Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 18 wrzesień 2023 13:31

Libia: 5 członków greckiej ekipy ratunkowej zginęło w wypadku!

Wypadek Greków w Libii Wypadek Greków w Libii fot. pixabay

Libia niedawno została dotknięta bardzo dużymi opadami deszczu, które doprowadziły do powodzi. Szacuje się, że zginęło w niej nawet 20 000 osób. Greccy ratownicy, którzy udali się do Libii by pomóc poszkodowanym,, mieli poważny wypadek, gdy jechali autokarem do miasta, w którym znajdowało się wiele osób potrzebujących pomocy.

 

Wypadek Greków w Libii

Po tym, jak ogromne powodzie dotknęły Libię, do kraju przyjechało wiele zagranicznych grup ratunkowych, by pomóc ludności dotkniętej tragedią. Swoje ekipy ratunkowe zobowiązały się wysłać m. in. Grecja, Turcja, Włochy i Egipt. Greccy ratownicy podróżowali autobusem do Derny, jednego z najbardziej dotkniętych klęską żywiołowych miast, gdy wydarzył się wypadek. Autobus, w którym znajdowało się łącznie 19 osób: 16 ratowników i 3 tłumaczy, zderzył się z ciężarówką.

Tragiczny wypadek w Libii

Według informacji greckiego wojska zarówno autobus, jak i ciężarówka po zderzeniu stanęły w płomieniach. Minister obrony Grecji Nikos Dendias poinformował, że pięciu członków greckiej misji ratunkowej zginęło w wypadku. Nie ma informacji o liczbie rannych. Grecki minister obrony ogłosił trzy dni żałoby w greckich siłach zbrojnych. Z całego świata płyną kondolencje do ratowników, którzy próbując ratować innych, sami ponieśli tragiczną śmierć. Wypadek wywołał ogromne emocje w greckim społeczeństwie.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Libia: 2000 ofiar powodzi! Libia: 2000 ofiar powodzi!

    W północno - wschodnią Libię uderzył huragan Daniel. Przyniósł za sobą tak ogromne opady deszczu, że doszło do zawalenia się dwóch tam, które zalały miasteczka kraju. Szacuje się, że co najmniej 2000 osób poniosło śmierć. W wodzie wciąż znajdują się ciała topielców, zawaliło się mnóstwo domów. Władze opisują to jako zupełną tragedię.

load more hold SHIFT key to load all load all