osób zostało rannych. Obecnie ranni przebywają w szpitalach, na razie nie podano jaki jest ich stan. Nie wiadomo też czy wszyscy wrócą do zdrowia. Świadkowie zdarzenia opowiadali mediom, że pomoc długo nie przychodziła, więc na początku ranni zdani byli na pomoc osób, które mieszkały w pobliżu miejsca, gdzie rozbił się autobus.

Śmierć 24 osób w Peru

Spadając autobus kilkakrotnie przewracał się i toczył po nierównym górzystym terenie. SUTRAN, czyli władze, które odpowiadają za transport w Peru, wydały oficjalne oświadczenie. Złożono w nim kondolencje rodzinom ofiar i życzono szybkiego powrotu do zdrowia osobom, które ucierpiały w wypadku.  Poinformowano też, że sprawdzono wstępnie, że autobus posiada odpowiednie uprawnienia do przewozu pasażerów, ubezpieczenie oraz przegląd. Prowadzone jest śledztwo mające na celu ustalenie dlaczego doszło do wypadku. Kondolencje złożyła również prezydent kraju Dina Boluarte.

Źródło: Al Jazeera, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Barsinghausen: Morderstwo drogowe dwojga dzieci - Ewa P. sądzona Barsinghausen: Morderstwo drogowe dwojga dzieci - Ewa P. sądzona

  Polka Ewa P., oskarżona o spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwóch małych chłopców, ponownie staje przed niemieckim sądem. Sprawa budzi ogromne kontrowersje, ponieważ kobieta była uczestniczką nielegalnego wyścigu drogowego.

 • Końskowola: Śmiertelne potrącenie osoby leżącej na jezdni Końskowola: Śmiertelne potrącenie osoby leżącej na jezdni

  Wstrząsający incydent wstrząsnął mieszkańcami Końskowoli w Lubelskim. W środę, 13 marca, na ulicy Kurowskiej doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego życie stracił 34-letni mężczyzna. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód najechał na leżącego na jezdni mężczyznę, co doprowadziło do jego śmierci na miejscu.

 • Konfiskata pojazdów pijanym kierowcom: Kogo dotyczy? Konfiskata pojazdów pijanym kierowcom: Kogo dotyczy?

  W życie weszły nowe przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów mechanicznych dla osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Regulacje te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz skuteczniejsze egzekwowanie odpowiedzialności karnej za jazdę po spożyciu alkoholu.

 • Częstochowa: Kierowca BMW dachował na A1 Częstochowa: Kierowca BMW dachował na A1

  W poniedziałek po godzinie 5:00 rano doszło do groźnego wypadku na autostradzie A1. Młody kierowca BMW, mający zaledwie 21 lat, stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do poważnego incydentu drogowego. Jego jazda zakończyła się w szpitalu z obrażeniami, a autostrada została zablokowana na 451. kilometrze w kierunku Katowic.

 • Bydgoszcz: Tragiczny wypadek samochodowy Bydgoszcz: Tragiczny wypadek samochodowy

  Sobotni ranek przyniósł tragiczny wypadek drogowy zarówno w Bydgoszczy, jak i w okolicach Torunia. Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym pojazdem skończyło się śmiercią jednej osoby w Bydgoszczy, podczas gdy dwie osoby straciły życie na drodze ekspresowej S10 w Toruniu. Policja, wspierana przez prokuraturę, podjęła śledztwo, aby wyjaśnić okoliczności tych tragicznych zdarzeń.

load more hold SHIFT key to load all load all