Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 21 wrzesień 2023 15:20

Rumunia: Czwórka robotników zginęła w wybuchu przy autostradzie!

wybuch gazu Rumunia wybuch gazu Rumunia fot. pixabay

Na wschodzie Rumunii doszło do pożaru magistrali gazowej. Wkrótce nastąpiła eksplozja, w której zginęło 4 pracowników firmy, która zajmowała się budową autostrady. 5 osób zostało rannych, wszyscy przebywają obecnie w szpitalu. Na miejscu wybuchu znajdowało się 7 straży pożarnych oraz 9 karetek. Do incydentu doszło w środę ok. 1 w nocy. 

 

Wybuch w pobliżu Calimanesti

Do eksplozji doszło niedaleko miejscowości Calimanesti, która znajduje się na północ od miasta Fokszany, stolicy okręgu Vrancea. Podczas budowy autostrady A7 spowodowano pęknięcie gazociągu. W wyniku eksplozji zginęło czterech pracowników, którzy pracowali przy budowie autostrady, a kolejnych pięciu wymagało pomocy medycznej i obecnie przebywają w szpitalach. Władze regionu zapowiedziały sprawdzenie, czy w planie budowy uwzględniony był gazociąg.

4 osoby zginęły w Rumunii

Do eksplozji doszło w środę w nocy, ok. 1. Pożar udało się ugasić dopiero o 5:20. Informacje na temat zdarzenia przekazał bukaresztański Inspektorat ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (ISU). Strażacy donieśli, że spłonął obszar o wielkości pasa startowego na lotnisku. W mediach społecznościowych pojawiły się filmiki z miejsca pożaru, widać na nich jak ogień sięga nawet wysokości trzeciego piętra. Jakiś czas temu doszło do podobnej sytuacji w Rumunii, kiedy we wsi Crevedia niedaleko Bukaresztu zbiorniki gazu na stacji wybuchły dwukrotnie. Zginęła wtedy jedna osoba, a 33 odniosły obrażenia.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Warszawa, Gocławek: Silny wybuch w pustostanie! Warszawa, Gocławek: Silny wybuch w pustostanie!

  W środę wieczorem na warszawskim Gocławku doszło do dramatycznego zdarzenia. Wybuch oparów z butli z gazem wstrząsnął budynkiem przy ulicy Kawczej, raniąc najprawdopodobniej bezdomnego mężczyznę, który natychmiast trafił do szpitala. Siła wybuchu była na tyle duża, że z budynku wyleciały okna.

 • Wołodymyr Zełenski: Wizyta w Rumunii! Wołodymyr Zełenski: Wizyta w Rumunii!

  W trudnych czasach, kiedy współpraca i wsparcie są kluczowe, Rumunia i Ukraina podjęły kroki w celu nawiązania strategicznego partnerstwa. Prezydenci Klaus Iohannis i Wołodymyr Zełenski ogłosili porozumienie w trakcie oficjalnej wizyty prezydenta Ukrainy w Bukareszcie. To wydarzenie ma szczególne znaczenie, ze względu na skalę rosyjskiej agresji wobec Ukraińców.

 • Trzęsienia ziemi w Europie środkowej Trzęsienia ziemi w Europie środkowej

  Trzęsienia ziemi - naturalne katastrofy, które od zawsze wzbudzały strach i zdumienie ludzkości. Pomimo że środkowa Europa nie jest pierwszym miejscem, które przychodzi nam na myśl, gdy myślimy o sejsmicznych wstrząsach, ta część kontynentu ma swoją historię dotyczącą tego zjawiska. Ale jakie są jej źródła? Dlaczego tak się dzieje? Oto głębsze spojrzenie na trzęsienia ziemi w środkowej Europie.

 • Unia Europejska: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych już pewny! Unia Europejska: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych już pewny!

  Znamy ostateczną decyzję krajów Unii Europejskiej dotyczącą przepisów odnośnie zakazu sprzedaży samochodów spalinowych. Wspólnota przegłosowała wprowadzenie zakazu po roku 2035. Polska jako jedyny kraj członkowski była przeciwna. Od głosu wstrzymała się Bułgaria i Rumunia i ostatecznie także Włochy, które na początku deklarowały sprzeciw.

 • Rosyjska ofensywa: Zmasowany atak rakietowy S-300, Shahed, Kalibr i Tu-95. Naruszony kraj NATO? - filmy Rosyjska ofensywa: Zmasowany atak rakietowy S-300, Shahed, Kalibr i Tu-95. Naruszony kraj NATO? - filmy

  Alarm lotniczy na terenie niemalże wszystkich regionach Ukrainy został ogłoszony już w nocy z 9 na 10 lutego. W piątek rano Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak na praktycznie wszystkie najważniejsze obszary Ukrainy. Rekordową liczbę pocisków S-300 wystrzelono w obwody charkowski i zaporoski. Celami rakiet były głównie elementy infrastruktury krytycznej. Na ten moment ponad 150 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Co więcej, pojawiają się też doniesienia o rosyjskiej rakiecie, która miała naruszyć przestrzeń powietrzną Rumunii, która jest członkiem UE oraz NATO.

load more hold SHIFT key to load all load all