piątek, 10 maj 2024 15:00

Tragedia w Petersburgu: Autobus spadł z mostu do rzeki - film

Autobus spadł z mostu - Petersburg Autobus spadł z mostu - Petersburg fot: X

W centrum Petersburga doszło do tragicznego wypadku, w którym autobus z pasażerami wpadł do rzeki Mojki. Wydarzenie to miało miejsce po południu 10 maja, kiedy to autobus przełamał barierki Mostu Pocełujewa i znalazł się w wodzie. W wyniku tego zdarzenia zginęło co najmniej siedem osób, a kolejnych sześć zostało rannych.

Czego się dowiesz?

  1. Co się stało w Petersburgu?
  2. Gdzie dokładnie wydarzył się wypadek w Petersburgu?
  3. Ile osób zginęło w wypadku w Petersburgu?
  4. Jakie działania podjęły służby ratunkowe po wypadku autobusu w Petersburgu?
  5. Jakie śledztwa zostały wszczęte w związku z wypadkiem autobusu w Petersburgu?
  6. Jakie są obecne skutki wypadku dla ruchu w okolicy Mostu Pocełujewa w Petersburgu?

Wypadek na moście Pocełujewa

Według informacji przekazanych przez rosyjskie agencje informacyjne, w autobusie znajdowało się około 20 pasażerów. Wszczęto dwa postępowania kryminalne, które dotyczą naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz dostarczania usług niezgodnych z normami bezpieczeństwa. Kierowca autobusu został zatrzymany przez policję i przewieziony na komisariat celem przesłuchania. Śledztwo ma na celu wyjaśnienie przyczyn, dla których doszło do tego dramatycznego zdarzenia.

Działania ratunkowe i reakcja władz

Na miejscu wypadku szybko pojawiły się służby ratunkowe, w tym pracownicy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych oraz zespoły karetek pogotowia, które natychmiast przystąpiły do akcji ratunkowej. Z wody wydobywano poszkodowanych, którym na miejscu udzielano pierwszej pomocy. Obecni byli również przedstawiciele firmy przewozowej oraz komitetu transportowego miasta Petersburg, którzy koordynowali działania pomocowe i monitorowali sytuację.

Komunikat komitetu transportowego: "Autobus się obrócił, przebił barierkę i spadł do wody. Pracownicy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i karetki pogotowia są na miejscu. Przedstawiciele przewoźnika i komitetu transportowego również są na miejscu. Wszystkim poszkodowanym udzielono niezbędnej pomocy."

Tragedia na Mostu Pocełujewa poruszyła opinię publiczną i skłoniła władze do przemyślenia kwestii bezpieczeństwa w publicznym transporcie. Śledztwo prowadzone przez Komitet Śledczy ma na celu nie tylko ustalenie, kto ponosi odpowiedzialność za wypadek, ale także wprowadzenie zmian, które mogłyby zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości. Wypadek ten zostanie dokładnie zanalizowany, a wyniki będą miały wpływ na przyszłe regulacje dotyczące bezpieczeństwa w transporcie publicznym w Rosji.

Źródło: RP, RMF FM, Trybuna Polska, Telegram, X

load more hold SHIFT key to load all load all