piątek, 22 wrzesień 2023 12:02

USA, Nowy Jork: Wypadek autokaru z członkami szkolnej orkiestry

 Nowy Jork wypadek autokaru Nowy Jork wypadek autokaru fot. pixabay

W hrabstwie Orange w stanie Nowy Jork doszło do wypadku. Autokar wiozący członków licealnej orkiestry i ich opiekunów rozbił się, prawdopodobnie z powodu awarii przedniego koła. Dwie osoby zginęły, a 40 zostało rannych. Pięcioro uczniów jest stanie ciężkim. Do incydentu doszło ok 13 czasu lokalnego w czwartek.

 

Wypadek autokaru na autostradzie nr 84

Wypadek miał miejsce na autostradzie międzystanowej nr 84 w hrabstwie Orange. Ok. 40 członków licealnej orkiestry z Farmingdale High School  i czterech opiekunów jechało autokarem na obóz muzyczny, który odbywał się w Greeley w Pensylwanii. Po drodze doszło do wypadku, prawdopodobnie uszkodzone zostało przednie koło autokaru, który z dużą prędkością wypadł z drogi.  43 - letnia Gina Pellettiere i 77 - letnia Beatrice Ferrari zginęły. Gina była dyrektorką orkiestry. Z kolei Beatrice była emerytowaną nauczycielką, która miała za zadanie pomóc w opiece nad licealistami podczas wyjazdu.

Dwie osoby zginęły w hrabstwie Orange

Autobus spadł do głębokiego na 50 metrów wąwozu. Nie zginął żaden z uczniów Farmingdale High School, ale wszyscy zostali mniej lub bardziej ranni. Sześć osób jest w stanie krytycznym. Akcja ratownicza przebiegła sprawnie. Wszystkie osoby, które nie wymagały przewiezienia do szpitala zostały ewakuowane w bezpieczne miejsce w ok. 45 min po wypadku. Wstępnie policja podejrzewa, że doszło do awarii przedniej opony, ale te doniesienia nie zostały na razie potwierdzone. Wciąż trwa śledztwo w tej sprawie. Poza tym autobusem na wydarzenie muzyczne jechało jeszcze pięć innych, pozostałe dotarły bezpiecznie na miejsce.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy

  Coraz więcej przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych decyduje się na wprowadzenie opieki nad dziećmi bezpośrednio w miejscu pracy. Jest to odpowiedź na rosnące koszty usług opiekuńczych oraz trudności związane z ich dostępnością, które odczuwają pracujący rodzice. Pomysł ten, chociaż cieszy się popularnością wśród rodziców ze względu na wygodę i niższe koszty, budzi też pewne obawy ekspertów.

 • USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela? USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela?

  Prezydent Joe Biden ostrzegł Izrael, że Stany Zjednoczone wstrzymają dostawy niektórych rodzajów broni, jeśli Izrael przeprowadzi dużą operację lądową w mieście Rafah w Strefie Gazy.

 • USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu

  W sobotę wieczorem 4 maja w Waszyngtonie doszło do groźnego zdarzenia. Samochód z dużą prędkością uderzył w zewnętrzną bramę Białego Domu. Jak podaje Associated Press, za kierownicą pojazdu był mężczyzna, który zginął na miejscu. Tożsamość kierowcy wciąż jest nieznana.

 • USA: Fenomenalny powrót cykad USA: Fenomenalny powrót cykad

  W południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, w tym roku obserwuje się niezwykłe zjawisko natury - tysiące czerwonych cykad wyłaniają się z ziemi po wielu latach. Te dwa stada, które wychodzą, mają cykle życia trwające 13 lub 17 lat, i od wieków nie zdarzało się, by wydostały się na powierzchnię w tym samym czasie.

 • Kongres USA: 61 miliardów dolarów dla Ukrainy przegłosowane Kongres USA: 61 miliardów dolarów dla Ukrainy przegłosowane

  Nareszcie! Uff! Udało się! Wiele krajów odetchnęło z ulgą. Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zdecydowanie poparła pakiet pomocy dla Ukrainy, wart 61 miliardów dolarów, mający na celu wsparcie tego kraju w walce z rosyjską inwazją. Decyzja ta, choć opóźniona, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wewnątrz, jak i poza granicami Stanów Zjednoczonych.

load more hold SHIFT key to load all load all