Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 21 wrzesień 2023 14:12

USA: Rodzina zmarłego mężczyzny pozywa Google!

Google pozew Philip Paxson Google pozew Philip Paxson fot. pixabay

Rodzina Philipa Paxsona zdecydowała się pozwać Google po tym, jak Philip polegając na nawigacji Google wjechał samochodem na uszkodzony most w Hickory w Karolinie Północnej. Mężczyzna utonął po upadku z mostu we wrześniu 2022 r. Okazuje się, że mapy Google nie zostały zaktualizowane, choć most został uszkodzony aż 9 lat wcześniej i nie był przejezdny.

 

Horror Philipa Paxsona

Pozew przeciwko gigantowi technologicznemu trafił do sądu we wtorek. Rodzina Paxsona poinformowała, że we wrześniu 2022 r. wracał on do domu z przyjęcia z okazji dziewiątych urodzin córki zorganizowanego u swojego przyjaciela. Jego żona wróciła z dziećmi do domu wcześniej, a on został dłużej pomagając przyjaciołom w sprzątaniu po przyjęciu. Do domu wracał samochodem samotnie, było ciemno i padał deszcz, a trasa nie była dobrze znana Philipowi. Kierując się nawigacją Google wjechał na most w Hickory, który - jak się później okazało - nie był przejezdny. Paxson wpadł do rzeki Snow CreekSnow Creek i utonął.

Pozew przeciwko Google

Philip Paxson zginął, a jego rodzina uważa, że to Google jest winne jego śmierci. Most w Hickory zawalił się 9 lat temu i od tego czasu mapy nie zostały zaktualizowane, mimo wielokrotnych próśb mieszkańców miasteczka, który kontaktowali się z firmą. W dodatku barierki, które wcześniej były ustawione przed wjazdem na niebezpieczny most, zostały skradzione. Rzecznik Google poinformował, że firma analizuje zarzuty. Złożył też kondolencje rodzinie Philipa Paxsona. Sprawa jest w toku, może minąć nawet kilkadziesiąt miesięcy zanim dojdzie do finału i sąd zadecyduje czy Google przyczyniło się do śmierci Paxsona.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Australia: Kraj nałożył grzywnę na X, dawnego Twittera! Australia: Kraj nałożył grzywnę na X, dawnego Twittera!

    Australijskie władze nałożyły grzywnę w wysokości 610,500 dolarów australijskich (386,000 dolarów) na platformę społecznościową dawniej znana jako Twitter, za "niedostateczne" ujawnianie informacji dotyczących działań mających na celu zwalczanie treści wykorzystujących dzieci. To krok wstecz dla mediów społecznościowych, które są w posiadaniu Elona Muska.

  • AI: Musk apeluje o natychmiastowe wstrzymanie prac nad sztuczną inteligencją AI: Musk apeluje o natychmiastowe wstrzymanie prac nad sztuczną inteligencją

    Elon Musk wraz z ponad 1000 innych ekspertów ze świata technologii wystosowali list otwarty, w którym apelują o natychmiastowe zatrzymanie prac nad rozwojem sztucznej inteligencji na co najmniej 6 miesięcy. Elon chce, aby w tym czasie powstały regulacje i prawa, które nadadzą ramy sztucznej inteligencji, która obecnie rozwija się według niego niebezpiecznie szybko i wyrwała się spod kontroli.

  • Google: Światowy gigant będzie zwalniał niezaszczepionych pracowników! Google: Światowy gigant będzie zwalniał niezaszczepionych pracowników!

    Debata na temat szczepień prowadzona jest nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie, czego odzwierciedleniem mogą być przecieki od cyfrowego giganta Google. Otóż firma ma zamierza zwalniać pracowników, którzy nie poddali się szczepieniu przeciwko Covid-19. Czy Google faktycznie zdecyduje się na taki krok?

load more hold SHIFT key to load all load all