Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 15 wrzesień 2023 14:17

Chiny: Nauczyciel uderzył 9 - latkę i spowodował pęknięcie jej czaszki!

Chiny nauczyciel uderzył dziecko Chiny nauczyciel uderzył dziecko fot. pixabay

Do wstrząsającej sytuacji doszło w chińskiej prowincji Hunan. Nauczyciel ze szkoły podstawowej uderzył 9 -latkę w głowę ekierką. Dziewczynce pękła czaszka i została poddana ponad 5 godzinnej operacji. Sytuacja zszokowała Chińczyków, którzy domagają się surowszych sankcji dla nauczycieli, którzy biją dzieci za karę.

 

Horror w szkole w Hunan

9 - latka została uderzona przez nauczyciela metalową lub szklaną ekierką, media nie są zgodne co do materiału z jakiego była wykonana. Uderzenie było na tyle silne, że w głowie dziecka powstała głęboka na 5 cm rana. Doszło do pęknięcia kości czaszki. Dziewczynka przeszła pilną operację trepanacji czaszki i usunięcia odłamków kości i ciał obcych, która trwała aż 5 godzin. Rodzice pokrzywdzonego dziecka informują, że wciąż przebywa ono na oddziale intensywnej terapii.

9 - latka uderzona w głowę ekierką

O sprawie poinformował dziennik "South China Morning Post". Do incydentu doszło 6 września. Policja zatrzymała nauczyciela, który uderzył dziecko. Ujawniono, że ma na nazwisko Song. Według rodziców uczniów, których uczył, w przeszłości dopuszczał się już przemocy wobec dzieci i stosowania kar cielesnych. Song tłumaczył się, że nie chciał uderzyć 9 - latki, podobno celował w innego ucznia, który zasłużył na karę. Po tym jak ekierka zraniła dziewczynkę zabrał ją do szkolnego lekarza, który nie uznał rany za groźną. Rodzice musieli błagać lekarzy w szpitalu o dokładne przebadanie dziewczynki zanim postawiono diagnozę i zrobiono operację. Pobicie dziewczynki zszokowało chińską społeczność, która protestuje przeciwko karom cielesnym w szkołach.

Źródło: TVN 24, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Chiny: Egzekucja pary, która wypchnęła z okna dwójkę dzieci Chiny: Egzekucja pary, która wypchnęła z okna dwójkę dzieci

  Chiny obiegają szokujące wieści o egzekucji pary, Zhang Bo i Ye Chengchen, skazanych na karę śmierci za bestialskie zabójstwo dwójki małych dzieci. Sprawa wstrząsnęła krajem, gdy ujawniono, że para zinscenizowała tragiczny upadek swoich dzieci z wysokości wieżowca, aby móc zacząć nowe życie. Motywy określone przez sąd jako "wyjątkowo nikczemne" i "szczególnie okrutne" wywołały oburzenie w społeczeństwie.

 • Chiny: Silne trzęsienie ziemi w regionie Xinjiang Chiny: Silne trzęsienie ziemi w regionie Xinjiang

  Wtorek nad ranem przyniósł niebezpieczne wstrząsy ziemi w zachodnich Chinach, w słabo zaludnionym regionie Xinjiang. Trzęsienie o magnitudzie 7,1 st. pozostawiło po sobie zniszczone domy, rannych oraz wyzwania dla służb ratunkowych. Incydent miał miejscw w rejonie, gdzie głównie zamieszkują Ujgurzy, mniejszość etniczna, już wcześniej dotknięta brutalną polityką asymilacji.

 • Chiny: Osunięcie ziemi w prowincji Yunnan Chiny: Osunięcie ziemi w prowincji Yunnan

  W Zhaotong,  mieście położonym w prowincji Yunnan na południu Chin, doszło do tragicznego w skutkach osunięcia ziemi. W wyniku tego dramatu życie straciło co najmniej 47 osób, a liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć, gdy trwa intensywna akcja ratunkowa. W poniedziałek chińskie media państwowe doniosły o wydarzeniach, które wstrząsnęły społecznością w regionie. Około godziny 5:51 miejscowego czasu, mieszkańcy Zhaotong zostali zaskoczeni gwałtownym osunięciem ziemi. Władze lokalne natychmiast rozpoczęły akcję ratowniczą, mając nadzieję na odnalezienie ocalałych w gruzach i zabezpieczenie obszaru przed dalszym zagrożeniem.

 • Chiny: Tragiczny pożar w szkole z internatem Chiny: Tragiczny pożar w szkole z internatem

  Wstrząsające wydarzenia miały miejsce w chińskiej prowincji Henan, gdzie pożar w internacie szkoły Yingcai pochłonął co najmniej 13 istnień ludzkich. Dramat rozegrał się w piątkowy wieczór, budząc obawy i smutek w społeczności edukacyjnej. Chińskie media państwowe szybko zaczęły relacjonować tragedię, a teraz cała chińska społeczność stoi w obliczu żałoby i poszukiwań odpowiedzi.

 • Papua Nowa Gwinea: Zamieszki w kraju po strajku policjantów Papua Nowa Gwinea: Zamieszki w kraju po strajku policjantów

  W ciągu ostatnich dni Papua Nowa Gwinea, kraj bogaty w zasoby, stał się miejscem gwałtownych zamieszek i grabieży. Stolica, Port Moresby, doświadczyła fali protestów, gdy policja przeszła do protestów przeciwko obniżce płac, co później rząd tłumaczył jako usterkę w systemie płac. Zamieszki prowadzą do śmierci i obrażeń, a sytuacja stała się poważnym wyzwaniem dla rządu.

load more hold SHIFT key to load all load all