Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 15 wrzesień 2023 14:17

Chiny: Nauczyciel uderzył 9 - latkę i spowodował pęknięcie jej czaszki!

Chiny nauczyciel uderzył dziecko Chiny nauczyciel uderzył dziecko fot. pixabay

Do wstrząsającej sytuacji doszło w chińskiej prowincji Hunan. Nauczyciel ze szkoły podstawowej uderzył 9 -latkę w głowę ekierką. Dziewczynce pękła czaszka i została poddana ponad 5 godzinnej operacji. Sytuacja zszokowała Chińczyków, którzy domagają się surowszych sankcji dla nauczycieli, którzy biją dzieci za karę.

 

Horror w szkole w Hunan

9 - latka została uderzona przez nauczyciela metalową lub szklaną ekierką, media nie są zgodne co do materiału z jakiego była wykonana. Uderzenie było na tyle silne, że w głowie dziecka powstała głęboka na 5 cm rana. Doszło do pęknięcia kości czaszki. Dziewczynka przeszła pilną operację trepanacji czaszki i usunięcia odłamków kości i ciał obcych, która trwała aż 5 godzin. Rodzice pokrzywdzonego dziecka informują, że wciąż przebywa ono na oddziale intensywnej terapii.

9 - latka uderzona w głowę ekierką

O sprawie poinformował dziennik "South China Morning Post". Do incydentu doszło 6 września. Policja zatrzymała nauczyciela, który uderzył dziecko. Ujawniono, że ma na nazwisko Song. Według rodziców uczniów, których uczył, w przeszłości dopuszczał się już przemocy wobec dzieci i stosowania kar cielesnych. Song tłumaczył się, że nie chciał uderzyć 9 - latki, podobno celował w innego ucznia, który zasłużył na karę. Po tym jak ekierka zraniła dziewczynkę zabrał ją do szkolnego lekarza, który nie uznał rany za groźną. Rodzice musieli błagać lekarzy w szpitalu o dokładne przebadanie dziewczynki zanim postawiono diagnozę i zrobiono operację. Pobicie dziewczynki zszokowało chińską społeczność, która protestuje przeciwko karom cielesnym w szkołach.

Źródło: TVN 24, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Chiny: 14 - latek trafił do szpitala po karze od nauczyciela! Chiny: 14 - latek trafił do szpitala po karze od nauczyciela!

  W chińskiej prowincji Hunan nauczyciel szkoły średniej ukarał 14 - latka za rozmawianie na lekcji. Nauczyciel kazał chłopcu wykonać 200 przysiadów, co doprowadziło do poważnych problemów zdrowotnych ucznia, który aktualnie przebywa w szpitalu. Nauczyciel i dyrektor szkoły zostali po tym zawieszeni.

 • Tajwan: 40 osób rannych w wyniku przejścia tajfunu Tajwan: 40 osób rannych w wyniku przejścia tajfunu

  Przez wschodnie wybrzeże Tajwanu przeszedł tajfun Haikui. Według lokalnych mediów od czterech lat nie doszło do tak gwałtownych warunków atmosferycznych, jak te, które przyniósł ze sobą tegoroczny tajfun. Szacuje się, że ponad 40 osób zostało rannych, a ponad 160 000 domów zostało pozbawionych prądu. Władze Tajwanu musiały ewakuować nawet 7 000 osób.

 • Chiny: Zawalenie się dachu sali gimnastycznej Chiny: Zawalenie się dachu sali gimnastycznej

  W miejscowości Qiqihar w północno-wschodnich Chinach doszło do tragedii. W niedzielę po południu zawalił się dach w sali gimnastycznej. 11 osób, które miały wtedy trening siatkówki, zginęło. Prawdopodobnie zawinił perlit, który pozostawiono na dachu, a który namókł i zwiększył zwój ciężar.

 • Coco Lee: Piosenkarka popełniła samobójstwo Coco Lee: Piosenkarka popełniła samobójstwo

  Urodzona w Hongkongu piosenkarka i autorka tekstów nie żyje. Celebrytka od lat cierpiała na depresję, w ostatnim czasie stan jej zdrowia psychicznego uległ pogorszeniu, w skutek czego Coco Lee odebrała sobie życie. Miała zaledwie 48 lat. Znana była przede wszystkim z filmu Disney'a "Mulan".

 • Chiny: Powodzie przyczyniły się do śmierci co najmniej 15 osób Chiny: Powodzie przyczyniły się do śmierci co najmniej 15 osób

  W miejscowości Chongqing w południowo-zachodnich Chinach doszło do ogromnych opadów, które poskutkowały powodzią. Szacuje się, że w jej wyniku umarło min. 15 osób, a kolejne 4 pozostają nieodnalezione. Kraj zmaga się też z niebezpiecznymi falami upałów, które zagrażają szczególnie chorym i starszym osobom.

load more hold SHIFT key to load all load all