wtorek, 19 wrzesień 2023 12:20

Teksas: Była dentystka skazana za uszkodzenie mózgu 4 - latki!

Bethaniel Jefferson skazana Bethaniel Jefferson skazana fot. pixabay

Była dentystka, Bethaniel Jefferson, została decyzją sądu uznana za winną doprowadzenia do trwałego uszkodzenia mózgu swojej 4 - letniej pacjentki. Do incydentu doszło w 2016 r. Dentystka nie pomogła 4 - latce, gdy wystąpiły u niej drgawki i przez kilka godzin nie zadzwoniła po lekarza. To spowodowało, że dziecko jest obecnie niepełnosprawne.

 

Bethaniel Jefferson winna!

W 2016 r. 4 - letnia Nevaeh Hall miała przeprowadzany zabieg stomatologiczny przez dentystkę Bethaniel Jefferson. Podczas zabiegu dziewczynka doznała ataków padaczkowych. Zamiast zadzwonić po pomoc, dentystka podała jej lek Halcion, który służy do leczenia bezsenności u dorosłych. Lek ten w ogóle nie jest stosowany w przypadku leczenia dzieci. Gdyby dentystka zadzwoniła po pogotowie szybciej niż po ponad 5 godzinach, najprawdopodobniej mózg dziewczynki nie zostałby uszkodzony do takiego stopnia. Przed zadzwonieniem na nr alarmowy, dentystka zadzwoniła do pastora i farmaceuty.  Bethaniel Jefferson została skazana na 5 lat więzienia w zawieszeniu.

 Nevaeh Hall doznała trwałego uszkodzenia mózgu

Lekarka, dr. Amy Arrington,  pracująca w szpitalu, do którego w końcu trafiła dziewczynka, oświadczyła, że dentystka powinna byłą od razu wezwać pomoc, kiedy doszło do pierwszego z ataków padaczki.  Dr. Amy Arrington złożyła skargę na Bethaniel Jefferson do Rady Lekarzy Stomatologów stanu Teksas. Zanim doszło do incydentu z 4 - latką, dentystka dwukrotnie otrzymywała już nagany Komisji Egzaminatorów Stomatologicznych stanu Teksas. Obecnie 11 - letnia Nevaeh Hall nie chodzi i nie mówi w wyniku uszkodzenia mózgu. Jej rodzina w zeszłym roku otrzymała odszkodowanie w wysokości 95 milionów dolarów.

Źródło: People, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA: Ciało zaginionej Audrii Cunningham odnalezione USA: Ciało zaginionej Audrii Cunningham odnalezione

  Wtorek przyniósł smutne wieści z Teksasu - w rzece Trinity odnaleziono ciało zaginionej 11-letniej Audrii Cunningham. Informacje te zostały podane przez władze hrabstwa Polk na konferencji prasowej. Prokurator okręgowy hrabstwa Polk, Shelly Sitton, oznajmiła, że Don Steven McDougal, 42-letni mężczyzna przebywający w areszcie z innej sprawy, zostanie oskarżony o morderstwo w związku ze śmiercią dziewczynki.

 • USA, Teksas: Strzelanina w kościele USA, Teksas: Strzelanina w kościele

  W zatłoczonym megakościele w Teksasie doszło do dramatycznej strzelaniny, w wyniku której śmierć poniosła podejrzana kobieta, a jej syn został ciężko ranny. Całe wydarzenie poruszyło społeczność i wywołało liczne pytania dotyczące motywów napastnika oraz bezpieczeństwa w miejscach kultu religijnego.

 • USA: Seryjny morderca zamordował 7 osób USA: Seryjny morderca zamordował 7 osób

  Wstrząsające wydarzenia na przedmieściach Chicago wstrząsnęły społecznością, gdy nieznany mężczyzna zastrzelił siedem osób w dwóch różnych domach. CNN informuje, że sprawca, po krwawej serii zbrodni, dotarł do Teksasu, gdzie zakończył swoje życie w konfrontacji z federalnymi funkcjonariuszami.

 • USA, Teksas: Wybuch gazu w hotelu USA, Teksas: Wybuch gazu w hotelu

  W poniedziałek miasto Fort Worth w Teksasie stało się miejscem dramatycznej eksplozji, która wstrząsnęła historycznym hotelem Sandman Signature na Houston St. W wyniku zdarzenia dwadzieścia jeden osób zostało rannych, a świadkowie opisują zdarzenie jako chaotyczne i przerażające.

 • USA, Teksas: Więzień uciekł z więzienia w ubraniach swojej matki! USA, Teksas: Więzień uciekł z więzienia w ubraniach swojej matki!

  W świecie przestępstwa zdarzają się historie, które wydają się niemożliwe. Jedną z nich jest dramatyczna ucieczka 39-letniego Roberta Yancy Jr. z więzienia w Teksasie. Pomoc w spektakularnym wydostaniu się z aresztu nadeszła od najmniej spodziewanej osoby - jego matki.

load more hold SHIFT key to load all load all