wtorek, 12 marzec 2024 13:59

Andrew Tate: Pseudoinfluencer staje przed sądem!

 Andrew Tate sąd Andrew Tate sąd fot. pixabay

Pseudoinfluencer Andrew Tate i jego brat Tristan stawili się przed rumuńskim sądem po wydaniu przez Wielką Brytanię nakazów aresztowania. Rumuńska policja zatrzymała ich w poniedziałek wieczorem na podstawie tych nakazów w związku z domniemanymi przestępstwami na tle seksualnym w Wielkiej Brytanii.

 

Decyzja sądu apelacyjnego w Bukareszcie

Sąd Apelacyjny w Bukareszcie odroczył wydanie decyzji w sprawie nakazu. Andrew Tate (37 l.) i Tristan (35 l.) „kategorycznie odrzucają wszelkie zarzuty” – powiedział ich przedstawiciel. Mężczyźni pozostają w areszcie, a we wtorek sąd podejmie decyzję, czy nakaz wykonać. Bracia opisali nakaz aresztowania jako zdumiewający powrót do oskarżeń sprzed dziesięciu lat, pozostawiając braci „przerażonych i głęboko zaniepokojonych”. Kategorycznie odrzucają wszelkie zarzuty i wyrażają głębokie rozczarowanie, że tak poważne zarzuty zostają wznowione bez istotnych nowych dowodów, jak napisano w ich oświadczeniu.

Dochodzenie w sprawie Andrew Tate'a

Władze rumuńskie prowadzą dochodzenie w sprawie braci w związku z odrębnymi zarzutami dotyczącymi gwałtu, handlu ludźmi i utworzenia gangu przestępczego – wszystkim oskarżeniom zaprzeczają. Są oskarżeni o wykorzystywanie kobiet w ramach działalności związanej z treściami dla dorosłych, która według prokuratorów działała w formie grupy przestępczej.

Tate wielokrotnie twierdził, że rumuńska prokuratura nie ma przeciwko niemu dowodów i istnieje spisek mający na celu jego uciszenie. Tate to samozwańczy mizoginista, którego wcześniej wyrzucono z platform mediów społecznościowych za wyrażanie mizoginistycznych poglądów. Sprawa Andrew i Tristana Tate'a przed rumuńskim sądem staje się coraz bardziej skomplikowana w świetle zarzutów i kontrowersji. Ich kategoryczne odrzucenie oskarżeń wzbudza pytania o sprawiedliwość i przebieg dochodzenia. Wartość rzetelnego i uczciwego postępowania staje pod znakiem zapytania w obliczu tej trudnej sytuacji.

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie

  W Lincoln, w Anglii, 28-letni Nicholas Metson został skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo swojej 26-letniej żony, Holly Bramley. Zbrodnia, która wstrząsnęła opinią publiczną, została dokonana w marcu zeszłego roku. Metson pociął ciało ofiary na 224 kawałki, co świadczy o wyjątkowym okrucieństwie tego czynu.

 • Wielka Brytania: Sztorm Kathleen paraliżuje kraj Wielka Brytania: Sztorm Kathleen paraliżuje kraj

  W ostatnich godzinach Wielka Brytania zmaga się z konsekwencjami sztormu Kathleen, który przyniósł ze sobą silne wiatry oraz najcieplejszy dzień roku. Z powodu żółtego ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez Met Office, odwołano dziesiątki lotów, co znacznie zakłóciło plany podróżnych.

 • Tamiza: Problemy z wodą po niewypłacalności Thames Water Tamiza: Problemy z wodą po niewypłacalności Thames Water

  Thames Water, największy dostawca usług wodnych i ściekowych w Wielkiej Brytanii, znalazł się w jeszcze głębszym kryzysie po tym, jak jego firma matka, Kemble Water, ogłosiła niewypłacalność, nie radząc sobie z obsługą ogromnego długu. Zaległości finansowe dotyczą niezapłaconych odsetek od długu w wysokości 400 milionów funtów, który miał zostać uregulowany we wtorek. Pomimo tej trudnej sytuacji, Thames Water zapewnia, że ich 16 milionów klientów nie odczuje żadnych negatywnych skutków.

 • Wielka Brytania: Zmiany w ważności paszportów Wielka Brytania: Zmiany w ważności paszportów

  Podróżujący do krajów Unii Europejskiej mogą napotkać na nieoczekiwane przeszkody związane z tzw. "zasadą 10 lat" dotyczącą ważności paszportu. Po brexicie państwa UE nie akceptują paszportów wydanych ponad 10 lat temu, co może skomplikować plany podróżnicze.

 • Wielka Brytania: Współpraca Ministerstwa Obrony z McLaren Wielka Brytania: Współpraca Ministerstwa Obrony z McLaren

  Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii ogłosiło ambitną współpracę z McLaren Racing, znanym zespołem Formuły 1, by wspólnie pracować nad elektryfikacją pojazdów wojskowych. Partnerstwo to sygnalizuje przełom w dążeniu do zwiększenia zrównoważenia i efektywności operacyjnej brytyjskich sił zbrojnych, łącząc wiedzę techniczną jednych z najlepszych inżynierów wyścigowych świata z potrzebami nowoczesnego pola bitwy.

load more hold SHIFT key to load all load all