Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 22 wrzesień 2023 12:02

USA, Nowy Jork: Wypadek autokaru z członkami szkolnej orkiestry

 Nowy Jork wypadek autokaru Nowy Jork wypadek autokaru fot. pixabay

W hrabstwie Orange w stanie Nowy Jork doszło do wypadku. Autokar wiozący członków licealnej orkiestry i ich opiekunów rozbił się, prawdopodobnie z powodu awarii przedniego koła. Dwie osoby zginęły, a 40 zostało rannych. Pięcioro uczniów jest stanie ciężkim. Do incydentu doszło ok 13 czasu lokalnego w czwartek.

 

Wypadek autokaru na autostradzie nr 84

Wypadek miał miejsce na autostradzie międzystanowej nr 84 w hrabstwie Orange. Ok. 40 członków licealnej orkiestry z Farmingdale High School  i czterech opiekunów jechało autokarem na obóz muzyczny, który odbywał się w Greeley w Pensylwanii. Po drodze doszło do wypadku, prawdopodobnie uszkodzone zostało przednie koło autokaru, który z dużą prędkością wypadł z drogi.  43 - letnia Gina Pellettiere i 77 - letnia Beatrice Ferrari zginęły. Gina była dyrektorką orkiestry. Z kolei Beatrice była emerytowaną nauczycielką, która miała za zadanie pomóc w opiece nad licealistami podczas wyjazdu.

Dwie osoby zginęły w hrabstwie Orange

Autobus spadł do głębokiego na 50 metrów wąwozu. Nie zginął żaden z uczniów Farmingdale High School, ale wszyscy zostali mniej lub bardziej ranni. Sześć osób jest w stanie krytycznym. Akcja ratownicza przebiegła sprawnie. Wszystkie osoby, które nie wymagały przewiezienia do szpitala zostały ewakuowane w bezpieczne miejsce w ok. 45 min po wypadku. Wstępnie policja podejrzewa, że doszło do awarii przedniej opony, ale te doniesienia nie zostały na razie potwierdzone. Wciąż trwa śledztwo w tej sprawie. Poza tym autobusem na wydarzenie muzyczne jechało jeszcze pięć innych, pozostałe dotarły bezpiecznie na miejsce.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA: Głosowanie w sprawie pomocy Ukrainie zakończone USA: Głosowanie w sprawie pomocy Ukrainie zakończone

  W środę Joe Biden zabrał głos, ostrzegając przed konsekwencjami zdobycia Ukrainy przez Putina. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że taki scenariusz postawiłby Rosję w pozycji do potencjalnego ataku na sojuszników USA. Biden podkreślił, że obrona sojuszników oznaczałaby "amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami". Mimo apelu Bidena, projekt ustawy o przekazaniu 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie nie przeszedł przez Senat.

 • USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada

  Wstrząsające wydarzenia miały miejsce na kampusie Uniwersytetu Nevada w Las Vegas, gdzie doszło do masowej strzelaniny. Zabójcą okazał się 67-letni niedoszły profesor uczelni, który postrzelił trzy osoby, zanim został obezwładniony przez jednego z funkcjonariuszy policji. Tragedia ta pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, zwłaszcza co do motywów sprawcy.

 • USA: Masowe zachorowania psów na niebezpieczną chorobę USA: Masowe zachorowania psów na niebezpieczną chorobę

  Tajemnicza choroba układu oddechowego, związana z dziesiątkami przypadków zgonów psów, szerzy się w Stanach Zjednoczonych. Weterynarze biją na alarm, podkreślając, że to tylko początek, a obecnie choroba szerzy się w 14 stanach. Symptomy obejmują gorączkę, kaszel, kichanie, a w skrajnych przypadkach może dojść do ciężkiego zapalenia płuc i śmierci.

 • USA, Teksas: Schwytano seryjnego mordercę! USA, Teksas: Schwytano seryjnego mordercę!

  Przerażenie i szok ogarnęły Teksas, gdy 34-letni Shane James dokonał serii brutalnych zabójstw. Zaczęło się od tragicznego mordu na własnych rodzicach, by później dokonać co najmniej czterech zbrodni w innym hrabstwie. To tragiczne wydarzenie rzuciło cień na spokojną społeczność i podniosło pytania dotyczące zdolności systemu prawnego do ochrony społeczeństwa przed jednostkami z problemami psychicznymi.

 • Erdogan: Naciski na USA - myśliwce F-16 w centrum dyplomacji Erdogan: Naciski na USA - myśliwce F-16 w centrum dyplomacji

  Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, oczekuje postępów ze strony Kongresu USA w sprawie sprzedaży myśliwców F-16 dla Ankary, co jest kluczowe dla zatwierdzenia wniosku Szwecji o członkostwo w NATO. Ten manewr dyplomatyczny podkreśla strategiczne znaczenie Turcji w NATO oraz jej wpływ na rozszerzenie Sojuszu, szczególnie w kontekście rosnących napięć międzynarodowych po inwazji Rosji na Ukrainę.

load more hold SHIFT key to load all load all