Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 20 wrzesień 2023 12:46

Nowy Jork: Dziecko zmarło po zatruciu fentanylem w żłobku!

zatrucie fentanylem żłobek zatrucie fentanylem żłobek fot. pixabay

Jak donosi lokalna policja w żłobku Divino Niño w Nowym Jorku właściciele żłobka przechowywali narkotyki m. in. śmiertelnie groźny fentanyl. Ujawniono, że kilogram tego narkotyku znajdował się m. in. pod matą, na której dzieci odbywały drzemki. W wyniku zatrucia fentanylem doszło do śmierci jednego dziecka. Trójka innych trafiła do szpitala.

 

Narkotyki w Divino Niño

O sprawie poinformował główny detektyw nowojorskiej policji Joseph Kenny. Właścicielka żłobka 36-letnia Grei Mendez i najemca, 41-letni  Carlisto Acevedo Brito, przechowywali w żłobku narkotyki. Na terenie placówki znajdowały się też specjalne prasy, które służyły do pakowania m. in. fentanylu w małe paczki. Jedna z takich kilogramowych paczek tego niebezpiecznego narkotyku znajdowała się pod matą, na której spały małe dzieci. Wszystkie dzieci w wieku od ośmiu miesięcy do dwóch lat uczęszczające do placówki wdychały fentanyl. Nicholas Dominici, który do Divino Niño chodził zaledwie przez tydzień zmarł. Prawdopodobnie doszło do przedawkowania. Do szpitala trafiło troje innych dzieci, którym zaszkodził wdychany narkotyk.

 Nicholas Dominici zmarł

Zatrute dzieci otrzymały w szpitalu lek Narcan, który stosuje się w przypadku przedawkowania narkotyków. Zarówno Grei Mendez, jak i Carlisto Acevedo Brito otrzymali zarzuty dystrybucji narkotyków skutkującej śmiercią. Oboje zostali aresztowani bez możliwości zwolnienia za kaucją. Obojgu grozi dożywocie. W sprawę najprawdopodobniej zaangażowany był też mąż Grei Mendez, który jest obecnie poszukiwany przez policję. W żłobku znajdowała się ilość narkotyków, która mogłaby zabić nawet 500 000 osób. Fentanyl to stosunkowo nowy narkotyk, jest 50 razy silniejszy od heroiny, zatrucie nim jest często śmiertelne. Odpowiada on za ponad 60% zgonów związanych z narkotykami w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Nowy Jork: Samolot musiał zawrócić na lotnisko z powodu...konia! Nowy Jork: Samolot musiał zawrócić na lotnisko z powodu...konia!

  Incydent z Boeinga 747, którym podróżowały konie, stał się wydarzeniem, które poruszyło branżę lotniczą. Samolot z Nowego Jorku JFK do Liege w Belgii został zmuszony do zawrócenia po tym, jak zwierzę częściowo uciekło ze swojej kabiny. Sytuacja ta wymagała nietypowej interwencji, a koń ostatecznie został uśpiony ze względu na poważne obrażenia.

 • Jared Leto: Aktor i wokalista wspiął się po Empire State Building! Jared Leto: Aktor i wokalista wspiął się po Empire State Building!

  Jared Leto, znany nie tylko jako frontman zespołu Thirty Seconds To Mars, ale także utalentowany aktor, projektant mody i ikona stylu, ponownie udowadnia, że jest człowiekiem niezwykłym. Jego ostatnią wyjątkową próbą było historyczne zdobycie słynnego Empire State Building w Nowym Jorku. Czyż to nie jest fascynujące, gdy artysta wychodzi poza konwencje, by zdobyć szczyt słynnego drapacza chmur? Przyjrzyjmy się bliżej temu nietuzinkowemu wyczynowi.

 • USA, Nowy Jork: Student Cornell University groził w Internecie Żydom! USA, Nowy Jork: Student Cornell University groził w Internecie Å»ydom!

  Patrick Dai, 21-letni student inżynierii na Uniwersytecie Cornell, stanął przed sądem oskarżony o groźby pod adresem żydowskich studentów. Prokuratura twierdzi, że Dai zagroził, że przyniesie broń na kampus i zgwałci Żydówki oraz zagroził dekapitacją żydowskich dzieci. Za wysyłanie gróźb tego typu grozi kara do pięciu lat więzienia.

 • USA, Nowy Jork: Samolot przechylił się podczas wysiadania pasażerów! USA, Nowy Jork: Samolot przechylił się podczas wysiadania pasażerów!

  Stojący na płycie lotniska JFK w Nowym Jorku samolot pasażerki linii JetBlue zaskoczył wszystkich, gdy nagle przechylił się do tyłu, w momencie gdy pasażerowie opuszczali jego pokład. To niezwykłe wydarzenie szybko stało się tematem rozmów na całym świecie, a nagrania z incydentu rozprzestrzeniły się w sieci.

 • USA: Walka z śmiertelnie niebezpiecznym fentanylem trwa! USA: Walka z śmiertelnie niebezpiecznym fentanylem trwa!

  W Stanach Zjednoczonych walka z masowym uzależnieniem od opioidów nie maleje. Liczba ofiar tego kryzysu stale rośnie, wymagając coraz bardziej zdecydowanych działań ze strony rządu i służb zdrowia. Ostatnie ogłoszenia adresowane do kilkunastu firm importujących fentanyl do USA świadczą o determinacji w walce z tym druzgocącym problemem.

load more hold SHIFT key to load all load all