Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 19 wrzesień 2023 12:20

Teksas: Była dentystka skazana za uszkodzenie mózgu 4 - latki!

Bethaniel Jefferson skazana Bethaniel Jefferson skazana fot. pixabay

Była dentystka, Bethaniel Jefferson, została decyzją sądu uznana za winną doprowadzenia do trwałego uszkodzenia mózgu swojej 4 - letniej pacjentki. Do incydentu doszło w 2016 r. Dentystka nie pomogła 4 - latce, gdy wystąpiły u niej drgawki i przez kilka godzin nie zadzwoniła po lekarza. To spowodowało, że dziecko jest obecnie niepełnosprawne.

 

Bethaniel Jefferson winna!

W 2016 r. 4 - letnia Nevaeh Hall miała przeprowadzany zabieg stomatologiczny przez dentystkę Bethaniel Jefferson. Podczas zabiegu dziewczynka doznała ataków padaczkowych. Zamiast zadzwonić po pomoc, dentystka podała jej lek Halcion, który służy do leczenia bezsenności u dorosłych. Lek ten w ogóle nie jest stosowany w przypadku leczenia dzieci. Gdyby dentystka zadzwoniła po pogotowie szybciej niż po ponad 5 godzinach, najprawdopodobniej mózg dziewczynki nie zostałby uszkodzony do takiego stopnia. Przed zadzwonieniem na nr alarmowy, dentystka zadzwoniła do pastora i farmaceuty.  Bethaniel Jefferson została skazana na 5 lat więzienia w zawieszeniu.

 Nevaeh Hall doznała trwałego uszkodzenia mózgu

Lekarka, dr. Amy Arrington,  pracująca w szpitalu, do którego w końcu trafiła dziewczynka, oświadczyła, że dentystka powinna byłą od razu wezwać pomoc, kiedy doszło do pierwszego z ataków padaczki.  Dr. Amy Arrington złożyła skargę na Bethaniel Jefferson do Rady Lekarzy Stomatologów stanu Teksas. Zanim doszło do incydentu z 4 - latką, dentystka dwukrotnie otrzymywała już nagany Komisji Egzaminatorów Stomatologicznych stanu Teksas. Obecnie 11 - letnia Nevaeh Hall nie chodzi i nie mówi w wyniku uszkodzenia mózgu. Jej rodzina w zeszłym roku otrzymała odszkodowanie w wysokości 95 milionów dolarów.

Źródło: People, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

load more hold SHIFT key to load all load all